PROVEDENÍ PROGRAMŮ:

 • DISKUZE – společně s lektorem budete hledat odpovědi na palčivé otázky dneška. lektor je spíše moderátorem a účastníci si vyměňují zkušenosti
 • EXKURZE – zajímavé výlety po okolí Hlinska
 • POHYB – pohybové aktivity, kde budete moci vypnout myslící ústrojí a budete se moci odreagovat.
 • SEMINÁŘ – výuková forma, kdy vás lektor chce něco naučit nebo předat vlastní zkušenosti.
 • DÍLNA – rukodělné činnosti, při kterých si něco vyzkoušíte a naučíte se něco vyrábět
 • HRA – venkovní či vnitřní hra, bojovka, strategie, simulačka, šifrovačka, výsadek

PROGRAMOVÉ ŘADY

 • Sportovně-herní řada (SPH): larpy, pohybové a sportovní aktivity, tanec, divadlo, airsoft a paintball, simulační a strategické hry, bojovky, seznamovačky a icebreaky, psychomotorické, stolní a deskové, hry s využitím moderních technologií
 • Tvořivá řada (TVO): výtvarničení a výroba čehokoliv, rukodělky, fotografování
 • Manažerská řada (MAN): zákony, vyhlášky, účetnictví a ekonomika, stanovy a právní forma, grantová a dotační politika, ČRDM, MŠMT, zodpovědnost, pojištění, duševní vlastnictví, politika vůči NNO, pořádání hromadných akcí, PR (tiskovky, web…), lobbying, fundraising, marketing, vedení a motivování lidí, práce s dobrovolníky, personalistika, psaní grantů
 • Pedagogicko-metodická řada (PED): pedagogika, psychologie, volný čas, prevence sociálně-patologických jevů, metodika a didaktika, mediální výchova, osobnostní a sociální výchova, etická výchova, inkluze v oddílech, speciální pedagogika – práce se znevýchodněnými dětmi a mládeží, osobní rozvoj, lektorské dovednosti, motivace, boj proti vyhoření, sebeevaluace
 • Příroda, ekologie a pobyt v přírodě (EKO): environmentální výchova, lesní moudrost, místně ukotvené učení, questing a geocaching, environmentální senzitivita, odcizování se přírodě, hry v přírodě, globální výchova, lesní školky, horolezectví, voda, lyže, vysokohorská turistika
 • Tábornicko-oddílová řada (TAB): příprava a organizace táborů, formy táborů, táborové minimum, historie, celotáborové hry, dramaturgie akcí, animátorství, ekonomika tábora, celoroční hry, oddíly, oddílové schůzky, uzlování, šifrování, lesní moudrost, indiáni
 • Cestovatelská řada (CES): cestovatelské přednášky, cestování s oddíly, cestování na vlastní pěst
 • Doprovodná řada (DOP): exkurze, výjezdní programy, výstavy, doprovodné programy

Seznam programů

DOP - 23

12 kroků ke svobodě - aneb pomoc pro mladé lidi žijící v rodinách alkoholiků

Jedná se o první seznámení s programem osobní proměny člověka a tím i získat možnost založení svépomocné skupiny lidí kteří mají v rodině alkoholika, nebo jinak závislé lidi. Nejprve budou účastníci asi půl hodiny sedět a poslouchat teoretické informace o programu a asi hodinu bude probíhat samotná ukázka, do které budou účastníci aktivně zapojeni a budou mít možnost se sdílet a diskutovat.

Seznámení s jedinečným programem, který rozvíjí pojetí moderní psychologie o proměně životního modelu mít v životní model být. Praktická ukázka skupinové práce se závislými lidmi a seznámení s možnostmi založení samostatné skupiny.

ProvedeníWorkshop
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
PomůckyPsací potřeby bude-li zájem zapisovat si poznámky.
Lektor
Marcela Nohelová (Macek) Zobrazit popis
Povoláním jsem učitelka mateřské školy. Jedenáct let jsem mateřskou školu vedla jako ředitelka. Pět let se věnuji programu Al-anon. To znamená skupinu lidí závislých na alkoholikovi ( otci, matce, sourozenci, příteli..... )Jedná se tedy obecně řečeno o pomoc lidem, kteří se závislým přicházejí do styku. Skupiny jsou svépomocné. Lidé se zde zbavují nezdravých vzorců chování k alkoholikovi a pomáhají si navzájem.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

TAB - 30

Akutní stavy, aneb když musíme volat RZP

Na svém programu se s vámi pokusím detailně probrat několik závažných zdravotních stavů, při kterých může být ohrožen život dítěte. Nebude se jednat o klasickou přednášku první pomoci, se kterými se setkáváte na odborných kurzech pro zdravotníky. Soustředit se budu na situace neúrazové, které vás vedou k tomu zavolat k dítěti RZP (př. situací : křeče, otravy, astmatický záchvat, alergická reakce atd). Vše budu primárně zakládat na svých pratktických zkušenostech z řešení těchto situací na dětské pohotovosti či v terénu.

ProvedeníSeminář
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
Lektor
Marie Niederhafnerová (Mel) , SpT - turistický oddíl mládeže č. 19076 Zobrazit popis
Ahoj Všichni, jmenuji se Marie Niederhafnerová ( Mel). Na CVVZ se letos chystám přednášet poprvé, přesto věřím, že by moje přednáška pro vás mohla být obohacením, protože úzce souvisí s mojí životní profesí. Jsem dětská lékařka s atestací v oboru a již desátým rokem působím na dětském lůžkovém oddělení a sloužím dětskou pohotovostní službu. Ráda bych se s vámi podělila o mé zkušenosti a předala vám své postřehy k řešení závažných zdravotních problémů, se kterými se můžete na akcích s dětmi setkat. Velkou část svého volného času věnuji realizaci akcí pro děti a přípravě dětských táborů, kde se zapojuji přednostně do přípravy programu, ale jak mě mé vzdělání předurčuje, jsem také konzultantem zdravotníka u závažných zdravotních stavů, které na táboře řešíme. Těším se na setkání Mel

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

CES - 04

Cestovatelská přednáška Filipíny

Země tisíců ostrovů, mlžných hor, rýžových teras, prosluněných pláží, rozmanitých kultur. Filipíny jsou doslova posety sopečnými kužely, často se jim nevyhýbají přírodní katastrofy, přesto se Filipínci téměř nepřetržitě usmívají. Iva Blűmelová vás provede místy, která jsou turistická, i doposud téměř neobjevená, uvidíme strmé svahy hor centrálních Kordiller, jeskyně plné rakví i jedny z nejmenších primátů na světě, roztomilé nártouny.

ProvedeníSeminář
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
Lektor
Iva Blűmelová , T.K.Arnika Kolín Zobrazit popis
Vždy jsem ráda poznávala místa jak v Čechách, tak v zahraničí . Po studiu jsem se i tak trochu náhodou ocitla s batohem na zádech na roční cestě po Asii, Austrálii a na Novém Zélandu a snažila jsem si přivézt co nejvíce vzpomínek a historek s tamějšími obyvateli. Při současné kancelářské práci se snažím vydávat se na cesty, jak je to jde, a ráda zkušenosti a zážitky předám jako inspiraci i pro Vaše cestování.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

PED - 10

I. Agresivita dětí (a rodičů) a jak ji zvládat (v prostředí školských zařízení pro zájmové vzdělávání)

1. Agresivita – její původ a podoby (2 hodiny)
Evoluční pohled na otázku agresivity. Agresivita v dnešním společenství. Projevy agrese mezí dětmi. Agresivita ve školním prostředí. Agresivní lide, agresivní chování a vztahy založené na agresi.

AKREDITOVANÝ KURZ MŠMT

K získání akreditačního diplomu je potřeba zúčastnit se všech čtyř seminářů

V rámci bloku budou využívány tradiční besedy a přednášky doplněné praktickými ukázkami včetně práce se zdroji – internet, odborná literatura. Vedle frontálního způsobu výuky proběhne i práce ve skupinách. Řízená diskuze bude prostupovat tématy po celou dobu kurzu. V rámci programu bude využíváno interaktivních her. Seznámení s těmito hrami proběhne zážitkovou metodou, kdy se všichni budou těchto her aktivně účastnit a následně bude proveden psychosociální rozbor a dopad každé hry.

ProvedeníDiskuze
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
Doplatek na místě150
Lektor
Jan Szutkowski Zobrazit popis

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

PED - 24

Jak ocenit vedoucí?

Pojďte se dozvedět, jak je možné poděkovat vedoucím vaší organizace za jejich práci...
Máte dobrovolníky a chcete jim poděkovat?
Víme jak na to.
Březové lístky jsou ideální způsob...


Dozvíte se o historii Březových lístků, možnostech ocenění Březovým lístkem, pravidlech udělování a další věci, které je dobré vědět, než se do toho pustíte.

ProvedeníSeminář
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
Lektor
Jan Burda (Tatanka) , Rada dětí a mládeže kraje Vysočina Zobrazit popis
Jsem dlouholetý oddílový vedoucí, představitel několik neziskovek, náčelník CVVZ v Třebíči...

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

TAB - 23

Lukostřelba - zákonitosti nastavení luku a výstřelu, rady pro výběr a opravy šípů

Když lukostřelec, nebo i oddíloví vedoucí rozumí chování šípu při opuštění luku, může vybrat vhodné a především i bezpečné šípy. Poradím a ukážu jak šípy opravovat, přinesu různé nástroje a pomůcky. Ukážeme si základní nastavení luku. Doporučím vhodné vybavení do dětského oddílu, poradím jak si vyrobit levné terčovnice a záchytné prvky.

Většina lidí co příležitostně střílí z luku netuší jaké zákonitosti jsou s lukostřelbou spojené (vycházím i z vlastní zkušenosti :)). Rozkoukání se v této oblasti může výrazně posunou prožitky s luky, můžete výrazně ušetřit oproti nevhodným koupím.. ukážu jak šípy opravovat a co bude třeba..

ProvedeníWorkshop
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
PomůckyPokud budou mít účastníci vlastní lukostřelecké vybavení, může být k užitku.
Lektor
Václav Kappel (Monty) , Odyssea Tišnov Zobrazit popis
Monty - 19 let práce s lidmi, trenér lukostřelby ll. třídy. Vyrůstal jsem pod "vlivem" Brontosauřího dětského oddílu, později mu dělal předsedu. Prošel jsem i dalšími organizacemi, většinou zaměřenými na mládež a prožitek (Hnutí Go!, DDM Tišnov, Odyssea Tišnov, Lanové centrum PROUD..) V poslední době jsem se nezastavitelně nadchl pro instinktivní lukostřelbu. Nejprve jsem založil lukostřelecký oddíl a následně rozvíjím další aktivity zaměřené na "osvětu" okolo tradiční lukostřelby.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

TAB - 08

Maskování zranění

Viděli jste už někdy ve filmech ošklivá zranění a přemýšleli, co je to za odstrašující líčení? Víte, jak se maskuje na velkých IZS nebo vojenských cvičeních? My vám to rádi ukážeme!

-Uvidíte z čeho se maskuje
-Vysvětlíme, jak se vyrábí umělá kůže a krev
-Objasníme vám různé triky a vychytávky
-Popíšeme, jak si udělat vše sám

ProvedeníSeminář
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
Lektor
Josef Strašík , Farg - záchranná Zobrazit popis
Zdravím, jmenuji se Josef Strašík a jsem z Farg - záchranná. Zabývám se, společně s kamarády, výukou první pomoci pro studenty. Výuka první pomoci trvá jeden školní rok, kdy k nám přichází studenti, především ze SZŠ a VOŠZ Havlíčkův Brod, jednou týdně. Na začátku a konci této celoroční výuky pořádáme cvičení, kde studenti drží 24h pohotovost. Mnohdy na těchto cvičeních spolupracujeme s Hasiči a studenty jiných škol, kteří se ubírají směrem práce v IZS. Absolventi našeho výcviku by měli být schopni do dvou let vyučovat mladší ročníky jako onehdy my je.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

TAB - 16

Motivování her

Způsobů, jak a čím uvést hru, vytvořit atmosféru a umocnit tak emotivní prožitek ze hry, je mnoho. Společně se nad nimi zamyslíme, něco si zkusíme a pochopíme, něco objevíme a snad se v tom zlepšíme.

ProvedeníDiskuze
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
Pomůckynic
Lektor
Šárka Koubová (Hroch) , Kondor Zobrazit popis
Jsem vedoucí z dětské organizace KONDOR s třicetiletou zkušeností s vedením oddílu, řízení táborů, organizací zážitkových akcí a vzdělávání vedoucích i instruktorů na naší skupině. Mimo jiné působím jako lektorka ekoprogramů v mateřských školách a trenérka sportovního šermu.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

SPH - 13

Netradiční hry v klubovně I

Sbírám hry a rád si hraji. Protože dobrých her není nikdy dost, rád bych Tě pozval na workshop, kde se nebude moc přednášet, ale kde si budeme hlavně hrát a zkoušet nové hry.

Cíl programu: každého účastníka naučit alespoň dvě nové hry, které nezná.

Naučíte se nové hry, které jsou vhodné do klubovny.
Budou to hry s pomůckami i bez pomůcek, hry rozvíjející paměť, strategii, postřeh, pozornost, smysly, důvtip a hry, které dokážou pobavit.

ProvedeníWorkshop
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
PomůckyZápisník a tužka
Lektor
Stanislav Prais (Permon) , Asociace TOM Zobrazit popis
Dlouholetý vedoucí turistického oddílu, starám se o vzdělávání v rámci Asociace TOM, vedu různá školení pro vedoucí táborů, instruktory, hodně se věnuji věkové skupině 15 -25 let, organizuji zážitkové kurzy. Lektoroval jsem na CVVZ Plzeň, Hradec, Šumperk....

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

MAN - 03

Peníze, penízky, penízečky..

Program bude o tom, jak si s dětmi povídat o penězích a co od nich v jakém věku očekávat.

ProvedeníDiskuze
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
Lektor
Zuzka Zajícová (Valoane) Zobrazit popis
Ahoj, jmenuji se Zuzka a jsem insolvenční správkyní. Mimo to se zabývám prevencí - jak předcházet zadlužování, a školením - jak postupovat, když už k nějakému "průšvihu" došlo. Miluji práci s dětmi a taky zastávám názor, že prevence je prostě základ - proto se starám i o jejich finanční a občanskou gramotnost.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

DOP - 41

Podívej se hendikep z jiného úhlu. Zažij ho.

To, že má člověk invalidní vozík, francouzské hole, hůře se vyjadřuje, neznamená, že nežije pestrý, plnohodnotný život. Díky rozvoji a tolerantnosti společnosti, novým technologiím má mnoho možností jak se seberealizovat – studovat, pracovat, sportovat, hrát divadlo atd. I člověk s postižením musí CHTÍT pracovat sám na sobě.

Co takový člověk zažívá? Jaké to je pohybovat se na vozíku? Jak s postiženým člověkem komunikovat? Jak to zjistit? Prostě si to zkusit! Na CVVZce budeš mít příležitost.

Workshop bude rozdělen do 3 částí a bude se prolínat celou Celostátní velkou výměnou zkušeností. Začneme v pátek úvodním setkáním, kde si řekneme základní informace o problematice postižených lidí,

V sobotu dostanou účastníci možnost “zkusit si hendikep na vlastní kůži”. Budou mít k dispozici různé kompenzační pomůcky a také jistou simulaci hendikepu. Jistou část dne tak prožijí jako hendikepovaní (od 7:00 do 13:00). Někteří účastníci si budou moci zkusit práci osobních asistentů, protože právě osobní asistence je pro život hendikepovaných nezbytná. Obě skupiny se však budou účastnit klasického programu. Poslední část bude věnována zážitkům a zpětné vazbě. Uslyšíte, jak to prožívali ostatní a jak například konkrétní situace řešili. Nenechte si ujít skvělou šanci zažít něco úplně nového.

ProvedeníDiskuze
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
Lektor
Ladislava Blažková Zobrazit popis
Jsem koordinátorem osvětové kampaně Přisedni si. Vedu besedy o hendikepu na základních a středních školách. Na Lize vozíčkářů pracuju také v časopisu Vozíčkář. Studuju žurnalistiku a sociální práci.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

SPH - 11

Pohyblivé deskovky

V rámci programu na vlastní kůži zažijete, jak snadné je se u deskovek zapotit.

Strávíte netradiční hodinku a půl pohyblivými deskovkami. Odnesete si dobrou náladu a spoustu zážitků.

ProvedeníPohyb
Míra zapojení účastníkůvelká – účastníci budou celou dobu aktivně fyzicky zapojeni
PomůckySportovní oblečení a obuv + dobrá nálada
Lektor
Erika Klimešová (Erža) , DDM Týniště nad Orlicí Zobrazit popis
Chtěla bych se s Vámi podělit o to, jaké to je, být au pair v cizí zemi a o absolvování stáže přes Erasmus+, studuji třetím rokem na univerzitě v Pardubicích, obor Zdravotně-sociální pracovník, 7 let se pohybuji v DDM v Týništi nad Orlicí. S dětmi jsem v každodenním styku a pracovat s nimi zbožňuji!
Zita Forejtková (Zituš) , DDM Týniště nad Orlicí Zobrazit popis
Jsem studentka parazitologie na Karlově univerzitě a už osm let spolupracuji s DDM Týniště nad Orlicí. Mám zkušenosti jako hlavní táborová vedoucí a zdravotník.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

TVO - 10

Pojďte s námi fotit CVVZ

Budeme si podívat jak co kdo čím a proč fotíme. Jak fotit rychle, akčně a nerušeně. Jak mít zajímavé a poutavé fotky. Jaké mít nastavení fotáku pro různé situace a ...nakonec budeme rádi, když s námi budete fotit tuhle CVVZetku a uděláme společnou superfotofalerii!

Hledáme partu nadšených fotografů, kteří by chtěli s plackou/visačkou "oficiální CVVZ fotograf" udělat svou sérii fotek, kterou poskytnou pro potřeby organizátorů CVVZ, a jejichž fotky můžou být v časopise, na závěrečném promítání i v oficiální fotogalerii. Povíme si co jak fotit a současně stihnout své programy a kdo se přidá, bude chtít a projde naším "speciálním seminářem" bude mít možnost spolupracovat v redakci (CVVZ PRESS), nahrávat své fotky do společné databáze, fotit na přání redaktorů a komplexně dokumentovat tuto úžasnou akci. ...a to jen začátek - třeba tomu přijdete na chuť a uvidíme se i jinde a příště! :)

ProvedeníSeminář
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
Pomůckyideálně vlastní fotoaparát, kterým fotíme a který známe, možné i nějaké nejradši používané příšlušenství
Lektor
Tomáš Pospíšil (Stoupa) , Duha Zobrazit popis
V dětském oddíle jsem začal pracovat jakou vedoucí v mých asi 18-ti letech. Nyní už asi od roku 1995 působím v Lutíně v oddílu DUHA Křišťál Lutín. Fotografií a videem se zabývám relativně dlouho - v podstatě také někdy od roku 1995, kdy jsem udělal své první snad použitelné oddílové video. V roce 2001 jsme pořádali s Mussurem a mnoha dalšími lidmi z Olomouckou CVVZetku. Od té doby jsem sem tam lektoroval na CVVZ, na školeních DUHY i Olomouckého Pionýra (tehdy). Po dlouhé době jsem byl až na CVVZ v Brně 2014 a potom v Chrudimi a Šumperku. Letos v Hlinsku se také rád přidám, něco ukážu, s něčím pomůžu a snad se i něco nového dozvím. :) Něco kolem focení: Zhruba 4-5 roků se zabývám ve svém volnu už jen focením - začalo mě to asi opravdu bavit (www.fotit-me-bavi.cz). :D

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

DOP - 01

Seznámení s Virtuální realitou

Seznámíme Vás s použitím Virtuální reality (VR) v prostředí dětských táborů a akcí. Budete mít možnost osahat si, co to vlastně virtuální realita je. Ukážeme, kam až virtuální realita může zajít.

ProvedeníDiskuze
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
Lektor
Štěpán Král , VREX.cz Zobrazit popis

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

SPH - 06

Seznamovačka

Pojďme si zahrát pár čupr her a společně se poznat!

ProvedeníPohyb
Míra zapojení účastníkůvelká – účastníci budou celou dobu aktivně fyzicky zapojeni
Lektor
Stanislav Čihák (Standikok) Zobrazit popis
Jmenuji se Standa, mám neustále plno energie, miluji tanec a hudbu. Rád pracuji sám na sobě a tvořím nové věci. Tento rok se zúčastním CVVZ po 6. a vždy jsem si to vážně užil!

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

TVO - 27

Smaltované šperky (nepravý smalt)

Seznámení s jednoduchou technikou sypaného smalování, které lze využít i při práci s dětmi staršími 6 let. Technika ideální pro výrobu šperků a dekorování kovových předmětů (např. příborů, záložek, cedulek,...).

Každý účastník si vyrobí jeden pár náušnic a jeden přívěsek dle své fantazie.

ProvedeníWorkshop
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
Doplatek na místě50
Lektor
Lucie Pacnerová (Luciper) , Duha Zobrazit popis
Jsem odchovanec oddílu Duha Tuláci Olomouc. Vše krásné co oddílový život přináší jsem poznala již v první třídě a nyní se víc než 15 let snažím dětem našeho oddílu dávat vše co jsem sama jako malá dostala. Jsem tvořivý typ a baví mě všechny kreativní činnosti. Miluji život a snažím se vychutnávat ho plnými doušky....

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

TVO - 17

vločka z korálků

vyrobíme si z drátků a korálků vločku...

ProvedeníDiskuze
Míra zapojení účastníkůvelká – účastníci budou celou dobu aktivně fyzicky zapojeni
Doplatek na místě20
Lektor
Soňa Solarová , ČTU Zobrazit popis
Na CVVZ jezdím od roku 2004. Na základní škole vedu rukodělný kroužek, kde zkoušíme různé rukodělné techniky...

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

PED - 11

II. Agresivita dětí (a rodičů) a jak ji zvládat (v prostředí školských zařízení pro zájmové vzdělávání)I

2. Agresivita kolem nás (2 hodiny)
Příklady z praxe lektora a účastníků. Dobrá a zlá agrese, jak poznat co je už „za čárou“. Nácvik rychlých reakci na agresivní chování. Sebeobrana a obrana oběti.

AKREDITOVANÝ KURZ MŠMT

K získání akreditačního diplomu je potřeba zúčastnit se všech čtyř seminářů

V rámci bloku budou využívány tradiční besedy a přednášky doplněné praktickými ukázkami včetně práce se zdroji – internet, odborná literatura. Vedle frontálního způsobu výuky proběhne i práce ve skupinách. Řízená diskuze bude prostupovat tématy po celou dobu kurzu. V rámci programu bude využíváno interaktivních her. Seznámení s těmito hrami proběhne zážitkovou metodou, kdy se všichni budou těchto her aktivně účastnit a následně bude proveden psychosociální rozbor a dopad každé hry.

ProvedeníDiskuze
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
Lektor
Jan Szutkowski Zobrazit popis

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

DOP - 15

Akrojóga i párová akrobacie pro začátečníky

Zkusíš si párovou akrobacii + akrojógu, která bývá k vidění třeba v moderních cirkusech. Neboj, budeme lítat nízko. AkroGaMi (Gabča+Michal) tě naučí jak na to! Společně si užijeme radost z pohybu. Odneseš s inspirací jak netradičně zpestřit nejen svůj volný čas. Přijď sám, nebo rovnou ve dvou.

Návykové! (testováno na lidech).

https://www.youtube.com/playlist?list=PLTZOp6Cg4_iipVlvD62yzgMdqhjVQaVPZ

Akrojóga je kontaktní což je skvělý prostředek k vzájemnému poznávání. Budování vzájemné důvěry, rozvoj komunikace a efektivní fungování menšího týmu. Rychlé pokroky motivují k dalšímu zdokonalení.

ProvedeníPohyb
Míra zapojení účastníkůvelká – účastníci budou celou dobu aktivně fyzicky zapojeni
PomůckyKarimatka nebo jógoška stačí pro dva. Pohodové "sportovnější" oblečení. Pití dle libosti.
Lektor
Michal Man (Anča) , Javořice, z.s Zobrazit popis
Jsem instruktorem ve smíšeném dětském oddíle osmým rokem (tábory, víkendovky, schůzky). Hodně mě baví outdoorové aktivity, zážitková pedagogika a obecně blbnutí venku i vevnitř - instruktor na lezecké stěně a v lanových parcích. V civilu se můžeme potkat třeba v Praze, kde dělám do outdooru. Na CVVZ nejsem poprvé.
Gabča Tóthová Zobrazit popis
Hlavní náplní mojeho života jsou cestování, hory, outdoorové aktivity a pro někoho možná netradiční sporty a jiné zajímavé aktivity jako např. akrojóga, vzdušný tanec apod. V "práci" mě můžete potkat na horách či zájezdech pro různé CK či při výuce první pomoci zážitkem.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

SPH - 01

Cvvz pub quiz

Takzvané hospodské kvízy jsou v poslední době velkým fenoménem a také zajímavým způsobem jak trávit čas s přáteli. Nabízím možnost si takový kvíz vyzkoušet přímo na CVVZ. Nepotřebujete tým, rozdělíme se až na místě, takže stačí sebrat odvahu a přihlásit se. Zaručuji zábavu, seznámení se s novými lidmi a možná i nasbírání nových vědomostí! Těším se na Vás.

ProvedeníWorkshop
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
PomůckyPapír, tužka, dobrá nálada!
Lektor
Michaela Geržičáková (Míša) , Pionýr Zobrazit popis
Ahoj, jmenuji se Míša a působím v organizaci Pionýr - už od dětství jako účastník a nyní jako hlavní vedoucí oddílu. Účastnila jsem se brněnské CVVZ v roli drobného pomocníka a od té doby jezdím pravidelně! Moc se na všechny těším.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

DOP - 45

Cyklická žena nejen pro ženy

V každé ze čtyř fází menstruačního cyklu máme my, ženy, jiné schopnosti a dovednosti, které můžeme využít pro různé oblasti našeho života (osobní život, práce, činnost v oddílu,...). Popíšu Vám charakteristiku každé ze čtyř fází, jaké možnosti nám přináší a podělím se se svými zkušenostmi. Během semináře ráda uslyším Vaše postřehy. Seminář je vhodný i pro muže, kteří si uvědomují, že ženy prostě fungují jinak než muži.

Dozvíte se o dynamické, expresivní, kreativní a reflektivní fázi. Jaké dary a zesílené schopnosti přináší tyto fáze, co nám tak úplně nejde v jednotlivých fázích a tipy na to, jak lépe plánovat, abychom pro sebe cyklus co nejlépe využily a byly spokojenější.

ProvedeníSeminář
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
PomůckyTužka, zápisník, případně kalendář se záznamem cyklu (pro osobní využití účastnice, nebude se to sdílet s ostatními)
Lektor
Andrea Adamusová (Andy) , Pathfinder Zobrazit popis
V současnosti jsem ergoterapeutka v domově pro seniory. To znamená, že pomáhám seniorům, aby byli co nejdéle soběstační a zvládali činnosti jako hygienu, oblékání a podobně. Vyrůstala jsem ve Skautu a pokračovala jsem v oddíle Pathfinder jako vedoucí.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

SPH - 40

Drobné hry na vyblbnutí a koncentraci

Zahrajeme si a naučíme se uvádět několik drobných her, které můžete kdykoli vytáhnout z rukávu, když potřebujete rychle skupinu seznámit, zaujmout či nabudit.

ProvedeníWorkshop
Míra zapojení účastníkůvelká – účastníci budou celou dobu aktivně fyzicky zapojeni
Lektor
Michal Donát , Hnutí Brontosaurus Zobrazit popis
Organizuji, tedy jsem. Baví mne budovat komunitu, rozvíjet lidi kolem sebe a třeba občas udělat jejich život veselejší. Pořádám širokou paletu různých akcí (tábory, zpívání, tancování, plachtění), snažím se to dělat efektivně a inovativně.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

SPH - 31

Intuitivní hry pro děti školního věku

Budeme se učit originální pohybové hry, zkoušet si je, a přemýšlet o tom, jaká hra se hodí pro jaký věk. A jak ty hry a cvičení s dětmi dělat. Intuitivní hry byly vyvinuté švédským hudebníkem a pedagogem Parem Ahlbomem, zakladatelem alternativní školy Solvik. Učí děti být ve svém těle, vnímat co se děje kolem, spolupracovat s ostatními. Zkoušet si i to, co mi nejde. V bezpečném prostředí. Nebát se udělat chybu. Zažít si harmonický řád i divoký chaos. Budeme se pohybovat rychle i pomalu, cíleně, chaoticky i poslepu. Házet různými věcmi. Honit se. Pokud bude zájem, můžeme si něco říci o tom, jak vypadá učení a život v Solviku. Více na www.intuitivnipedagogika.cz

Naučíte se pár her a cvičení, které budou vás a děti nejen bavit, ale budou mít i mnohem hlubší smysl. Dozvíte se jaké z nich se hodí pro který věk a proč. Čeho se vyvarovat. Jaké mají intuitivní hry pro děti - nebo i pro vás - přínos? Při těchto hrách a cvičeních se rozvíjí intuitivní vnímání rytmu a času, prostoru a lidí kolem nás. Učí nás duchapřítomnosti, ale i spontánnosti. Zažíváme, jaké to je, pokoušet se o něco, co nám nejde. Učí nás a děti nebát se dělat chyby, přijímat sebe takovými, jakými jsme. Učí nás žít a spolupracovat s ostatními, cítit se navzájem.

ProvedeníPohyb
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
Pomůcky-
Lektor
Pavel Kraemer , Institut pro podporu inovativního vzdělávání Zobrazit popis
Vystudoval teoretickou matematiku na MFF UK, učil matematiku, fyziku, zeměpis a cizí jazyky na waldorfských školách u nás, v Německu, Švýcarsku a na Ukrajině. V zahraničí navštívil celou řadu svobodných škol – Solvikskolan, Ščetininovu školu, školy Krishnamurtiho a Sri Aurobinda a desítky waldorfských škol. Organizuje vzdělávání učitelů ve waldorfské a intuitivní pedagogice, besedy o nových proudech ve vzdělávání Škola Života a festivaly inovativních škol InoEduFest. Mentoruje učitele v inovativních školách a školám poskytuje supervizi. Založil Institut pro podporu inovativního vzdělávání, který propojuje různé alternativní proudy ve vzdělávání a poskytuje jim podporu.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

MAN - 06

Jak vytvořit úspěšnou akci?

Máte v plánu zorganizovat vlastní akci nebo již jste nějakou organizovali a pouze chcete načerpat další zkušenosti prostřednictvím moderované diskuze?

Projdeme si praktické kroky, čím začít při vytváření akce a jak naplnit naše očekávání tak, aby si akci užili úplně všichni.

ProvedeníDiskuze
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
Lektor
Stanislav Čihák (Standikok) Zobrazit popis
Jmenuji se Standa, mám neustále plno energie, miluji tanec a hudbu. Rád pracuji sám na sobě a tvořím nové věci. Tento rok se zúčastním CVVZ po 6. a vždy jsem si to vážně užil!

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

TAB - 12

Lasování nejen pro začátečníky

Chceš se naučit točit lasem, ale nikdy jsi laso nedržel v ruce? Povím ti trochu teorie. Pomůžu ti vytočit první TALÍŘ, ŠTÍT a věřím, že i KRINOLÍNU. Prožiješ zážitek, jako "Kaubojové" na divokém západě :o)

Naučíš se točit, ale zároveň se naučíš, jak to učit jiné. Jaké materiály použít a kde vše koupit. Talíř vytočí každý, ale našim cílem bude krinolína. Kdo zvládne krinolínu, bude pokračovat dále :)

ProvedeníPohyb
Míra zapojení účastníkůvelká – účastníci budou celou dobu aktivně fyzicky zapojeni
PomůckySvé laso, pokud nemají, budu mít pár na půjčení s možností odkoupení přímo na místě za rozumnou cenu. Doporučuji si takové laso zamluvit.
Lektor
Radek Bendakovský (ALF) , Junák - SZT - PrPom Zobrazit popis
Lasuji od dětství, již jen pro radost a pobavení kamarádů, na soutěže už není čas. Těším se na vás :)

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

CES - 02

Low cost na cestách – upgrade

Upgrade môjho minuloročného programu na CVVZ – o lacnom cestovaní. Chceš sa dozvedieť tipy a triky, ako lacno (alebo lacnejšie) cestovať? Letenky, ubytovanie, atrakcie v rôznych európskych krajinách... väčšina priamo z mojich skúseností. Pozor – nezameriavam sa na tipy ako spať pod širákom, cestovať stopom a ani s exotikou nemám osobné skúsenosti. Sama prevažne cestujem za poznaním a pozrieť si nové destinácie, keďže robím aj turistickú sprievodkyňu na poznávacích zájazdoch.

Dozvieš sa ako vychytať akcie na letenky, tipy na lacnejšiu dopravu v niektorých krajinách, ako ušetriť na atrakciách, skúsenosti s Airbnb... A samozrejme tipy na destinácie, ktoré som navštívila a stoja za to.

ProvedeníDiskuze
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
Pomůckypapier a pero na poznámky
Lektor
Mária Horníková (Majka) , Tvorítko Zobrazit popis
V oblasti práce s deťmi a mládežou sa ako dobrovoľníčka pohybujem už od roku 2004: tábory, víkendovky a iné akcie pre deti a teenagerov s kardiologickými ochoreniami najprv v OZ Klub Detskej Nádeje, teraz viac medzinárodné aktivity zatiaľ v neformálnej skupine. Moju záľubu v tvorivých výtvarných činnostiach sa snažím previesť do svojej práce, mám živnosť na tvorivé výtvarné kurzy. Rok a pol som robila externú školiteľku pre Iuventu - Slovenský inštitút mládeže v národnom projekte Komprax - Kompetencie pre prax - o neformálnom vzdelávaní v práci s mládežou. Pri práci s deťmi a mládežou ma baví venovať sa neformálnemu vzdelávaniu a prepojeniu so zážitkovou pedagogikou a medzinárodným projektom. Mám za sebou veľa medzinárodných školení a niekoľko mládežníckych výmen.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

DOP - 04

Nenaplněná kapacita tábora? Zkuste placenou reklamu na internetu

Základy PPC inzerce, její možnosti a jak efektivně využívat pro táborové účely. #Obsah#: Nedaří se vám zaplnit tábor? Zkoušli jste už reklamu na internetu? Přednáška o PPC reklamách. - Orientace v základních pojmech PPC reklamy nutné pro práci. - Drobný náhled do AdWords a Sklik systému a jejich porovnání - Konkrétní příklady a konkrétní rady pro efektivní inzerci. #Určeno pro#: Pořadatele táborů, kterým se nedaří naplnit kapacita tábora. #Lektor#: Pracuji v produktovém oddělení reklamních systému Seznamu, který vyvýjí a spravuje Sklik reklamní systém.

ProvedeníSeminář
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
Lektor
Roman Stejskal (ChocoTUx) , Orvo Zobrazit popis
Po letech na CVVZ jsem se odhodlal, že předám i já nějaké svoje zkušenosti. Táborová a oddílová praxe: Mám za sebou 10 let vedení oddílu (Nespočet víkendovek). Organizoval jsem 18 táborů a poslední tři roky jako hlavní vedoucí jednoho z nich. Absolvoval jsem kurz Intruktorů Brno a Brontosaurů. V osobním životě jsem student filosofie, programátor a vášnivý sportovec.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

TAB - 07

Odměny a tresty na táborech

Známe to všichni, je nástup a děti mají mít připraveny věci, které jsme jim dopředu zadali, že mají mít sebou. Nebo po obědě v táborové jídelně zůstávají stále stejné ešusy nebo jiné jídelní náčiní. Co s tím, taky se snažíte děti dovést k tomu, že některé povinnosti je potřeb plnit? A co když už všechny pokusy o domluvu selžou?

A co jinak? Dítě udělá navíc službu v kuchyni, nebo pomůže kamarádovi v plnění jeho povinností? Co když chceme někoho odměnit?

Podiskutujeme o tom jak řešit odměny a tresty v táborovém prostředí.

ProvedeníDiskuze
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
Lektor
Petr Janeček (Péca) , Pathfinder Zobrazit popis
Ahoj už skoro tři roky dělám aktivizačního pracovníka v domově pro seniory jako hlavní pracovní poměr mimopracovní aktivity se týkají hlavě prace s dětmi a to jak celoroční tak na táborech kde už jsem si zkusil takřka všechny pozice. Niní jsem začal znovu studovat a rad bych se vydal na cestu psychoterapie. a hlavně rád poznávám nové lidi :) proto bych se chtěl podělit o své poznatky v oboru seznamování a rozpoznaní manipulace. Jinak na CVVZ jezdím od roku 2010 a ještě jsem ani jedno nevinechal :) (omlouvam se za pravopisné chyby bohužel patřím mezy dyslektiky)

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

DOP - 29

Poradní kruh - Council

Council neboli poradní kruh je způsob sdílení v kruhu. Svým nastavením umožňuje podpořit bezpečnou atmosféru a jít rychle do hloubky, k jádru věci. Vyprávění se řídí 4 záměry: 1. mluvím ze srdce (osobně, za sebe), 2. naslouchám srdcem (bez posuzování), 3. říkám to podstatné, 4. mluvím spontánně (sdílím, co je teď živé). Přijďte si Council vyzkoušet, poznat jeho principy, formy a možnosti využití.

ProvedeníWorkshop
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
Lektor
Filip Rosenkranc (Filip) , Klub Hrádek Zobrazit popis
15 let jsem působil dobrovolník na dobrodružně-tábornických akcích pro děti a mládež pod DDM Třebíč, vedl jsem řadu víkendovek a letních táborů. Bokem jsem vystudoval mezinárodní vztahy na VŠE. Strávil jsem 9 měsíců jako dobrovolník v několika zemích Afriky. Nyní tvořím a lektoruji programy globálního vdělávání ( Diakonie, Charita, Adra). Živí mě (nejen finančně) manažerská práce v organizaci podporující pěstounské rodiny (Rozum a Cit). 9 let zkoumám svou mysl s pomocí meditace.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

PED - 29

Pozornost a koncentrace

Myslíte, že jsou děti více rozptýlené než to bylo v minulosti? Dá se jejich pozornost nějak vylepšit? Přijďte si popovídat a povyměňovat nápady, jak co nejlépe pomoci dětem (možná i dospělým) s problémem koncentrace.

Nápady, hry, rady a tipy na to, jak pomoci dětem, aby se dokázaly soustředit na to, co samy potřebují. Na táboře na program, ve škole na výuku i jinde na jiné aktivity.

ProvedeníDiskuze
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
PomůckySvoje zkušenosti, popř. hru na pozornost, která děti baví
Lektor
Monika Vodová (Mončiči) , DDM Týniště nad Orlicí Zobrazit popis
Dlouhodobě pracuji externě pro DDM Sluníčko v Týništi nad Orlicí. Zároveň také studuji v Brně, kde se snažím pomáhat a pracovat s psychiatrickými pacienty pod projektem SPOLU. Na CVVZ jezdím přes 5 let, přesto si pořád nepřipadám jako ostřílený hráč a moc ráda se naučím nové věci od ostatních.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

TVO - 08

Práce s kůží pro začátečníky

Společně s účastníky probereme základy práce s kůží. Budeme vyrábět kožený váček a nebo originální náramek. Budu se snažit vše vysvětlit tak abyste to co si sami vyzkoušíte mohli převzít do oddílové praxe a s dětmi tuto činnost sami vyzkoušet. V diskusi bychom pak společně probrali kde a jak se dá kůže na naše výrobky sehnat a budu velmi rád za vaše příspěvky.

ProvedeníWorkshop
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
Pomůckynuz nebo skalpel,nnuzky pravitko tuzku,
Doplatek na místě15
Lektor
Ivan Jung (Mexičan) , SPJF Zobrazit popis
jmenuji se jung ivan a rikaji mi maxican,predvadim a snazim se naucit ucastnikz cvvz praci s kuzi pro zacatecniky,toto muzou naucit i deti v oddilech.zucestnil jsem se skoro vsech cvvzetek,

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

PED - 30

Prožít příběh na 100 způsobů

Larp je příběh, ve kterém není nic definitivně dáno. Je to chvíle strávená ve světech filmů, knížek a příběhů. A krom toho je larp hra, kterou můžete hrát také. Zažijte příběh na vlastní kůži. Pojďte hrát larpy. Na tomto programu vám povím, co všechno je a může být larp. Zjistíte, že jste jej již hráli a ani o tom nevíte. Ukážeme si, že larp může hrát úplně každý. Že to může být dobrý program na oddílové schůzky v klubovně i na víkendovku venku v lese.

ProvedeníSeminář
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
Lektor
Michal Truhlář (Mealtiner) , Moravian LARP, o.s. Zobrazit popis
Jsem organizátor a hráč larpů, kterými se zabývá přes 12 let. Mám za sebou 10 let jako hlavní organizátor jednoho z největších českých larpů Pán Prstenů a jsem předseda brněnského sdružení Moravian LARP. Každý rok se podílím na pořádání zhruba 15 jedno- i vícedenních larpových akcí. Zabývám se propagací larpu na veřejnosti (výstavy a přednášky pro školy, oddíly, volnočasové skupiny). Když zrovna neorganizuji larpy, vystupuji se skupinou historického šermu, lektoruji v DDM, snažím se jezdit na výpravy, pomáhám na kurzech první pomoci, A místy také studuji, učím a zkoumám fyziku pevných látek. Účastníkům se podle možnost popularizaci fyziky. Rád ukazuji experimenty.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

TAB - 24

Tábor plný nápadů

Zálesácké a tábornické náměty pro tábory. Čeká nás praktické vyzkoušení výroby a zdobení keltských kostek, pletení přírodního provázku, vazby trojnožky a svícení přírodní lampičkou. Program zčásti čerpá z CVVZ 2017 a přináší i další inspiraci, nové náměty a nápady podle knihy Hurá na tábor a webu Ostrov nápadů

Účastníci uvidí ukázky a sami si vyzkoušejí tábornické postupy, které mohou využít jako obohacení vlastního tábora. Jde o jednoduché ale méně známé tábornické a zálesácké činnosti s možností dalšího rozšiřování.

ProvedeníWorkshop
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
Pomůckydobrý ostrý nůž je nutný
Lektor
Jiří Červinka (Brko) Zobrazit popis
Jsem členem Ligy lesní moudrosti a také jsem zakládající vedoucí oddílu experimentální archeologie Mamuti, který bude zanedlouho mít za sebou 40 let činnosti. Jsem autor několika publikací s náměty pro oddíly: Výpravy do pravěku (spoluautor), Výpravy do přírody, Hurá na tábor. Jsem dlouholetým editorem webových stránek a publikací o outdorovém vybavení. V současnosti publikuji na webu Ostrovnapadu.cz náměty pro dětské tábornické a zálesácké oddíly.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

DOP - 27

Trocha historie CVVZ a grilování kandidátů

Využijme čas abychom trochu zavzpomínali na historii CVVZ, připomeňme si ve film o muži, který se stal jedním z prvních hnacích motorů vzájemného sdílení zkušeností a poté naladěni na společnou vlnu vyzpovídáme kandidáty na potencionálního pořadatele CVVZ.

Pokud vás zajímají zákulisní informace o kandidátech, tak máte jedinečnou možnost se o nich dovedět více právě na tomto grilování. Jde o jakési před Quo vadis, kde budeme probírat právě budoucí pořadatele CVVZ, aby jsme měli při sobotní volbě lehčí rozhodování.

ProvedeníDiskuze
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
Lektor
Ludmila Pohanková (Kolčava) , Duha Modrá Střelka Zobrazit popis
Kolčava - Lída Pohanková - "matka zakladatelka" :-D

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

TAB - 03

ZZA a to je všechno

Zdravotník zotavovacích akcí je tak trochu funkce, kdy jste jednou nohou v kriminále. Jaké jsou vaše názory na výuku, co byste chtěli vědět víc. A víte kde a jak si to vyzkoušet?

ProvedeníDiskuze
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
Lektor
Michal Hnaťuk (W68) , Emergency Extreme Zobrazit popis
Pár z vás už se se mnou setkalo v loňském roce. Jsem všeobecná sestra, co se rozhodla odjet do zahraničí načerpat co nejvíc zkušeností. Pohyboval jsem se na urgentu velkých amerických měst i na odlehlých vesničkách Ukrajiny. Urgent a před nemocniční pomoc mě baví, hodně. Poslední dva roky se věnuji vedle práce i vedení a lektorování v Emergency Extreme. Zaměřuji se hlavně na základní kurzy - KPR & AED a Masivní krvácení. Ale někdy lektoruji i komplikovanější lekce pro více odborné publikum - Shooting Range FIRST RESPONDER nebo S&R Medic. Jsem aktivním členem Search and Rescue Mantrailing Týmu na pozici Medic.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

DOP - 49

Bouda, která krmí milion dětí

Sdílení informací o projektu Mary´s meals, založeném na dobrovolnících a myšlence nabídnout hladovějícím dětem 3.světa jedno jídlo denně v místě, kde zároveň získá i vzdělání.

ProvedeníSeminář
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
Lektor
Lenka Navrátilová Zobrazit popis
učitelka MŠ 8 let, programová vedoucí příměstských táborů, dříve zaměstnanec DDM 3 roky, účastníkem CVVZ asi 8x

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

SPH - 25

Dračák pro nespavce

Přijďte si s námi zahrát upravenou verzi hry na hrdiny - Dračí doupě .Užít si legraci a poznat nové kamarády. Stačí chuť mluvit, používat fantasii, tužka a nevadí že vubec netušíte o čem to je... Není nutné být od začátku do konce - možnost se přidat a nebo umřít během příběhu a hry.

ProvedeníWorkshop
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
Pomůckypapíry, tužku, energeťáky a nebo kafe , pohodlné oblečení pro polospánek, podložku
Lektor
Jiří Holeček (Akrej) , Stuha z.s Zobrazit popis
Moje druhá cvvzetka. Jsem takoví všehochutil. Bavímě historie (šerm, tanec) Loutkoví divadlo a také "Dračák"

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

SPH - 37

Drobné hry a energizéry

Potřebuješ si doplnit zásobu her? Chceš si chvíli jenom hrát? Přemýšlíš, jak nabudit rozespalé účastníky? Jestli jsi odpověděl(a) alespoň jednou ano, tak je tento program právě pro tebe. Vyzkoušíme si různé drobné hry, které můžeš využít buď samostatně, nebo jako rozcvičku před náročnější aktivitou a taky třeba při nečekané mezeře v programu. Pokud jste byli na tomto programu loni, můžete se zúčastnit znovu, hry se budou z velké části lišit.

ProvedeníWorkshop
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
Lektor
Ondřej Pohajda (Ondra) , Gaudolino, z.s. Zobrazit popis
Jmenuji se Ondra a pracuji jako kurátor uničovských muzeí. Na CVVZ jezdím už řadu let. Na předešlých cvvzetkách jsem jako lektor nabízel program drobničky a barmanem na vlastní kůži.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

SPH - 43

Partička - Aneb pojďme bořit ledy!

Vsadím se, že máte spoustu energie první den na CVVZ! Co takhle jí někam koncentrovat? Přijďte si s námi zahrát Partičku a trošku se naladit, odreagovat a hlavně pobavit!

Nevadí Vám improvizace ( nebo si jí rádi zkusíte) a vystoupení z komfortní zóny? Pak neváhejte a vemte místo! Těšíme se na Vás!

ProvedeníDiskuze
Míra zapojení účastníkůvelká – účastníci budou celou dobu aktivně fyzicky zapojeni
Lektor
Jakub Jonáš (kubula.jojo) , Jakub Jonáš Zobrazit popis
Jmenuji se Jakub Jonáš podnikám v oboru projektového managementu a marketingu. Mám zasebou zkušenost provozního v restauraci a marketingového manažéra. Jsem také skaut ( bohužel už ne aktivní, kvůli časovým důvodům, ale vracím se k tomu. Jezdím ovšem na tábory jako vedoucí, hlavní vedoucí a na školy v přírodě také jako vedoucí Práce s dětmi mě baví protože mě naplňuje a je to pro mě i odpočinek. Aktuálně i přednáším pro mladé ( Například Pražský Barcamp) a také na školách. Do budoucna mám větší projekt týkající se školství a práce s mládeží na kterém pracuji už pár let. Na CVVZ jedu podrubé, a těším se na každý další ročník! A rád bych se tam podělil o své zkušenosti s tím co mě funguji zejména v práci s neposlušnými až konfliktními dětmi.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

DOP - 05

Páteční Bang!

Turnaj v karetní hře Bang! na úvod CVVZ. Pohodové hry a dobré ceny.

ProvedeníDiskuze
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
Doplatek na místě20
Lektor
Jiří Hovorka (Brontík) , Asociace TOM Zobrazit popis
Účast na 9 CVVZkách. Zabývám se deskovými hrami.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

TAB - 29

Recyklace her

Taky hrajete v rámci táborů stále stejné hry a děti to prakticky nepoznaly? My máme své oblíbené, pravidla jsou stále stejná, ale jiná omáčka tomu dá chuť zcela nové a originální aktivity. Přijďte se s ostatními podělit o své favority a rozšířit si obzory.

V rámci přípravy celotáborových her používáme už několik let za sebou stejné hry, vždy jen s úpravami, aby byly zasazeny do kontextu tábora. Děti to stále baví, pokaždé je hra originální a nám to ulehčuje práci. Ráda předám svoje zkušenosti a ještě raději naberu od vás nové. Cílem programu je vyměnit si tipy na hry, zejména v oblasti celotáborových her.

ProvedeníDiskuze
Míra zapojení účastníkůvelká – účastníci budou celou dobu aktivně fyzicky zapojeni
PomůckySvoje nápady a zkušenosti
Lektor
Tereza Janáková (Terka) , TÁBOROVÝ KLUB HRADEČTÍ LVI, z. s. Zobrazit popis
Již šestým rokem jezdím na letní a podzimní tábory s TK Hradečtí lvi jako programový nebo oddílový vedoucí. Baví mě vytvářet celotáborové hry pro děti všeho věku. Ráda bych některé nápady předala dál, pro inspiraci dalším táborovým vedoucím.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

DOP - 38

Šnekárium - Animal terapie 1

Náš první praktický seminář na téma - Animalterapie. Tentokrát :Šneci - Achatiny. Chcete pořídit nenáročné zvířátko? Nevadí, zda dětem domů, do Vaší školy, školky, nebo organizace. Seznámíme Vás s naším projektem Šnekárium do škol ,včetně her,pracovních listů a hlavně ukážeme Vám naše šnečky - Achatiny, vše potřebné k chovu, chovný set a rádi zodpovíme jakékoli dotazy a v rámci animalterapie si budete moci vyzkoušet jejich terapeutický potenciál. Kdo bude chtít vyzkoušet i učinky na pleť - přineste si ručník. Přivezeme nejen naše již velké kamarády a různé druhy achatin, ale i naše mrňousky . vemte si lupu :-D . Vyzkoušíte si i pracovní listy a hry k projektu. Přijďte si i jen zarelaxovat. Dobrá nálada a popř něco na sednutí nutností :-D.

Seminář s praktickými ukázkami soužití lidí a zvířat . Seznámení s méně známými druhy mazlíčků, ukázky, hry, diskuze, rady, možnost koupě chovatelských setů, nebo šnečků. Relaxace.

ProvedeníSeminář
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
Pomůckypodložku na sezení, ručník
Doplatek na místě20
Lektor
Hana Studená (Ryška) , Stuha z.s Zobrazit popis
Nyní učitelka mš, od r. 1999 vedoucí , animátor, pořadatel akcí, pracovník s dětmi a mládeží v občanském sdružení a jednatel, člen SPJF / nyní aktivní pouze emaily z důvodu stěhování/, šermíř, aktivní jezdec, furík, kreslíř + věnuji se netradičním uměleckým technikám, mám ráda práci s dětmi, zvířaty a ráda předávám své zkušenosti dál. na CVVZ se snažím jezdit pravidelně a ráda i lektoruji.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

DOP - 32

Ranní biblické zamyšlení

Přijďte s námi zahájit den nad Božím slovem. Ukážeme si, jak vypadá připravený ranní program, který používáme pro děti na našich táborech. Společnou modlitbou si pak vyprosíme požehnání pro další chvíle.

Vysvětlení toho proč a co, si můžeme společně prodiskutovat v programu "Dětská bohoslužba na táborech"

Přínos programu: zahájení dne s Božím slovem

ProvedeníDiskuze
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
Lektor
Roman Buchtel (Růža) , Klub Pathfinder Zobrazit popis
Z koníčku se mi stalo povolání. Nyní jsem místopředsedou Klubu Pathfinder – snažím se o budování zázemí pro vedoucí, kteří pracují s dětmi v oddílech. Pomáhám s přípravou větších akcí, táborů a vzdělávacích kurzů. Díky této práci mohu stále zůstávat tak trochu klukem a mému okolí to nepřijde divné. :) Být Pathfinderem pro mne znamená nezapomínat, že jsme stále na cestě.
Běla Šturcová (Běla) , Pathfinder Zobrazit popis

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

MAN - 11

Ako na kultúrne dedičstvo pre deti a mládež

Rok 2018 je Európskym rokom kultúrneho dedičstva a aj preto sme v júni realizovali medzinárodnú mládežnícku výmenu na túto tému. Asi poznáte situáciu, keď idete s deťmi či teenagermi na výlet na nejakú pamiatku a tam ich to vôbec nezaujme, lebo výklad je nudný a nič viac im neponúknu. Stále je málo miest, ktoré majú špeciálne aktivity na poznávanie pre mladšiu vekovú kategóriu. Z toho sme vychádzali pri projekte z Erasmus+ a preto naši účastníci – mladí ľudia po exkurziách na rôzne miesta pripravili vlastné nápady a aktivity, čo by sa dalo robiť, aby ich to tam bavilo. Príďte načerpať tipy priamo od mladých ľudí zo 7 európskych krajín. A samozrejme aj vymeniť vlastné skúsenosti z vašej práce.

Pripravili sme jednoduchšie aj zložitejšie aktivity na spoznávanie pamiatok typu hrady, zámky, historické mestá, kostoly, skanzeny, múzeá, industriálne dedičstvo. Dostanete novú inšpiráciu, čo robiť pre deti a mládež, aby exkurzia nebola len nuda alebo len obyčajný výlet za zmrzkou a suvenírmi.

ProvedeníSeminář
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
Pomůckysvoje aktivity z výletov - exkurzií na poznávanie pamiatok, ak máte niečo osvedčené
Lektor
Mária Horníková (Majka) , Tvorítko Zobrazit popis
V oblasti práce s deťmi a mládežou sa ako dobrovoľníčka pohybujem už od roku 2004: tábory, víkendovky a iné akcie pre deti a teenagerov s kardiologickými ochoreniami najprv v OZ Klub Detskej Nádeje, teraz viac medzinárodné aktivity zatiaľ v neformálnej skupine. Moju záľubu v tvorivých výtvarných činnostiach sa snažím previesť do svojej práce, mám živnosť na tvorivé výtvarné kurzy. Rok a pol som robila externú školiteľku pre Iuventu - Slovenský inštitút mládeže v národnom projekte Komprax - Kompetencie pre prax - o neformálnom vzdelávaní v práci s mládežou. Pri práci s deťmi a mládežou ma baví venovať sa neformálnemu vzdelávaniu a prepojeniu so zážitkovou pedagogikou a medzinárodným projektom. Mám za sebou veľa medzinárodných školení a niekoľko mládežníckych výmen.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

PED - 31

Foglarovy výchovné metody tady a teď

Které z metod a konceptů Jaroslava Foglara jsou ještě dnes při práci s dětmi použitelné? Lze vůbec s Foglarem v dnešní době smysluplně operovat? Přijďte si poslechnout reálné zkušenosti z činnosti Sdružení přátel Jaroslava Foglara, následovat bude diskuze.

ProvedeníDiskuze
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
Lektor
Martin Vérteši (Sova) , SPJF Zobrazit popis
Jsem členem Sdružení přátel Jaroslava Foglara, kde pořádám akce pro děti a veřejnost a mám na starosti třeba externí komunikaci. Profesně se věnuji redaktorské a PR činnosti, aktuálně pracuji pro Masarykovu univerzitu. Spolupořádal jsem dvě CVVZ v Šumperku (2012, 2017). Mám za sebou několik velkých úspěšných projektů, třeba Čichovou mapu Brna či Stínadla».

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

DOP - 17

Fotografování – jak se vyvarovat chyb a mít krásné fotky

Chcete mít originální fotografie, které každého zaujmou? Zkusíme se dívat na svět „z jiného úhlu“. Popíšeme si časté fotografické chyby, abychom se jich mohli vyvarovat. Diskuse a vzájemná výměna zkušeností vítána.

Naučme se uvědomovat si, co fotíme, dívat se kolem sebe. Co nám dala a co nám vzala digitální fotografie? Může opravdu fotit každý? Jaké fotografie bychom měli zveřejňovat a jaké nechat jen do soukromé sbírky?

ProvedeníDiskuze
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
PomůckyVlastní fotografie – výhodou, ne však podmínkou
Lektor
Jitka Vrchotová (Kamzík) Zobrazit popis
Lektoruji již několik let, profesně se zabývám poradenstvím pro osoby se zdravotním postižením, se specializaci na neslyšící a zároveň jsem tlumočnicí do znakového jazyka. Ve volném čase se věnuji fotografování (již více než 20 let), nejprve analogovou, dnes digitální fotografií.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

MAN - 18

Fundraising II aneb Jak vyjednávat se sponzory a dárci

Tento kurz je zaměřen praktické vyzkoušení si uzavírání dohod se sponzory a s donátory. V jeho rámci si účastníci v malých skupinkách vyzkouší v rámci modelových situací a za podpory lektora vyjednávat s donátorem o podpoře svého projektu. Získávají rozvojovou zpětnou vazbu, jejímž cílem je identifikace silných a rozvoj slabších míst v procesu vyjednávání v oblasti verbální i neverbální komunikace, díky čemuž dojde k vyšší míře připravenosti na jednání se stávajícími i budoucími sponzory a dárci. Obsah kurzu: modelové situace ve skupinkách, definování role pozorovatele, vyjednavače a donátora, rekapitulace metod zpětné vazby, definování okruhů témat modelových situací zaměřených na komunikaci s donátory.

Účastníci kurzu si s ohledem na svoji dosavadní praxi a zaměření kurzu pro oblast fundraisingu vyzkouší několik modelových situací vyjednávání se sponzory a s donátory. V malých skupinkách si vyzkouší doporučení z předchozího kurzu a ze své dosavadní praxe. Získávají informaci o svých silných stránkách v oblasti komunikace a doporučení pro rozvoj stránek slabších. Zvýší se míra jejich připravenosti pro reálné jednání se sponzory s cílem získání finančních i nefinančních darů.

ProvedeníSeminář
Míra zapojení účastníkůvelká – účastníci budou celou dobu aktivně fyzicky zapojeni
Lektor
Roman Pešek Zobrazit popis
Bc. Roman Pešek, Efektivní kurzy.cz Lektor kurzů Efektivní komunikace, Prezentační dovednosti v praxi, Time managment, Fundraising, Základní kurz pro manažery a Rozšířený kurz pro manažery. Poskytuje odborné poradenství – fundraising, komunikační dovednosti a sebeřízení. V oblasti vzdělávání, rozvoje a řízení působí téměř 15 let. V minulosti pracoval jako metodik nestátních neziskových organizací Pardubického kraje, fundraiser, personalista, lektor kurzů měkkých dovedností, moderátor odborných konferencí, kmenový vychovatel, vedoucí linky důvěry, operátor call centra a obchodník. Několik let dobrovolnicky organizoval a celoročně vedl skautský oddíl - včetně vedení táborů. Vzdělání lektora a absolvované kurzy Univerzita Hradec Králové – speciální pedagog. Výcvik v koučování, Výcvikový program manažerských dovedností, Výcvikový program selfmanažerských dovedností, Time management IV generace, Komunikační dovednosti, Moderní profesionál, Práce se stresem a duševní výkonnost, Týmová práce a spolupráce, Psychosociální výcvik, Telefonická krizová intervence, Pokračovací kurz krizové intervence, Internetové poradenství, Telefonická komunikace, Projektové řízení, Vstupní vzdělání úředníků samosprávných celků a mnohaleté individuální i týmové manažerské supervize a koučování.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

SPH - 34

Helmův žleb

Sehrávka bojové míčové hry Helmův žleb. Míčková bojovka s povyšováním postav, sbíráním trofejí a postupným plněním hlavního úkolu V lese proti sobě bojují dvě družstva papírovými míčky. Brání svou pevnost a chtějí zničit tu nepřátelskou.

ProvedeníPohyb
Míra zapojení účastníkůvelká – účastníci budou celou dobu aktivně fyzicky zapojeni
PomůckySportovní oblečení do lesa
Lektor
Jiří Vychodil (George) , Gaudolino, z.s. Zobrazit popis
Jsem členem o.s. Gaudolino, pod kterým na tábory jako vedoucí a na jiné akce. Sám si rád ve svém volnu zahranu deskovky, sporovní hry. Jinak pracuji v IT.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

SPH - 35

Hry ve vodě a s vodou

Herní a dovádivý workshop pro všechny milovníky vody a vodních hrátek či pro pedagogy, kteří chtějí vodní hry začlenit do programu svých oddílů.

Vodní "workshop" přinese účastníkům nejen skvělé uvolnění a veselou zábavu na letošní CVVZ, ale také inspiraci pro přípravu programů pro děti a mládež.

ProvedeníPohyb
Míra zapojení účastníkůvelká – účastníci budou celou dobu aktivně fyzicky zapojeni
Lektor
Kristýna Petrová (Týna) Zobrazit popis
Pracuji jako zástupce ředitele pro Dům dětí a mládeže při základní škole, věnuji se tedy volnému času dětí i dospělých. Dříve jsem několik let učila na prvním i druhém stupni (ČJ, NJ, HV a další) a kromě toho vedu již bezmála 20 let dívčí skautský vodácký oddíl. V rámci své diplomové práce jsem zpracovala týdenní putování po řece Ploučnici včetně doprovodného programu pro dětské kolektivy se zaměřením na ekologii a ochranu přírody a krajiny - a tu jsem později v rámci krajského projektu vydala jako odbornou publikaci.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

PED - 12

III. Agresivita dětí (a rodičů) a jak ji zvládat (v prostředí školských zařízení pro zájmové vzdělávání)

3. Prevence výskytu agresivity (2 hodiny)
Jak vytvářet prostředí volné od agresivity. Nastavení demokratických pravidel. Hry o nulovém a nenulovém součtu. Role pedagoga ve vytváření mírumilovné atmosféry. Aktivity posilující kladné vztahy ve skupině.

AKREDITOVANÝ KURZ MŠMT

K získání akreditačního diplomu je potřeba zúčastnit se všech čtyř seminářů

V rámci bloku budou využívány tradiční besedy a přednášky doplněné praktickými ukázkami včetně práce se zdroji – internet, odborná literatura. Vedle frontálního způsobu výuky proběhne i práce ve skupinách. Řízená diskuze bude prostupovat tématy po celou dobu kurzu. V rámci programu bude využíváno interaktivních her. Seznámení s těmito hrami proběhne zážitkovou metodou, kdy se všichni budou těchto her aktivně účastnit a následně bude proveden psychosociální rozbor a dopad každé hry.

ProvedeníDiskuze
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
Lektor
Jan Szutkowski Zobrazit popis

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

SPH - 12

Jak na pohyblivé deskovky

Během programu si ukážeme, jak přetvořit deskové a karetní hry do prostoru a zažít nový druh zábavy.

Odnesete si nový pohled na deskové a karetní hry díky přetváření jejich pravidel do prostoru.

ProvedeníPohyb
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
PomůckyPsací potřeby, nůžky, šátek a další, co uznáte za vhodné (co by se mohlo hodit)
Lektor
Zita Forejtková (Zituš) , DDM Týniště nad Orlicí Zobrazit popis
Jsem studentka parazitologie na Karlově univerzitě a už osm let spolupracuji s DDM Týniště nad Orlicí. Mám zkušenosti jako hlavní táborová vedoucí a zdravotník.
Erika Klimešová (Erža) , DDM Týniště nad Orlicí Zobrazit popis
Chtěla bych se s Vámi podělit o to, jaké to je, být au pair v cizí zemi a o absolvování stáže přes Erasmus+, studuji třetím rokem na univerzitě v Pardubicích, obor Zdravotně-sociální pracovník, 7 let se pohybuji v DDM v Týništi nad Orlicí. S dětmi jsem v každodenním styku a pracovat s nimi zbožňuji!

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

PED - 28

Jak si získat nejenom nové vedoucí

…aneb práce s dobrovolníky a jejich motivace je jedna z nejtěžších věcí na světě. Neexistuje jednoznačný návod, jak na to. Ale jsou jisté předpoklady, které když splníte, tak vám to půjde snáz. Budeme si povídat o tom, proč si občas v jedné organizaci/oddíle nerozumíme. Kde se rodí spory a jak jim předcházet. Jak motivovat stávající vedoucí a čím oslovit nové. Jak spolu mluvit, abychom si rozuměli a nevznikala zbytečná nedorozumění. Příklady táhnou, a proto si řekneme i dobré příklady z praxe.

ProvedeníDiskuze
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
Pomůckyotevřenou mysl
Lektor
Radek Zlesák (Zlesi) , Duha Zobrazit popis
I když jako vystudovaný stavař, který si na chleba vydělával řízením stavebních projektů, se od mládí věnuji dobrovolné práci s dětmi a mládeži v turistickém oddíle Duha AZ ve Žďáře nad Sázavou. V oddíle jsem na pozicích oddílového, programového vedoucího, hlavního vedoucí tábora a mnoho jiných měl možnost zažít a načerpat mnoho zajímavých zkušeností a postřehů. Svého času jsem působil i ve vrcholovém orgánu celorepublikové Duhy (občanské sdružení, které na principech zážitkové pedagogiky organizuje volnočasové aktivity pro děti a mládež). Nahlédl jsem i do fungování samosprávy a státní správy. Díky tomu jsem „z druhé strany barikády“ poznal, jak správně komunikovat s místní samosprávou, donátory, úředníky…

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

DOP - 02

Klady a zápory hyperaktivity

Hyperaktivní děti bývají často vnímány jako zlobivé, nevychované, obtížně zvladatelné a někdy až agresivní. Tyto děti ale nemají jen záporné vlastnosti, mají spoustu kladných, kterými lze negativa hyperaktivity vyvážit, kompenzovat. Účastníci semináře se dozvědí nejen o kladech hyperaktivních dětí a možnostech jak je využít tak, aby eliminovaly negativa, ale i jak odlišit hyperaktivní dítě od dítěte s poruchou chování a jak výchovně vést hyperaktivní děti.

ProvedeníDiskuze
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
Lektor
Hana Žáčková (Hofi) Zobrazit popis
PaedDr., Mgr. Hana Žáčková, psycholog, speciální pedagog. Odborná praxe v práci s dětmi se specifickými poruchami učení a chování 32 let. Volnočasové aktivity pro děti s tělesným postižením v rámci VŠ studia, pedagogická praxe v ZŠ a ZŠ praktické, poradenská praxe v PPP, praxe školního psychologa. Lektorská činnost pro DYS-centrum Praha, NIDV, CCV a další pedagogická centra, rozsáhlá publikační činnost. Výuka psychologie na HTF UK. Soukromá psychologická praxe.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

TVO - 20

Lité svíčky

Varování - časově náročná záležitost.
Příprava formy, naplnění materiálem, zalití roztaveným voskem, čekání na vychladnutí, dokončovací práce (podle zvolené formy, techniky a materiálu 45 minut – 3 hodiny). Přitom průběžně povídání z čeho do čeho a jak odlít svíčku, na co si dát pozor, kde brát materiál, co, jak, proč,... Taky se podíváme na často uváděné rady z pohledu praxe po vyrobení několika set svíček…

Ukázky na http://kamilaugustyn.rajce.idnes.cz/CVVZ_-_Lite_svicky/</b>

Účastníci se naučí vyrábět svíčky technikou lití do formy.

ProvedeníWorkshop
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
Doplatek na místědle použité formy a materiálu (cca 10 - 90 Kč)
Lektor
Kamil Augustýn (Kamilek) Zobrazit popis
informatik, správce sítě; dříve vedoucí v různých oddílech; pro relaxaci si po večerech hraju se dřevem, voskem, hedvábím a barvami, kamínky, dráty a spoustou dalších věcí… http://www.kamilek.cz/foto/tvorba/ Práci se dřevem a něco dalšího k tomu lektoruju na CVVZ od 2005, časem jsem infiltroval i různé RVVZ ;-)

Zobrazit termíny programu

1 komentář

TAB - 01

Masivní krvácení

Akreditovaný kurz MSMT pro nezdravotnický personál. Kurz nejen pro zdravotníky, ale skoro pro každého, kdo se pohybuje v terénu. Při absolvování našeho kurzu KPR & AED a podstoupení přezkoušení na naší základně možno získat patch FIRST RESPONDER lvl 1. Velký workshop zaměřený na NEceloxová řešení akutní krevní ztráty. Přijďte si vyzkoušet zastavení krvácení nejdříve v klidu do učeben a poté na ostro v různých prostorách napříč možnostmi Hlinska. A věřte, že jsou opravdu nezměrné. Od klasické nehody na kole v parku, přes zakopnutí a ošklivou zlomeninu v katakombách po nešťastný pád do hlubokého příkopu. Na pořadu dne budou obvazy, škrtidla, pak zase obvazy, turnikety a pak už jenom obvazy. Nebude prostor pro taktické použití tampónů, ale možná, že i bude ;). A rozhodně pro vás chystáme i překvapení.

ProvedeníDiskuze
Míra zapojení účastníkůvelká – účastníci budou celou dobu aktivně fyzicky zapojeni
Pomůckyvlastní lékárničku
Doplatek na místě0 / zájemci o vydání akreditovaného certifikátu MŠMT o něj mohou zažádat přímo po zkončení kurzu na 100,- + pošta
Lektor
Michal Hnaťuk (W68) , Emergency Extreme Zobrazit popis
Pár z vás už se se mnou setkalo v loňském roce. Jsem všeobecná sestra, co se rozhodla odjet do zahraničí načerpat co nejvíc zkušeností. Pohyboval jsem se na urgentu velkých amerických měst i na odlehlých vesničkách Ukrajiny. Urgent a před nemocniční pomoc mě baví, hodně. Poslední dva roky se věnuji vedle práce i vedení a lektorování v Emergency Extreme. Zaměřuji se hlavně na základní kurzy - KPR & AED a Masivní krvácení. Ale někdy lektoruji i komplikovanější lekce pro více odborné publikum - Shooting Range FIRST RESPONDER nebo S&R Medic. Jsem aktivním členem Search and Rescue Mantrailing Týmu na pozici Medic.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

SPH - 14

Netradiční hry v klubovně II.

Sbírám hry a rád si hraji. Protože dobrých her není nikdy dost, rád bych Tě pozval na workshop, kde se nebude moc přednášet, ale kde si budeme hlavně hrát a zkoušet nové hry.

Cíl programu: každého účastníka naučit alespoň dvě nové hry, které nezná.

Program uvádí jiné hry než program Netradiční hry v klubovně I a III.

Naučíte se nové hry, které jsou vhodné do klubovny. Budou to hry s pomůckami i bez pomůcek, hry rozvíjející paměť, strategii, postřeh, pozornost, smysly, důvtip a hry, které dokážou pobavit.

ProvedeníWorkshop
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
PomůckyZápisník a tužku
Lektor
Stanislav Prais (Permon) , Asociace TOM Zobrazit popis
Dlouholetý vedoucí turistického oddílu, starám se o vzdělávání v rámci Asociace TOM, vedu různá školení pro vedoucí táborů, instruktory, hodně se věnuji věkové skupině 15 -25 let, organizuji zážitkové kurzy. Lektoroval jsem na CVVZ Plzeň, Hradec, Šumperk....

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

SPH - 42

Peklíčka a jiné hry pro vedoucí

Člověk je hravý tvor a neplatí to jen u dětí, ale i u dospělých vedoucích, proto bychom neměli zapomínat, že i vedoucí na táboře či v oddíle si chtějí hrát a občas jim nějakou hru či aktivitu připravit.

ProvedeníSeminář
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
PomůckyTužku a papír. Vlastní nápady na hry pro vedoucí.
Lektor
David Truhlík (Dave) , ČTU - Placatý kámen Zobrazit popis
Více než 13 let jsem členem organizace Placatý kámen, kde jsem vystřídal řadu pozic (od instruktora, přes zdravotníka a kuchaře až po hl. vedoucího) a to jak v oddíle tak na táborech. V posledních letech se zaměřuji na školení a rozvoj našich instruktorů. Učím na základní škole tělesnou a občanskou výchovu.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

SPH - 19

Sebeobrana na ulici

Program určený začátečníkům, dívkám, slabším jedincům, ale taky zkušenějším, kteří se rádi přiučí. nebude to snadné, bolí to, není to příjemné, lektor je ,,Mírumilovný Šílenec." Využití potřeb co máme při sobě. Pochopení bodů, těla protivníka, přirozených reakcí, vrytí si všeho do podvědomí. Nepůjde o to si to vyzkoušet - přijdete si to nastudovat. Zaručuji, že to nezapomenete.

ProvedeníPohyb
Míra zapojení účastníkůextrémní – program je velmi fyzicky náročný
PomůckyPevné oblečení(blůza, maskáče), triko na roztrhání. pití, klíče, propiska, mobil, šátek. NUTNÉ
Lektor
Martin Jung (Maťo) , N.A.L. Zobrazit popis
Lektoruji již od roku 2004 a jsem nesmírně rád, že je o mé programy stále zájem. Věnuji se spiritualitě, indiány, bojovým uměním Ninjutsu a jiným věcem již nějaký čas.Není potřeba o sobě psát, chceš-li vyhledej si mne :)

Zobrazit termíny programu

2 komentáře

DOP - 10

Skotské ceilidh a country tance

Klasické Skotské tance se obvykle dělí na ceilidh i country, kde základem je pár a tancuje se v různých formacích. Třetí druh - highland dances, tance horalů ze skotské Vysočiny, je stručně řečeno skotský step jednotlivců. Na semináři se budeme zabývat jednoduchými ceilidh a country tanci v řadách ai kruhu. Tyto tance se tancují nejen ve Skotsku, ale kdekoliv po světě, při skotských společenských událostech (u nás třeba každoročně v srpnu na zámku Sychrov). Tancuje se po vysvětlení a procvičení tanečních figur na českou nápovědu - Pro účastníky semináře je připraven popis tanců i odkazy na www. stránky, kde mohou najít hudbu k nácviku. - Pokud nemáte tanečního partnera, nevadí, mezi účastníky semináře jej jistě najdete.

ProvedeníPohyb
Míra zapojení účastníkůvelká – účastníci budou celou dobu aktivně fyzicky zapojeni
Pomůcky- Připravte si lehké sportovní obutí s měkkou podrážkou, volné tričko a kalhoty. Děvčata mohou mít delší širší sukni
Lektor
Blanka MACHÁČKOVÁ (Bagheera) , ČTU Velké Lucko; SVČ Chomutov Zobrazit popis
zabývám se klasickými Country tanci od roku 1992 jako lektor dětského tanečního souboru a od r. 2004 také v klubu pro dospělé. Během let oba soubory rozšířili svůj taneční obzor o tance dalších skotské, irské, staroanglické, mexické, řecké, renesanční ... vše ve stylu country, podle hesla Michala Tučného "Country je to! co mě baví!

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

SPH - 08

Šerm dřevěnými zbraněmi

Stručná nalejvárna "dřevárenského" nebo též "larpového" šermu. Co učit, když chcete mládež v oddíle naučit základům šermu. Základní cvičení a hry. Běžné chyby.
Naučíte se základům tohoto druhu bojové hry. Vyzkoušíte si stručné základy. Dozvíte se, na co si při učení a šermu dávat pozor.

ProvedeníSeminář
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
PomůckyMáte-li, tak vlastní zbraň a štít. Rukavice. Vhodný oděv a obuv.
Lektor
Pavel Plíšek (Azrik) , DDM Helceletova Brno Zobrazit popis
Jsem pedagog v CVČ Bystrouška. Více než dvacet let organizuji dřevárny a larpy. Šestnác let systematicky pracuji s nováčky a učím šerm. Mám odučeno několik tisíc hodin v různých věkových kategoriích a zorganizováno mnoho desítek větších a menších larpů a bitev. Mám více než patnáct let zkušeností s pravidelným vedením GURPS.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

TVO - 07

Šerm-výroba jednoduché cvičné zbraně

Společně si uděláme pár cvičných zbraní na tréninky šermu

ProvedeníWorkshop
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
Pomůckysportovní oblečení,tenisky
Doplatek na místěBude upřesněn.
Lektor
Zdenek Chroboczek (Hafan) , Společenství Severských pánů Zobrazit popis
Zdravím Vás.Jmenuji se Zdenek.Pracuji ve strojírenství.Mimo jiné koníčky se již delší dobu věnuji šermu-14.století-mistr Johanes Lichtenauer. Nejen, že se stále sám učím, tak v naší skupině společně s kolegou učíme všechny zájemce od dětí po dospělé šermu ale i boj z jinými zbraněmi té doby. I ve středověku bylo spousty pěkného.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

TAB - 04

Tábor v pravěku

Představení námětu „pravěk“ jako celotáborové nebo celoroční motivace. Popis postupu a ukázky výrobků: bronzové ozdoby, vaření v keramice, pazourkový nůž, pravěké obydlí. Další náměty podle knihy Výpravy do pravěku a webu Ostrov nápadů.
Dozvíte se o přednostech a úskalích námětu „pravěk“ na táboře. Při ukázce výrobků projdeme výrobní postupy, zkušenosti se stavbou obydlí a s českým pravěkým stanem Zubřík. Povíme si, co z pravěkých námětů je snadné, co složitější, a kde získat podklady .

ProvedeníSeminář
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
Lektor
Jiří Červinka (Brko) Zobrazit popis
Jsem členem Ligy lesní moudrosti a také jsem zakládající vedoucí oddílu experimentální archeologie Mamuti, který bude zanedlouho mít za sebou 40 let činnosti. Jsem autor několika publikací s náměty pro oddíly: Výpravy do pravěku (spoluautor), Výpravy do přírody, Hurá na tábor. Jsem dlouholetým editorem webových stránek a publikací o outdorovém vybavení. V současnosti publikuji na webu Ostrovnapadu.cz náměty pro dětské tábornické a zálesácké oddíly.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

TVO - 02

tie dye batika

Jedná se o batiku klasickou duhou, ale více barvami najednou. Vznikají krásné vzory. Techniku si vyzkoušíte na vlastní kůži a odnesete si tričko, které doma ještě nemáte :)

ProvedeníWorkshop
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
Pomůckybílé či světlé tričko či jiný kus oděvu, který chtějí obarvit
Doplatek na místě25
Lektor
Pavlína Solarová (Pája) , TK Zlaťáci Zaječov Zobrazit popis
Jsem učitelka na střední pedagogické škole, učím biologii a matematiku. Dělám hlavního vedoucího na letním táboře. Věnuji se mnoha výtvarným technikám a pomáhám vést výtvarný kroužek na základní škole. Na CVVZ jezdím od Českých Budějovic.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

PED - 05

Tvorba malého časopisu není přežitek - družinový, oddílový, střediskový, školní

a) PROČ BYCHOM MĚLI VYDÁVAT V DOBĚ INTERNETU NĚJAKÉ TIŠTĚNÉ MÉDIUM b) CO JE TO MALÝ ČASOPIS? c) PRO KOHO? c) JEHO NÁPLŇ d) KOHO CHCEME OSLOVIT? A JAK? e) NĚCO O JEHO ZPRACOVÁNÍ, HLAVNÍ PRAVIDLA TVORBY – FORMÁT, OBSAH, FORMA, TYPOGRAFIE, VÝROBA, ARCHIV….

ProvedeníWorkshop
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
Pomůckyvlastní časopisy
Lektor
Jiří Riki Řeháček, Dr.h.c. (- Bílý Riki (8) -) , PRESS, Asociace NNO JČK. GNF, HBL, Junák Zobrazit popis
Novinář, technický redaktor, šéfredaktor, typograf, grafik, fotoreportér, autor několika publikací o tvorbě malých časopisů, lektor na PR, práce s médii a reklamu Dlouholetý skautský činovník, propagátor přátelství rozrůzněných a Březových lístků, jeden z blízkých přátel Jana Šimáněho Galéna. Za mediální výchovu dětí a mládeže získal čestný doktorát.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

DOP - 21

Ztracené domovy

Národ který zapomene svou minulost nemá žádnou budoucnost. Winston Churchill
V době ztráty domovů miliónů lidí, jejíž dopady zažívá Evropa, si připomeneme zkušenosti našich zemí s nedobrovolným pohybem obyvatelstva. Přednáška se zaměří především na období spojené s 2. světovou válkou.

Posluchači získají vybraný přehled historických událostí souvisejících s 2. světovou válkou, které vedly k pohybu několika miliónů lidí v zemích bývalé 1. republiky. Události jsou seřazeny do časové posloupnosti.
Představíme si většinou známé události spojené s méně známými informacemi a fakty.
Seznámíme se také s událostmi, které jsou pro většinu cizinců, ale i obyvatel českých zemí, neznámé.
Získáme možnost lépe porozumět představovanému historickému období, které utvářelo naši současnost a působí také na naši budoucnost.

ProvedeníSeminář
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
Pomůckypsací potřeby - budou-li chtít
Lektor
Miluše Nechvátalová , Sdružení FILIA z. s. Zobrazit popis
pracuji ve Sdružení FILIA z. s. V této organizaci jsem v řídící pozici, mimo jiné moderuji intervizní setkání. Od roku 1992 pracuji v neziskovém sektoru, a to i s dětmi a mládeží, naše organizace uspořádala 30 táborových pobytů s tématikou canisterapie, na některých jsem působila jako táborový vedoucí. Na téma zooterapií jsme uspořádali čtyři mezinárodní konference. Mám zkušenosti s pobytem zahraničních dobrovolníků, kterým poskytuji podporu na úrovni mentora. Naše organizace také vysílá handicapované dobrovolníky do zahraničí, pro ně realizuji přípravu. Podařilo se mi zorganizovat několik koncertů a koncertních cyklů, které také moderuji. Již 18 roků se věnuji rodinné terapii a na toto téma také pořádám přednášky. Pro upřesnění - nejsem držitelkou březového lístku, tuto informaci se mi nedaří z mého profilu odstranit. Žádala jsem o to i organizátory, ale zatím bez úspěchu.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

MAN - 16

AKTUÁLNÍ LEGISLATIVNÍ PROBLÉMY PŘI PRÁCI S DĚTMI A MLÁDEŽÍ A VYJEDNÁVACÍ ROLE ČRDM

Odborná přednáška v rámci CVVZ konference. Během 45 minut prolétneme aktuální dění v legislativní oblasti, týkající se práce s dětmi a mládeží. Jak je to s omezováním táborů u vody, s povinností vyvěšovat závěrkové dokumenty, se spolkovým rejstříkem, s odpovědností za očkování dětí, přijatých na zotavovací akci? Jak mohou vedoucím pomoci kvalifikace dle NSK? Jak to dopadlo se zákonem o dobrovolnictví, kofinancování dobrovolnickou prací? Rád se dozvím i o vašich aktuálních problémech a pokusím se přispět k jejich řešení.

ProvedeníDiskuze
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
Lektor
Aleš Sedláček (Tokaheya) , Česká rada dětí a mládeže Zobrazit popis
Aleš Sedláček, předseda ČRDM - Posláním ČRDM je podporovat podmínky pro kvalitní život a všestranný rozvoj dětí a mladých lidí. Své poslání naplňuje ČRDM tím, že podporuje mimoškolní výchovu a činnost svých členů, zejména snahu o vytváření právních, hospodářských, společenských a kulturních podmínek vhodných pro jejich činnost. ČRDM hájí zájmy svých členů vůči domácím i zahraničním orgánům, organizacím a institucím.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

DOP - 34

Dětská bohoslužba na táborech

Zažijete s námi bohoslužbu, kterou připravíme tak jak ji připravujeme pro děti na táborech.

Poté co skončí, bude prostor pro diskusi nad tím, co a jak je v ní použito a budu velmi rád, když sami příjdete s tím, proč dětem předkládáte Boží slovo.

Přínos programu: inspirace

Kdo chcete, vezměte si sebou kytaru

ProvedeníDiskuze
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
Lektor
Roman Buchtel (Růža) , Klub Pathfinder Zobrazit popis
Z koníčku se mi stalo povolání. Nyní jsem místopředsedou Klubu Pathfinder – snažím se o budování zázemí pro vedoucí, kteří pracují s dětmi v oddílech. Pomáhám s přípravou větších akcí, táborů a vzdělávacích kurzů. Díky této práci mohu stále zůstávat tak trochu klukem a mému okolí to nepřijde divné. :) Být Pathfinderem pro mne znamená nezapomínat, že jsme stále na cestě.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

DOP - 11

Exotické tance světa - z Mexika, Jamajky, Řecka a Havaje,

Z Mexika to budou nám blízké polky, Jamajka a Havaj sólo tance a z Řecka to bude tradiční kolo "Zorba"

ProvedeníPohyb
Míra zapojení účastníkůvelká – účastníci budou celou dobu aktivně fyzicky zapojeni
Pomůcky- Připravte si lehké sportovní obutí s měkkou podrážkou, volné tričko a kalhoty, děvčata pak delší a širší sukni. Počítejte s tím, že některé tance se budou tancovat naboso.
Lektor
Blanka MACHÁČKOVÁ (Bagheera) , ČTU Velké Lucko; SVČ Chomutov Zobrazit popis
zabývám se klasickými Country tanci od roku 1992 jako lektor dětského tanečního souboru a od r. 2004 také v klubu pro dospělé. Během let oba soubory rozšířili svůj taneční obzor o tance dalších skotské, irské, staroanglické, mexické, řecké, renesanční ... vše ve stylu country, podle hesla Michala Tučného "Country je to! co mě baví!

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

MAN - 13

Finanční řízení, tentokrát projektu

Tento kurz je úzce zaměřen na finanční řízení projektu, v tomto případě na finanční řízení dětského tábora. Účastníci se seznámí se všemi fázemi finančního řízení, zjistí kolik profesí je potřeba pro správné a snadné finanční řízení, získají nadhled a uvědomí si lépe souvislosti jak procesní, tak kompetenční. Obsah kurzu: Podrobný plán = základ kvalitního rozpočtu, způsoby rozpočtování, plán finančních a nefinančních zdrojů, stanovení ceny, finanční řízení realizace – platby, hotovost, vyúčtování projektu, zákonné náležitosti účetního dokladu, specifika mateřské organizace. Účastníci mají možnost aktivně ovlivnit obsah kurzu zadáním lektorovi na místě konání. Mohou aktivně diskutovat konkrétní problémy.

Přínos programu: Účastníci získají povědomí o širších souvislostech finančního řízení. Účastníci kurzu se orientují v cyklu finančního řízení projektu, umí sestavit finanční plán, jsou schopni delegovat finanční kompetence, mají základní orientaci v legislativě.

ProvedeníSeminář
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
PomůckyZápisník, problematické doklady nebo pravidla dotací.
Lektor
Marcela Adámková (Ami) Zobrazit popis
Efektivní kurzy.cz - lektor kurzů Finanční řízení a odborného poradenství. V oblasti finančního řízení, ekonomiky, managementu, krizového řízení a poradenství působí více než 13 let. Pracuje jako finanční a projektová manažerka. V minulosti pracovala jako lektorka strategického plánování organizací, lektorka projektového a finančního řízení, vychovatelka a učitelka, sociální pracovnice, vedoucí chráněné dílny a pracovnice linky důvěry. Metodicky vedla management organizací, byla a je členkou správních a kontrolních orgánů.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

TVO - 26

Fotografické základy

Během 90 min si vysvětlíme základní kompoziční prvky co udělají z vašich fotek nezapomenutelné záběry. Kurz je vhodný pro začínající oddílové reportéry ;)

ProvedeníWorkshop
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
PomůckyFotoaparát
Lektor
Jan Novotný , Asociace TOM Zobrazit popis
Jmenuji se Jan Novotný a focení je moje vášeň. Stále hledám nové postupy, vzdělávám se a konzultuji se zkušenějšími kolegy, abych vytvořil ty nejlepší fotografie. Pokouším se hledat a zachycovat duši věcí, lidí nebo přírodních scenérií či situací a jak se mi to zatím daří, můžete posoudit v mé fotogalerii. Na cvvz mne potkáte jen s foťákem .

Zobrazit termíny programu

3 komentáře

TAB - 15

Házení nožů, seker, Boshurikenů a Shurikenů

Každý z nás se snažil naučit zabodnout nůž nebo sekeru na táboře, výpravě, vandru. Základní techniky, držení, házení, vzdálenost. Naučíte se základním věcem, které můžete naučit děti v oddíle. Budeme házet nožem, sekerou a hvězdicemi(shuriken), vrhacím hrotem (boshuriken) - zbraněmi Ninjů.

Omezení strát a rozbití nožů u všech na táboře :) Možnost předávasní těchto zkušeností ihned dále.

ProvedeníSeminář
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
Lektor
Martin Jung (Maťo) , N.A.L. Zobrazit popis
Lektoruji již od roku 2004 a jsem nesmírně rád, že je o mé programy stále zájem. Věnuji se spiritualitě, indiány, bojovým uměním Ninjutsu a jiným věcem již nějaký čas.Není potřeba o sobě psát, chceš-li vyhledej si mne :)

Zobrazit termíny programu

3 komentáře

TVO - 33

Indiánské rozety, klasické korálkování, vyšívání malé indiánské rozetky.

Návod na tvorbu rozetek

ProvedeníDiskuze
Míra zapojení účastníkůvelká – účastníci budou celou dobu aktivně fyzicky zapojeni
Lektor
Tomáš Lešingr (Strejda Vláček) , ČTU Zobrazit popis
Vedoucí oddílu T.O.Kamarádi Šumperk, náčelník realizačního týmu RVVZ 2008 - 2011, 2015 a CVVZ 2012, 2017 Šumperk.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

SPH - 20

Instinktivní lukostrelba

Výuka střelby z luku
Zapojení středně fyzické
Venku


Naučíte se vystřelit z luku bez technických pomůcek

ProvedeníPohyb
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
Doplatek na místě30
Lektor
Daniel Lev (netopejr) , Spolek evropských bojových umění Zobrazit popis
Již řadu let vedu lukostřelecký oddíl, děti i dospělé,

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

PED - 13

IV. Agresivita dětí (a rodičů) a jak ji zvládat (v prostředí školských zařízení pro zájmové vzdělávání)

4. Reflexe získaných poznatků. (2 hodiny)
Zopakování probraných témat. Případy vyžadující odbornou pomoc. Vedení rozhovoru s rodiči žáků – základní pravidla.

AKREDITOVANÝ KURZ MŠMT

K získání akreditačního diplomu je potřeba zúčastnit se všech čtyř seminářů

V rámci bloku budou využívány tradiční besedy a přednášky doplněné praktickými ukázkami včetně práce se zdroji – internet, odborná literatura. Vedle frontálního způsobu výuky proběhne i práce ve skupinách. Řízená diskuze bude prostupovat tématy po celou dobu kurzu. V rámci programu bude využíváno interaktivních her. Seznámení s těmito hrami proběhne zážitkovou metodou, kdy se všichni budou těchto her aktivně účastnit a následně bude proveden psychosociální rozbor a dopad každé hry.

ProvedeníDiskuze
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
Lektor
Jan Szutkowski Zobrazit popis

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

TAB - 02

KPR & AED

Akreditovaný kurz MSMT pro nezdravotnický personál. Kurz nejen pro zdravotníky, ale skoro pro každého, kdo se pohybuje v terénu. Při absolvování našeho kurzu Masivní krvácení a podstoupení přezkoušení na naší základně možno získat patch FIRST RESPONDER lvl 1Základní principy a postupy jak zachránit lidský život. Číslo tři v kaskádě ABC, ale přitom jeden z nejpoužívanějších postupů v přednemocnciční praxi z těch život ohrožujících. Umíte KPR poskytnout i tetě z venkova, co váží 150 kilo? Dokážete udržet správný rytmus i když po vás pořád někdo něco chce. Víte co a jak i v davu lidí? Kdy už poskytovat KPR a kdy stačí jenom stabilizovaná poloha? Kdy už je potřeba použít AED a jak ho vůbec použít? Jako vždycky s Michale vážně nevážně o tématech, které nejsou na první pohled úplně sranda, ale díky Youtube na nich lze spoustu srandovního najít. Dokud nejste hvězdou natáčení vy.

ProvedeníWorkshop
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
Doplatek na místě0 / zájemci o vydání akreditovaného certifikátu MŠMT o něj mohou zažádat přímo po zkončení kurzu na 100,- + pošta
Lektor
Michal Hnaťuk (W68) , Emergency Extreme Zobrazit popis
Pár z vás už se se mnou setkalo v loňském roce. Jsem všeobecná sestra, co se rozhodla odjet do zahraničí načerpat co nejvíc zkušeností. Pohyboval jsem se na urgentu velkých amerických měst i na odlehlých vesničkách Ukrajiny. Urgent a před nemocniční pomoc mě baví, hodně. Poslední dva roky se věnuji vedle práce i vedení a lektorování v Emergency Extreme. Zaměřuji se hlavně na základní kurzy - KPR & AED a Masivní krvácení. Ale někdy lektoruji i komplikovanější lekce pro více odborné publikum - Shooting Range FIRST RESPONDER nebo S&R Medic. Jsem aktivním členem Search and Rescue Mantrailing Týmu na pozici Medic.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

MAN - 12

Mezigenerační spolupráce v dětské organizaci

Vztahy a komunikace mezi "zakladateli" oddílu a jejich následovníky, jak lze zapojit starší členy vhodně do života oddílu, mezigenerační naslouchání a vzájemné učení, dopad na tradice oddílu a jejich výchovný systém

ProvedeníDiskuze
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
Lektor
Ludmila Pohanková (Kolčava) , Duha Modrá Střelka Zobrazit popis
Kolčava - Lída Pohanková - "matka zakladatelka" :-D

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

PED - 20

Mizející mužské vzory ve výchovném procesu a jak z toho ven - můžou nám s tím pomoct pohádky?

Cesta chlapce k naplněnému mužství. Na pohádkovém příběhu "Dlouhý, Široký a Bystrozraký" si ukážeme, s jakými vlastnostmi by se měl muž ztotožnit a jaká cesta ho může přivézt k dobrým partnerským vztahům.

Pracovníci s dětmi a mládeží budou moci chlapcům a mladým mužům na srozumitelném modelu ukázat osvědčené mužské vlastnosti. Budou také mít nástroj pro rozvoj chápání "ženského světa".

ProvedeníSeminář
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
Pomůckypomůcky pro zapisování - budou-li chtít
Lektor
Miluše Nechvátalová , Sdružení FILIA z. s. Zobrazit popis
pracuji ve Sdružení FILIA z. s. V této organizaci jsem v řídící pozici, mimo jiné moderuji intervizní setkání. Od roku 1992 pracuji v neziskovém sektoru, a to i s dětmi a mládeží, naše organizace uspořádala 30 táborových pobytů s tématikou canisterapie, na některých jsem působila jako táborový vedoucí. Na téma zooterapií jsme uspořádali čtyři mezinárodní konference. Mám zkušenosti s pobytem zahraničních dobrovolníků, kterým poskytuji podporu na úrovni mentora. Naše organizace také vysílá handicapované dobrovolníky do zahraničí, pro ně realizuji přípravu. Podařilo se mi zorganizovat několik koncertů a koncertních cyklů, které také moderuji. Již 18 roků se věnuji rodinné terapii a na toto téma také pořádám přednášky. Pro upřesnění - nejsem držitelkou březového lístku, tuto informaci se mi nedaří z mého profilu odstranit. Žádala jsem o to i organizátory, ale zatím bez úspěchu.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

TAB - 09

Oddíl plný předškoláků

Chvíli neposedí, utáhnete je na vařené nudli a s písmenky a čísly se ještě kamarádit nezačali, přesně takoví jsou předškoláci. Jaké to je je skupinou dětí ve věku 4 až 7 let? Přijďte se podělit o vaše zkušenosti s benjamínky nebo načerpat nové. Témat je spousta, vhodné hry a motivace, celoroční plán, celodenní a vícedenní výlety, stanovení pravidel, bezpečnost, komunikace s rodiči a mnoho dalšího. Pokud bude čas, něco si i zahrajeme.

ProvedeníDiskuze
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
Lektor
Klára Vlášková (Klárka) , ČTU, Junák Zobrazit popis
Vedu předškolní skauty a na tábory jezdím s táborníky. Snažím se bez předsudků cestovat u nás i v zahraničí. Věřím, že společnou cestou můžu jít i s lidmi, kteří jsou úplně jiní než já, protože právě od nich se toho můžu nejvíc naučit.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

TVO - 24

Origami

Názorná ukázka Origami a kolektivní práce na jednoduchých modelech. Tradiční i moderní.

Přínos programu:Praktická zkušenost s Origami, vysvětlení základů, seznam zdrojů diagramů(návodů) a možností inspirací.

ProvedeníWorkshop
Míra zapojení účastníkůvelká – účastníci budou celou dobu aktivně fyzicky zapojeni
Lektor
Vojtěch Brabenec Zobrazit popis
Obor zájmu: primárně origami (moderní i tradiční), okrajově všeobecná práce s papírem Práci s papírem se věnuji cca 20 let. Na CVVZ jsem nikdy nebyl.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

TVO - 05

Paracord náramky

Paracord náramky už jistě všichni známe. Přijďte si ho vyrobit! A pokud nechcete náramek, budete si moct vyrobit přívěsek.

ProvedeníWorkshop
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
Pomůckynůžky
Doplatek na místědo 60 (dle spotř. metrů šňůry)
Lektor
Věra Vozandychová , TÁBOROVÝ KLUB HRADEČTÍ LVI, z. s. Zobrazit popis
Na tábory jsem začala jezdit před 9 lety a v Plzni 2009 jsem byla na své první CVVZce. Ráda s dětmi tvořím a ukazuji jim pokusy v přírodě.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

PED - 06

Potřebujeme nějaká média?

a) JAK TO UDĚLAT, ABYCHOM NAVÁZALI KONTAKT S MÍSTNÍMI MÉDII? b) JAKÝ JE ROZDÍL MEZI TISKOVOU ZPRÁVOU A PŘÍSPĚVKEM. c) CO JE A CO NENÍ PODSTATNÉ PRO MÉDIA. d) NA CO BYCHOM NEMĚLI ZAPOMÍNAT NA NAŠICH WEBOVÝCH STRÁNKÁCH K MÉDIÍM? e) POTŘEBUJEME NEBO NEPOTŘEBUJEME NĚJAKÁ MÉDIA?

ProvedeníDiskuze
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
Lektor
Jiří Riki Řeháček, Dr.h.c. (- Bílý Riki (8) -) , PRESS, Asociace NNO JČK. GNF, HBL, Junák Zobrazit popis
Novinář, technický redaktor, šéfredaktor, typograf, grafik, fotoreportér, autor několika publikací o tvorbě malých časopisů, lektor na PR, práce s médii a reklamu Dlouholetý skautský činovník, propagátor přátelství rozrůzněných a Březových lístků, jeden z blízkých přátel Jana Šimáněho Galéna. Za mediální výchovu dětí a mládeže získal čestný doktorát.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

DOP - 03

Syndrom vyhoření při práci s dětmi

Syndromem vyhoření, kdy člověk, který se své práci naplno věnoval (planul) a vlivem přetížení „jeho plamen pohasl“, trpí čím dál více pracovníků, kteří se věnují práci s dětmi. Co je syndrom vyhoření, jaké jsou příčiny jeho vzniku, jak se projeví a jaké jsou jeho fáze, se dozvědí účastníci semináře. Budou seznámeni i s možnostmi, jak se syndromu vyhoření bránit, jak nad ním zvítězit.

ProvedeníDiskuze
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
Lektor
Hana Žáčková (Hofi) Zobrazit popis
PaedDr., Mgr. Hana Žáčková, psycholog, speciální pedagog. Odborná praxe v práci s dětmi se specifickými poruchami učení a chování 32 let. Volnočasové aktivity pro děti s tělesným postižením v rámci VŠ studia, pedagogická praxe v ZŠ a ZŠ praktické, poradenská praxe v PPP, praxe školního psychologa. Lektorská činnost pro DYS-centrum Praha, NIDV, CCV a další pedagogická centra, rozsáhlá publikační činnost. Výuka psychologie na HTF UK. Soukromá psychologická praxe.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

SPH - 09

Šerm-nauka. Jak začít,čím začít,kde hledat zdroje,na koho se obracet

Stejně jako kdokoli chce s čímkoliv začít,musí mít základy,načteno a vědět kam a na koho se obrátit. To vše je nedílná soušást šermu.Kde je A,musí být i B. Je to jako umět číst a psát.

Umět hledat informace,knihy a zažít semináře šermu. Umět se sám zdokonalovat,umět pracovat se sparingpartnerem. Umět poslouchat.

ProvedeníWorkshop
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
Pomůckypohodlné oblečení,sportovní obuv
Doplatek na místě20kč
Lektor
Zdenek Chroboczek (Hafan) , Společenství Severských pánů Zobrazit popis
Zdravím Vás.Jmenuji se Zdenek.Pracuji ve strojírenství.Mimo jiné koníčky se již delší dobu věnuji šermu-14.století-mistr Johanes Lichtenauer. Nejen, že se stále sám učím, tak v naší skupině společně s kolegou učíme všechny zájemce od dětí po dospělé šermu ale i boj z jinými zbraněmi té doby. I ve středověku bylo spousty pěkného.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

SPH - 39

Ultimate frisbee

Ultimate je kolektivní bezkontaktní hra. Hrají proti sobě dva týmy. Hraje se s létajícím diskem na obdélníkovém hřišti velikosti zhruba fotbalového, nebo podle počtu hráčlů. Na obou kratších stranách je tzv. koncová zóna. Pokud hráč v této zóně chytí přihrávku, tým získává bod. Tým s více body vyhrává. Ze začátku se rozehřejeme, rozházíme, vysvětlíme pravidla a zahrajeme si ultimate.

ProvedeníPohyb
Míra zapojení účastníkůvelká – účastníci budou celou dobu aktivně fyzicky zapojeni
Pomůckysportovní oblečení, doporučuji sepnuté vlasy
Lektor
Jiří Vychodil (George) , Gaudolino, z.s. Zobrazit popis
Jsem členem o.s. Gaudolino, pod kterým na tábory jako vedoucí a na jiné akce. Sám si rád ve svém volnu zahranu deskovky, sporovní hry. Jinak pracuji v IT.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

SPH - 05

Xˇandyho „bezkontaktní (vodní a podvodní) hry“ XI.

Byli jste už na "bezkontaktních hrách" na souši? Proč to nezkusit ve vodě? Kolektivní hry určené pro 15 +. Budeme se tmelit a předávat si kolektivního ducha. Pokud si chcete hrát, pak věk nerozhoduje! Hry budou zaměřeny na kooperaci, kreativitu, sebereflexi. Budou to hry seznamovací, pohybové, urputné i logické. Nemusíš umět plavat, stačí se nebát namočit !

ProvedeníPohyb
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
Pomůckyručník, plavky, pokud máš: plavecké brýle, kruh do kterého se vejdeš
Lektor
Petr Dvořák (Xˇandy) , Pionýr PLEJÁDY Šternberk Zobrazit popis
Od roku 2004 jsem členem Pionýra. V počátcích mého působení v dětských organizacích jsem byl i členem hnutí Brontosaurus. Prošel jsem od instruktora, vedoucího oddílu až po vedoucího skupiny. Není žádná skupina dětí ve věku od 3,5 do 35 let, které bych se vyhýbal, stále hledám, s kým se nejlépe pracuje. Pořádal jsem nebo spolupracoval na několika víkendovkách, táborech nebo akcích na klíč např. pro sdružení Duha. V současné době asi od roku 2012 mám vlastní Eko-turistický klub pro děti z mateřinky a prvního ročníku. V roce 2014 jsem dělal svůj vůbec první tábor pro rodiče s dětmi.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

PED - 08

Zpětná vazba vs. Kritika

V dnešní době je velký problém rozlišit zpětnou vazbu od kritiky, ale mezitím je to věc, kterou máme kolem sebe každý den a neumíme s tím většinou pracovat a mezitím - kritika, může být zbraň hromadného ničení, ovšem zpětná vazba může být atomoví kryt. Podíváme se na zoubek zpětné vazby a kritiky a rozliším je, stejně jako minulý rok. Ukážeme si praktické příklady zpětné vazby a kritiky a rozebereme je. Jak budete odcházet, už si nikdy nespletete zpětnou vazbu s kritikou a budete znát formu správné zpětné vazby, kterou může použít: v práci, v životě a při práci s dětmi. Naučíte se zpětnou vazbu také přijímat.

ProvedeníWorkshop
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
PomůckyDobrou náladu a svůj příklad zpětné vazby nebo kritiky, která Vás nejvíce ovlivnila v životě.
Lektor
Jakub Jonáš (kubula.jojo) , Jakub Jonáš Zobrazit popis
Jmenuji se Jakub Jonáš podnikám v oboru projektového managementu a marketingu. Mám zasebou zkušenost provozního v restauraci a marketingového manažéra. Jsem také skaut ( bohužel už ne aktivní, kvůli časovým důvodům, ale vracím se k tomu. Jezdím ovšem na tábory jako vedoucí, hlavní vedoucí a na školy v přírodě také jako vedoucí Práce s dětmi mě baví protože mě naplňuje a je to pro mě i odpočinek. Aktuálně i přednáším pro mladé ( Například Pražský Barcamp) a také na školách. Do budoucna mám větší projekt týkající se školství a práce s mládeží na kterém pracuji už pár let. Na CVVZ jedu podrubé, a těším se na každý další ročník! A rád bych se tam podělil o své zkušenosti s tím co mě funguji zejména v práci s neposlušnými až konfliktními dětmi.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

PED - 01

Aby z dětí "něco" bylo

Všichni žijeme v uspěchané době. Když se k tomu přidají špatné výsledky dětí ve škole, nevhodné chování k učitelům, spolužákům ale i vůči rodičům, nevíme, co s tím. Nejsnadnější cestou jsou zákazy, hádky, tichá domácnost… Je to však doopravdy řešení? Základem dobrého a fungujícího vztahu s dítětem je komunikace. Posluchači budou seznámeni s komunikačním vzorcem a jeho praktickým využitím. Budeme se zabývat psychickými stavy dětí, probereme základní stavy ze škály a zkusíme je poznávat. Projdeme si hierarchii lidských potřeb, mluvit budeme o vědomé hypnóze, přispívání, samostatnosti. Budeme řešit vnější a vnitřní motivaci. Po celou dobu jsou účastníci aktivními partnery přednášejícího, v prožitkových cvičeních jsou stavěni do role dítěte. Vše si prakticky zkouší, aby byli schopni využívat nabyté informace při práci se svými dětmi. Prakticky si vyzkoušíme tvorbu rodinného plánu povinností. Závěrem si představíme efektivní strategie učení a vyzkoušíme si učení pomocí myšlenkových map.

ProvedeníSeminář
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
Pomůckypapír, propiska
Lektor
Martina Vrbická , Doučovací centrum SOVA Čáslav Zobrazit popis
Jsem absolventkou PdF UHK - obor učitelství pro 1. stupeň ZŠ, lektorka anglického jazyka, absolventka kurzů specializovaných na reedukaci poruch učení. Od roku 2009 vedu Doučovací centrum SOVA Čáslav(www.doucovanicaslav.cz), které se zaměřuje na doučování českého, anglického a německého jazyka, nápravu DYS poruch, předškolní přípravu, diagnostiku školní zralosti a výchovné poradenství. Přednášky jsou určené pedagogům i široké veřejnosti a jsou věnovány problematice poruch učení. Mám šestiletou dceru a tříletého syna. Jsem šťastná, protože moje práce je mým největším koníčkem a skutečnou radostí :)

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

TVO - 11

akční nebo jiné focení

Baví vás fotit? Mě ANO (www.fotit-me-bavi.cz)! Tak si pojďmě něco vyfotit! Cokoliv co zrovna bude probíhat nebo se nám bude líbit... co třeba ˇXandyho bezkontaktní hry, Maťovu sebeobranu, tanec, parkour, šerm, střelbu, portrét, zátiší nebo noční Hlinsko? Každý fotí rád něco jiného , ale nadšený fotograf si vždy něco dobrého a pěkného k focení najde - přijď a připoj se! ;)

Prostě si zafotit - pokud chceš fotit lépe, zajímavěji a aby se to líbilo i cizím lidem, tak musíš prostě fotit a zdokonalovat se v tom. Ukážeme si v praxi co jak fotit, jak udělat pěknou kompozici, jak rychle ostřit, jak pracovat s časem, clonou, světlem a možná i bleskem.

ProvedeníWorkshop
Míra zapojení účastníkůvelká – účastníci budou celou dobu aktivně fyzicky zapojeni
Pomůckyvlastní foťák, který znáte + dle vašeho stylu další příslušenství (objektivy, stativ)
Lektor
Tomáš Pospíšil (Stoupa) , Duha Zobrazit popis
V dětském oddíle jsem začal pracovat jakou vedoucí v mých asi 18-ti letech. Nyní už asi od roku 1995 působím v Lutíně v oddílu DUHA Křišťál Lutín. Fotografií a videem se zabývám relativně dlouho - v podstatě také někdy od roku 1995, kdy jsem udělal své první snad použitelné oddílové video. V roce 2001 jsme pořádali s Mussurem a mnoha dalšími lidmi z Olomouckou CVVZetku. Od té doby jsem sem tam lektoroval na CVVZ, na školeních DUHY i Olomouckého Pionýra (tehdy). Po dlouhé době jsem byl až na CVVZ v Brně 2014 a potom v Chrudimi a Šumperku. Letos v Hlinsku se také rád přidám, něco ukážu, s něčím pomůžu a snad se i něco nového dozvím. :) Něco kolem focení: Zhruba 4-5 roků se zabývám ve svém volnu už jen focením - začalo mě to asi opravdu bavit (www.fotit-me-bavi.cz). :D

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

TVO - 29

Arteterapie - užijme si umění

Přijďte na vlastní kůži vyzkoušet netradiční výtvarné techníky vhodné k použití jak pro malé děti, seniory, tak na tábory a různé jiné akce. Většina technik je nenáročných a hlavně levných a my vám předvedeme jak některé techniky tvořit i s jinými levnějšími materiály.

Vyzkoušíte si netradiční techniky - powertex, enkaustika, modelování se sculpey hmoty,zmizíkování, sítotisk pro děti, bublinkování,provázkovou techniku, mramorování pěnou na holení,sádrové odlitky ,dekupage a jiné.

Cena dle použitého materiálu - minimálně 50 kč.

ProvedeníWorkshop
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
Pomůckyoblečení vhodné k zašpinění
Doplatek na místědle použitého materiálu
Lektor
Hana Studená (Ryška) , Stuha z.s Zobrazit popis
Nyní učitelka mš, od r. 1999 vedoucí , animátor, pořadatel akcí, pracovník s dětmi a mládeží v občanském sdružení a jednatel, člen SPJF / nyní aktivní pouze emaily z důvodu stěhování/, šermíř, aktivní jezdec, furík, kreslíř + věnuji se netradičním uměleckým technikám, mám ráda práci s dětmi, zvířaty a ráda předávám své zkušenosti dál. na CVVZ se snažím jezdit pravidelně a ráda i lektoruji.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

DOP - 25

Barmanem na vlastní kůži

Ukážeme si několik druhů míchaných drinků. Povíme si o tom, jak si správně vybrat drink, a jak poznat zda je dobře připravený či ne. Drinky budou míchány z domácích sirupů, aby i účastníci si mohli kdykoliv připravit sirupy a drinky doma. Vzhledem k tomu, že CVVZ je bez alkoholu i drinky, které budeme míchat, budou tak též bez alkoholu.

Zjistíte, jaké to je být barmanem. Jak atraktivní pro děti může být večer plný nealkoholických drinků. Namícháme si několik koktejlů. Koktejly budou namíchané z domácích sirupů, aby i účastníci si mohli kdykoliv připravit sirupy a koktejly doma.

ProvedeníWorkshop
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
Doplatek na místě40
Lektor
Ondřej Pohajda (Ondra) , Gaudolino, z.s. Zobrazit popis
Jmenuji se Ondra a pracuji jako kurátor uničovských muzeí. Na CVVZ jezdím už řadu let. Na předešlých cvvzetkách jsem jako lektor nabízel program drobničky a barmanem na vlastní kůži.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

SPH - 18

ČAMPRLA - aneb jednou a nepřestaneš

Hra podobná basebollu. Kdo se bojí rány nehraje ,,Čamprlu." Jednoduchá, efektivní, rázná,plná energie, strategie a také překvapení i modřin. Nenáročná na vybavení, dá se připravit během 15 min. , na výpravě, táboře. Kdo si ji zahrál, neodolá pokračovat. Dá se hrát v plavkách i maskáčích.

Velmi krásná hra, která s věkem hráčů přináší větší intenzitu a velmi zajímavé situace. Hra , která učí postřeh, rychlost, strategii, ale hlavně úsilí celého týmu.

ProvedeníPohyb
Míra zapojení účastníkůvelká – účastníci budou celou dobu aktivně fyzicky zapojeni
PomůckySportovní oblečení, pevné boty nebo tenisky, pokud bude zima tak slabé rukavice.
Lektor
Martin Jung (Maťo) , N.A.L. Zobrazit popis
Lektoruji již od roku 2004 a jsem nesmírně rád, že je o mé programy stále zájem. Věnuji se spiritualitě, indiány, bojovým uměním Ninjutsu a jiným věcem již nějaký čas.Není potřeba o sobě psát, chceš-li vyhledej si mne :)

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

TVO - 19

Dřevěné šperky

Trocha povídání o dřevu a možnostech opracování, následovaná vyzkoušením v praxi. Techniky práce jsou uzpůsobeny tak, aby se bezpečně dalo tvořit i s menšími dětmi. Nápady, fantazii a trpělivost určitě s sebou.


Ukázky na https://kamilaugustyn.rajce.idnes.cz/CVVZ_-_Drevene_sperky/</b>

Účastníci se seznámí teoreticky a následně i prakticky s několika technikami opracování dřeva při výrobě vlastního výrobku.

ProvedeníWorkshop
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
Doplatek na místěpodle spotřebovaného materiálu (5 - 20 Kč)
Lektor
Kamil Augustýn (Kamilek) Zobrazit popis
informatik, správce sítě; dříve vedoucí v různých oddílech; pro relaxaci si po večerech hraju se dřevem, voskem, hedvábím a barvami, kamínky, dráty a spoustou dalších věcí… http://www.kamilek.cz/foto/tvorba/ Práci se dřevem a něco dalšího k tomu lektoruju na CVVZ od 2005, časem jsem infiltroval i různé RVVZ ;-)

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

SPH - 38

Hry pro tvorbu týmu

Kratší týmové hry, kdy spolu tým řeší úkoly, a jsou tak pro úspěšné vyřešení nuceni komunikovat a spolupracovat. Čeká nás pár více, pár méně pohybových her. Hráči si buď pouze zahrají, nebo zjistí, že je někdy lepší poslouchat, než vykřikovat svůj názor, neurážet se, spolupracovat, dvakrát měřit a jednou řezat. A když si to neodnesou, pořád si zahrají hru.

ProvedeníSeminář
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
Pomůckysportovní oblečení, ale něco je méně pohybové, tak ať vám není zima
Lektor
Jiří Vychodil (George) , Gaudolino, z.s. Zobrazit popis
Jsem členem o.s. Gaudolino, pod kterým na tábory jako vedoucí a na jiné akce. Sám si rád ve svém volnu zahranu deskovky, sporovní hry. Jinak pracuji v IT.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

SPH - 17

Léčebný qigong Yijinjing

Již mnoho tisíciletí se číňané věnuji pravidelným tělesným cvičením, která jsou jednoduchá, avšak pomáhají k regulaci pohybu krve, vody v těle, posilují šlachy a vazy. Harmonizují tak energie v těle, ozdravují a podporují zvládat naše emoce.

Cvičení je vhodné pro všechny věkové generace a napříč nimi zvyšuje naše zdraví a pomáhá nastarovat samoléčebné procesy v těle.

ProvedeníPohyb
Míra zapojení účastníkůvelká – účastníci budou celou dobu aktivně fyzicky zapojeni
Pomůckysportovní oděv
Lektor
Iva Kufr (Berča) Zobrazit popis
Ing. Iva Kufr - do roku 1999se věnuji studiu a praktikování Taiji. Opakovaně jsem navštívila Akademii Wudang Kungfu Taiji Quan ve městě Wudangshan. Jsem spoluzakladatelkou Akademie Wudang Kungfu Taiji Quan v Hradci Králové. Svoje znalosti a umění využívám v profesi životního kouče. Moje životní motto je : " Radost v životě - život v radosti." Více naleznete na stránkách ivakufr.cz a wudanghk.cz

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

TVO - 03

Leptání skla

Všichni kdo přijdou si vyleptají obrázky na sklo pomocí vlastních i připravených šablon - není nad to mít svou vlastní jedinečnou a nenapodobitelnou skleničku :-)

ProvedeníWorkshop
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
PomůckyPřineste si prosím vlastní skleničky (ne varné sklo jako jsou zavařovačky, konvičky atp.), Nůžky, zalamovací nožík, propisku a co vás jen napadne k výrobě šablonek.
Lektor
Zuzka Zajícová (Valoane) Zobrazit popis
Ahoj, jmenuji se Zuzka a jsem insolvenční správkyní. Mimo to se zabývám prevencí - jak předcházet zadlužování, a školením - jak postupovat, když už k nějakému "průšvihu" došlo. Miluji práci s dětmi a taky zastávám názor, že prevence je prostě základ - proto se starám i o jejich finanční a občanskou gramotnost.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

TVO - 23

Loutkové divadlo a jeho zákulisí

Při semináři se zaměříme na tyto oblasti:
- návod na výrobu loutky
- loutkoherecké techniky
- využití loutek, založení loutkového divadélka a zapojení dětí do jeho činnosti.
- příprava divadelního vystoupení

https://veselerukavice-cz.webnode.cz/</b>

ProvedeníDiskuze
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
Lektor
Věra Pospíšková , Veselé rukavice z.s. Zobrazit popis

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

MAN - 01

MAS, MAP, atd. - mohou nám být tyto zkratky k něčemu užitečné?

MAS (Místní akční skupiny) jsou na většině území ČR nositeli projektů MAP (Místní akční plány vzdělávání), které cílí na rozvoj a propojování nejen předškolního a základního vzdělávání, ale také na poskytovatele vzdělávání neformálního a zájmového. Na příkladech dobré praxe spolupráce a propojování formálního a neformálního vzdělávání se dozvíte, v čem by Vám mohli lidé schovaní za těmito zkratkami pomoci, popřípadě Vás inspirovat k novým nápadům.

ProvedeníDiskuze
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
Lektor
Norbert Kobela , MAS Lípa pro venkov, z.s. Zobrazit popis
Mgr. Norbert Kobela (nar. 1976) Od roku 2014 se na různých úrovních angažuje v projektech komunitně vedeného místního rozvoje s akcentem na oblast školství a práci s dětmi a mládeží. V současné době je vedoucím projektu Místní akční plán vzdělávání, jehož hlavním cílem je podpora regionálního školství a prohlubování spolupráce s neformálním a zájmovým vzděláváním. Na CVVZ ještě nikdy nevystupoval a bude se tak jednat o jeho velkou premiéru.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

CES - 01

Praktická stáž v zahraničí přes Erasmus+ a Aupair pobyty v zahraničí

Ráda bych vám během svého programu předala své cenné zkušenosti, ohledně cesty do zahraničí přes Erasmus+ (praktická stáž v nemocnici a rehabilitačním centru), řeknu vám jak je to s papirováním když chcete vyjet a všechno to, co k tomu patří a co je důležité zařídit před odjezdem a při příjezdu tam. V druhé půlce bych vám pověděla něco málo o tom, když si zahráváte s myšlenkou vyjet jako Aupair, jak je to s výběrem rodiny, lokality, kapesné a samozřejmě i s papírováním. A ráda budu odpovídat na všechno co vás bude zajímat.

ProvedeníDiskuze
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
PomůckyV případně vaši osobní potřeby něco na zapsání.
Lektor
Erika Klimešová (Erža) , DDM Týniště nad Orlicí Zobrazit popis
Chtěla bych se s Vámi podělit o to, jaké to je, být au pair v cizí zemi a o absolvování stáže přes Erasmus+, studuji třetím rokem na univerzitě v Pardubicích, obor Zdravotně-sociální pracovník, 7 let se pohybuji v DDM v Týništi nad Orlicí. S dětmi jsem v každodenním styku a pracovat s nimi zbožňuji!

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

TAB - 10

Praktická výuka maskování zranění při zážitkové výuce první pomoci

Workshop maskování při výuce první pomoci pomocí zážitkové pedagogiky pro začátečníky i mírně pokročilé. Vše si vyzkoušíte a ohmatáte :)

Kurz je navazující na Maskování na CVVZ 2017. Naučíte se jak vyrobit kůži, krev, kosti,popáleniny a pomocí těchto surovin namaskovat realistické zranění. Dozvíte se vyzkoušené poměry surovin, ale zároveň možnost kde tyto materiály koupit hotové. Seznámíte se i s novými způsoby maskování pomocí hotových zranění. Budete mít možnost si vyzkoušet namaskovat řeznou i tržnou ránu, popáleniny, zlomeniny, cizí předmět v těle, zranění oka a jiné. Pokusím se vše přizpůsobit vaším očekáváním. Ukážeme si i práci s latexem. Získáte odkaz na mou bakalářskou práci na téma maskování se spoustou obrázků a postupů.

ProvedeníWorkshop
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
Doplatek na místě30
Lektor
Radek Bendakovský (ALF) , Junák - SZT - PrPom Zobrazit popis
Lasuji od dětství, již jen pro radost a pobavení kamarádů, na soutěže už není čas. Těším se na vás :)

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

DOP - 29

Přijďte se poznat s otci zakladateli

Trocha historie CVVZ, posezení nad kávou s lidmi, kteří toho již hodně pamatují a mohou nám předat něco ze své moudrosti. Promítání filmu o Janu Šimáně - Galenovi.

ProvedeníDiskuze
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
Lektor
Jan Burda (Tatanka) , Rada dětí a mládeže kraje Vysočina Zobrazit popis
Jsem dlouholetý oddílový vedoucí, představitel několik neziskovek, náčelník CVVZ v Třebíči...

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

SPH - 04

Seznamovací hry v praxi

S nějakou seznamovací hrou jste se již určitě každý v životě setkali. Dokážete si zapamatovat jména všech lidí v kolečku? Je to docela snadné. Zkusíme si v praxi na sobě několik seznamovacích her, nejen na zapamatování jmen.

ProvedeníWorkshop
Míra zapojení účastníkůvelká – účastníci budou celou dobu aktivně fyzicky zapojeni
Lektor
Martin Vašek (Matematik) , Pionýr Zobrazit popis
Jsem vedoucím brněnského pionýrského oddílu ve skupině Zeměpisná společnost "PCV", i díky škole se zkušenostmi s vedením lidí. Proto do programů zahrnuji poznatky nejenom z oddílu, které by možná bohatě stačily.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

DOP - 20

Seznamování a komunikace

Na tomto programu si povíme něco o seznamování a první komunikaci jak na táboře tak i mimo tábor.

ProvedeníDiskuze
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
Lektor
Petr Janeček (Péca) , Pathfinder Zobrazit popis
Ahoj už skoro tři roky dělám aktivizačního pracovníka v domově pro seniory jako hlavní pracovní poměr mimopracovní aktivity se týkají hlavě prace s dětmi a to jak celoroční tak na táborech kde už jsem si zkusil takřka všechny pozice. Niní jsem začal znovu studovat a rad bych se vydal na cestu psychoterapie. a hlavně rád poznávám nové lidi :) proto bych se chtěl podělit o své poznatky v oboru seznamování a rozpoznaní manipulace. Jinak na CVVZ jezdím od roku 2010 a ještě jsem ani jedno nevinechal :) (omlouvam se za pravopisné chyby bohužel patřím mezy dyslektiky)

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

TVO - 15

Snežítko handmade

Snežítko - sklenená guľa alebo nádoba, v ktorej padajú trblietky či umelý sneh, keď sa zatrasie. Také väčšinou kupujeme ako suveníry, ale skúšali ste si už nejaké vyrobiť sami? Na workshope si to vyskúšame a zistíte, že to nie je až také ťažké a náročné.

ProvedeníWorkshop
Míra zapojení účastníkůvelká – účastníci budou celou dobu aktivně fyzicky zapojeni
Pomůckysklenená fľaška od jogurtu, kompótu, medu, džemu... - menšia - cca 200 - 300 ml je ok (prosím nie litrovky od kompótov od babičky :-), so šróbovacím a funkčným vrchnákom !!!
Doplatek na místěcca 50
Lektor
Mária Horníková (Majka) , Tvorítko Zobrazit popis
V oblasti práce s deťmi a mládežou sa ako dobrovoľníčka pohybujem už od roku 2004: tábory, víkendovky a iné akcie pre deti a teenagerov s kardiologickými ochoreniami najprv v OZ Klub Detskej Nádeje, teraz viac medzinárodné aktivity zatiaľ v neformálnej skupine. Moju záľubu v tvorivých výtvarných činnostiach sa snažím previesť do svojej práce, mám živnosť na tvorivé výtvarné kurzy. Rok a pol som robila externú školiteľku pre Iuventu - Slovenský inštitút mládeže v národnom projekte Komprax - Kompetencie pre prax - o neformálnom vzdelávaní v práci s mládežou. Pri práci s deťmi a mládežou ma baví venovať sa neformálnemu vzdelávaniu a prepojeniu so zážitkovou pedagogikou a medzinárodným projektom. Mám za sebou veľa medzinárodných školení a niekoľko mládežníckych výmen.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

TAB - 14

Vaření na táborech

Budeme spolu mluvit o tom, jak to udělat aby vaření bylo pro všechny příjemnou hrou a ne jen nudnou povinností, která se prostě musí udělat. Ukážeme si, jak udělat dobrý jídelníček tak, aby dětem chutnalo a jak ho přepočítat na různý počet osob. Budu moc rád, když si připravíte otázky a mohli bychom se o nich společně bavit. protože každá kuchyň je trochu jiná.

ProvedeníDiskuze
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
Lektor
Pavel Mandl (pavel) Zobrazit popis
Ahoj, všechny zdravím. Jmenuji se Pavel Mandl, jsem malinký živnostník a ve svém volnu jsem vařil na táborech a pár jich i vedl. Na CVVZ jsem nikdy nebyl. Takže jedu na první. A důvod proč tam jedu? Jednou večer mi zavolal Fanda Hronek. Povídá,, Pavle nechceš si povídat s lidmi o vaření na táborech“? tak jsem přemýšlel a protože vím, že je otravný radši souhlasil, stejně by nedal pokoj dokud by mě neukecal. Takže pojedu.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

PED - 09

Význam reflexe při práci s dětmi

Naučíme se co znamená význam reflexe a co určitě neznamená význam reflexe. Ukážeme si, jak jí při práci s dětmi použít a jejich zážitek, tak umocnit a ještě zjistit, co je baví, případně nebaví a podle toho, pak můžete uzpůsobit své programy.

ProvedeníWorkshop
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
Pomůckypapír tužku a svůj příklad reflexe z jejich práce.
Lektor
Jakub Jonáš (kubula.jojo) , Jakub Jonáš Zobrazit popis
Jmenuji se Jakub Jonáš podnikám v oboru projektového managementu a marketingu. Mám zasebou zkušenost provozního v restauraci a marketingového manažéra. Jsem také skaut ( bohužel už ne aktivní, kvůli časovým důvodům, ale vracím se k tomu. Jezdím ovšem na tábory jako vedoucí, hlavní vedoucí a na školy v přírodě také jako vedoucí Práce s dětmi mě baví protože mě naplňuje a je to pro mě i odpočinek. Aktuálně i přednáším pro mladé ( Například Pražský Barcamp) a také na školách. Do budoucna mám větší projekt týkající se školství a práce s mládeží na kterém pracuji už pár let. Na CVVZ jedu podrubé, a těším se na každý další ročník! A rád bych se tam podělil o své zkušenosti s tím co mě funguji zejména v práci s neposlušnými až konfliktními dětmi.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

SPH - 04

Xˇandyho „bezkontaktní hry“ XI.

Kolektivní hry určené pro 15 +, každá dětská hra se může s přibývajícím věkem stát novou až neznámou. Budeme se tmelit a předávat si kolektivního ducha. Pokud si chcete hrát, pak věk nerozhoduje! Hry budou zaměřeny na kooperaci, kreativitu, sebereflexi. Budou to hry seznamovací, pohybové, urputné i logické. To vše s vysvětlením zákulisí té dané hry z pohledu organizátora. Pokud budou hry pro někoho příliš osobní či logické – je třeba se ozvat.

ProvedeníPohyb
Míra zapojení účastníkůvelká – účastníci budou celou dobu aktivně fyzicky zapojeni
Pomůckyšátek, PET lahev s pitím. oděv a obuv musí být sportovní! NEBRAT: řetízky, hodinky, prstýnky atd.
Lektor
Petr Dvořák (Xˇandy) , Pionýr PLEJÁDY Šternberk Zobrazit popis
Od roku 2004 jsem členem Pionýra. V počátcích mého působení v dětských organizacích jsem byl i členem hnutí Brontosaurus. Prošel jsem od instruktora, vedoucího oddílu až po vedoucího skupiny. Není žádná skupina dětí ve věku od 3,5 do 35 let, které bych se vyhýbal, stále hledám, s kým se nejlépe pracuje. Pořádal jsem nebo spolupracoval na několika víkendovkách, táborech nebo akcích na klíč např. pro sdružení Duha. V současné době asi od roku 2012 mám vlastní Eko-turistický klub pro děti z mateřinky a prvního ročníku. V roce 2014 jsem dělal svůj vůbec první tábor pro rodiče s dětmi.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

PED - 19

Žádoucí a nežádoucí agresivita

Agresivita je jedná ze základních strategii přežití jednotlivců a také uspořádání lidských skupin. Její hluboce zakořeněný, biologický původ nechává nás, současnou společnost s problémem: jak s ni nakládat, aby nadále sloužila naším zájmům v zcela nových podmínkách moderního světa?

ProvedeníSeminář
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
Lektor
Jan Szutkowski Zobrazit popis

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

TAB - 05

Co do hrnce aneb jak vařit na táboře

Program může být sebelepší, ale když účastníkům kručí v břiše, tak je to krize

Jak vařit, jak vyjít s penězi a jak omezit odpad na táboře. Vychytávky a praktické rady z třicetileté zkušenosti vaření na táboře pro děti.

ProvedeníDiskuze
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
Pomůckypapír, tužka
Lektor
Zuzana Brzobohatá (Zula) , Hnutí Brontosaurus Zobrazit popis
hospodář základního článku Hnutí Brontosaurus, 30 let praxe, vaření a hospodaření na táborech, spolupráce s dalšími organizacemi neziskového sektoru

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

SPH - 03

Dračí doupě a jiné stolní hry na hrdiny - úvod

Tužka, papír, sada kostek a vaše fantazie = úžasný příběh party dobrodruhů. Tato přednáška je určena především začátečníkům. Ukážeme si, v čem spočívá kouzlo putování po kouzelném světě se smyšlenými hrdiny a dozvíte se tipy a triky, jak rozjet hraní Dračího doupěte a podobných her ve vašem oddíle. Účastníci dostanou v diskusi prostor na výměnu zkušeností.

ProvedeníSeminář
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
Lektor
Martina Magdová (Sparkle) , Tomovy hry Zobrazit popis
Přes 15 let se věnuji propagaci aktivit zpomalujících duševní stárnutí, jako jsou například společenské hry nebo tvůrčí psaní. Hodně se zaměřuji na stolní hry na hrdiny (RPG), kde vedu již léta otevřená hraní a vydala jsem jednu RPG hru knižně. Na CVVZ lektoruji s pauzami od roku 2006.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

DOP - 14

Flamenco

Jednoduchý sólo tanec pro všechny holky, slečny, dámy pro dobití baterek. Mezi sedavými přednáškami, náročnými rukodělkami a nocemi strávenými nad deskovkami je třeba se trochu protáhnout, uvolnit a nemyslet na nic jiného, než rytmus hudby a energický pohyb těla!

ProvedeníPohyb
Míra zapojení účastníkůvelká – účastníci budou celou dobu aktivně fyzicky zapojeni
Pomůckynejsou nutné -boty s nízkým podpatkem, volná sukně
Lektor
Markéta Havelková (Mája) , Modřanská trojka Zobrazit popis
Už 13 let jsem členem skupiny Modřanská trojka (dítě-instruktor-vedoucí) a momentálně se jí naplno věnuji současně se školou i několika dalšími zájmy.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

MAN - 05

Fundraising aneb Jak získat sponzory a dárce

Tento kurz je zaměřen na oblast firemního dárcovství. V jeho rámci se účastníci zorientují ve fundraisingových metodách a konceptu fundraisingu jako dlouhodobé a systematické činnosti, která musí být přirozeně integrována do strategie organizace. S ohledem na charakter kurzu zaměřeného na vyjednávání s dárci na tuto úvodní část navazuje kurz „Fundraising II“, který je věnován komunikačnímu tréninku.
Obsah kurzu: východiska fundraisingu, etický rozměr; profil fundraisera, jeho dovednosti a osobnost; stanovení cílů komunikace a obsahu a jednotlivých kroků nutných pro úspěšné jednání; komunikační strategie zaměřená na vztahy s donátory a na výsledek v podobě získání daru; získání nových a udržení stávajících sponzorů a dárců; varianty spolupráce s dárci v oblasti nefinanční podpory; motivace donátorů

Účastníci kurzu mají základní přehled ve fundraisingových metodách – jak získat a udržet sponzory a dárce. Získají několik variant pro tvorbu/aktualizaci databáze dárcům a metodiku jejich oslovování. Součástí kurzu je uvedení příkladů z praxe. Účastníci tak získají základní představu o výhodách, limitech a nárocích fundraisingové činnosti, včetně prezentování výsledku výzkumu v oblasti fundraisingu ve vztahu k dárcům, jejich motivaci a obvyklé výši darů.

ProvedeníSeminář
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
Pomůckypsací potřeby
Lektor
Roman Pešek Zobrazit popis
Bc. Roman Pešek, Efektivní kurzy.cz Lektor kurzů Efektivní komunikace, Prezentační dovednosti v praxi, Time managment, Fundraising, Základní kurz pro manažery a Rozšířený kurz pro manažery. Poskytuje odborné poradenství – fundraising, komunikační dovednosti a sebeřízení. V oblasti vzdělávání, rozvoje a řízení působí téměř 15 let. V minulosti pracoval jako metodik nestátních neziskových organizací Pardubického kraje, fundraiser, personalista, lektor kurzů měkkých dovedností, moderátor odborných konferencí, kmenový vychovatel, vedoucí linky důvěry, operátor call centra a obchodník. Několik let dobrovolnicky organizoval a celoročně vedl skautský oddíl - včetně vedení táborů. Vzdělání lektora a absolvované kurzy Univerzita Hradec Králové – speciální pedagog. Výcvik v koučování, Výcvikový program manažerských dovedností, Výcvikový program selfmanažerských dovedností, Time management IV generace, Komunikační dovednosti, Moderní profesionál, Práce se stresem a duševní výkonnost, Týmová práce a spolupráce, Psychosociální výcvik, Telefonická krizová intervence, Pokračovací kurz krizové intervence, Internetové poradenství, Telefonická komunikace, Projektové řízení, Vstupní vzdělání úředníků samosprávných celků a mnohaleté individuální i týmové manažerské supervize a koučování.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

PED - 14

I. Šikana mezi dětmi - jak ji rozpoznat, jak na ni reagovat, jak jí předcházet

1. Fenomén šikany – teoretický úvod (2 hodiny)
Definice šikany. Šikana jako nemocné chování. Šikana jako závislost. Šikana jako porucha vztahů ve skupině. Šikana z evolučního hlediska. Druhy a stupně šikanování. Kyberšikana.

AKREDITOVANÝ KURZ MŠMT

K získání akreditačního diplomu je potřeba zúčastnit se všech čtyř seminářů

V rámci bloku budou využívány tradiční besedy a přednášky doplněné praktickými ukázkami včetně práce se zdroji – internet, odborná literatura. Vedle frontálního způsobu výuky proběhne i práce ve skupinách. Řízená diskuze bude prostupovat tématy po celou dobu kurzu. V rámci programu bude využíváno interaktivních her. Seznámení s těmito hrami proběhne zážitkovou metodou, kdy se všichni budou těchto her aktivně účastnit a následně bude proveden psychosociální rozbor a dopad každé hry.

ProvedeníDiskuze
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
Doplatek na místě150
Lektor
Jan Szutkowski Zobrazit popis

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

SPH - 28

Intuitivní hry pro mládež a dospělé

Intuitivní hry a cvičení vyvinuté švédským hudebníkem a pedagogem Parem Ahlbomem, zakladatelem školy Solvik, vás určitě osvěží. Rozšiřují vnímání přítomného okamžiku, prolamují bloky v nás. Učíme se být přítomní tady a teď, ve svém těle a ve svých pocitech. Ať už jsou jakékoli.

Budeme se pohybovat rychle i pomalu, cíleně, chaoticky i poslepu. Házet různými věcmi. Intuitivně komunikovat. Vnímat strach, ale nevzdávat to. Kazit to a dělat chyby. A sdílet, co při tom prožíváme.

Pokud bude zájem, můžeme si povídat i o hlubším smyslu intuitivní pedagogiky, o cestě osobnostního rozvoje. Více na www.intuitivnipedagogika.cz

Přínos programu:Při těchto hrách a cvičeních rozvíjíme intuitivní vnímání rytmu a času, prostoru a lidí kolem nás. Učí nás duchapřítomnosti, ale i spontánnosti. Zažíváme, jaké to je, pokoušet se o něco, co nám nejde. Intenzivně vnímáme jak radost, tak smutek či strach. Snažíme se být přítomní tady a teď, ve svém těle a ve svých pocitech. Učí nás nebát se dělat chyby, přijímat sebe takovými, jakými jsme. Hry a cvičení mohou mít i terapeutický efekt, protože pracují s našimi strachy, bloky a vnitřními konflikty. Cvičení a hry, které se naučíte, můžete dělat se skupinami dospělých nebo dospívajících.

Pro práci s menšími dětmi je třeba hry trochu pojmout jinak, dávat pozor na jiné věci. O tom bude jiný workshop.

ProvedeníPohyb
Míra zapojení účastníkůvelká – účastníci budou celou dobu aktivně fyzicky zapojeni
Pomůcky-
Lektor
Pavel Kraemer , Institut pro podporu inovativního vzdělávání Zobrazit popis
Vystudoval teoretickou matematiku na MFF UK, učil matematiku, fyziku, zeměpis a cizí jazyky na waldorfských školách u nás, v Německu, Švýcarsku a na Ukrajině. V zahraničí navštívil celou řadu svobodných škol – Solvikskolan, Ščetininovu školu, školy Krishnamurtiho a Sri Aurobinda a desítky waldorfských škol. Organizuje vzdělávání učitelů ve waldorfské a intuitivní pedagogice, besedy o nových proudech ve vzdělávání Škola Života a festivaly inovativních škol InoEduFest. Mentoruje učitele v inovativních školách a školám poskytuje supervizi. Založil Institut pro podporu inovativního vzdělávání, který propojuje různé alternativní proudy ve vzdělávání a poskytuje jim podporu.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

TAB - 19

Jak na celotáborový program

Ukáži vám, jak děláme celotáborovky. Jak vybíráme téma, jak se pereme s libretem, jak stavíme program, aby byl vyvážený. Jak nezapomínáme na ty nejmladší, aby nám zbyl čas pro ty nejstarší.
Archiv našich táborů: http://az.duha.cz/archiv/tabory-archiv.htm
Táborový film: https://www.youtube.com/watch?v=YM_VCOkdelg

ProvedeníDiskuze
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
Pomůckyotevřenou mysl, tužku + papír
Lektor
Radek Zlesák (Zlesi) , Duha Zobrazit popis
I když jako vystudovaný stavař, který si na chleba vydělával řízením stavebních projektů, se od mládí věnuji dobrovolné práci s dětmi a mládeži v turistickém oddíle Duha AZ ve Žďáře nad Sázavou. V oddíle jsem na pozicích oddílového, programového vedoucího, hlavního vedoucí tábora a mnoho jiných měl možnost zažít a načerpat mnoho zajímavých zkušeností a postřehů. Svého času jsem působil i ve vrcholovém orgánu celorepublikové Duhy (občanské sdružení, které na principech zážitkové pedagogiky organizuje volnočasové aktivity pro děti a mládež). Nahlédl jsem i do fungování samosprávy a státní správy. Díky tomu jsem „z druhé strany barikády“ poznal, jak správně komunikovat s místní samosprávou, donátory, úředníky…

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

DOP - 48

Malá ochutnávka potápění

Přijďte si popovídat o tom, co to je potápění, jak se bezpečně potápět a pak na vlastní kůži zkusit, jaké to je, ponořit se do vodního světa

ProvedeníDiskuze
Míra zapojení účastníkůvelká – účastníci budou celou dobu aktivně fyzicky zapojeni
PomůckyPlavky, ručníky
Lektor
Josef Dřevíkovský (Pino) Zobrazit popis

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

MAN - 02

Manipulace kolem nás

V programu se dozvíme něco o manipulaci jak na nás působí a kde je hranice mezi výchovou a manipulováním při práci s dětmi i s dospělými + si ukážeme některé manipulační techniky a obranu proti nim v praxi .

ProvedeníDiskuze
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
Lektor
Petr Janeček (Péca) , Pathfinder Zobrazit popis
Ahoj už skoro tři roky dělám aktivizačního pracovníka v domově pro seniory jako hlavní pracovní poměr mimopracovní aktivity se týkají hlavě prace s dětmi a to jak celoroční tak na táborech kde už jsem si zkusil takřka všechny pozice. Niní jsem začal znovu studovat a rad bych se vydal na cestu psychoterapie. a hlavně rád poznávám nové lidi :) proto bych se chtěl podělit o své poznatky v oboru seznamování a rozpoznaní manipulace. Jinak na CVVZ jezdím od roku 2010 a ještě jsem ani jedno nevinechal :) (omlouvam se za pravopisné chyby bohužel patřím mezy dyslektiky)

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

TAB - 11

Maskování zranění při zážitkové výuce první pomoci - Navazující

Vše si vyzkoušíte a ohmatáte :) Navazující na program maskování z CVVZ 2017. Workshop maskování při výuce první pomoci pomocí zážitkové pedagogiky pro začátečníky i mírně pokročilé. Lze absolvovat i po absolvování první části v letošním roce.

ProvedeníWorkshop
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
Doplatek na místě30
Lektor
Radek Bendakovský (ALF) , Junák - SZT - PrPom Zobrazit popis
Lasuji od dětství, již jen pro radost a pobavení kamarádů, na soutěže už není čas. Těším se na vás :)

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

PED - 21

Náměty pro pomoc dětem a mládeži z dysfunkčních rodin

Interaktivní přednáška. Na modelech rodin si budeme ukazovat, jaké pozice mají mít jednotliví členové rodiny, co se v rodině děje, když nejsou představená pravidla dodržována. Do jaké míry mohou pracovníci s dětmi a mládeží doplnit nebo nahradit rodiče, kteří dětem neposkytují rodičovskou péči

Pracovníci s dětmi a mládeží získají informace o předpokladech dobrého fungování rodin. Dozvědí se, jaké funkce dětí přebírají, jestliže rodiče neplní své funkce. Získají náhled, jaké rady mohou dětem a mládeži poskytnout i jaké jsou možnosti a meze "nahrazování" nefungujících rodičů.

ProvedeníWorkshop
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
Pomůckypomůcky pro zapisování, budlou-li chtít
Lektor
Miluše Nechvátalová , Sdružení FILIA z. s. Zobrazit popis
pracuji ve Sdružení FILIA z. s. V této organizaci jsem v řídící pozici, mimo jiné moderuji intervizní setkání. Od roku 1992 pracuji v neziskovém sektoru, a to i s dětmi a mládeží, naše organizace uspořádala 30 táborových pobytů s tématikou canisterapie, na některých jsem působila jako táborový vedoucí. Na téma zooterapií jsme uspořádali čtyři mezinárodní konference. Mám zkušenosti s pobytem zahraničních dobrovolníků, kterým poskytuji podporu na úrovni mentora. Naše organizace také vysílá handicapované dobrovolníky do zahraničí, pro ně realizuji přípravu. Podařilo se mi zorganizovat několik koncertů a koncertních cyklů, které také moderuji. Již 18 roků se věnuji rodinné terapii a na toto téma také pořádám přednášky. Pro upřesnění - nejsem držitelkou březového lístku, tuto informaci se mi nedaří z mého profilu odstranit. Žádala jsem o to i organizátory, ale zatím bez úspěchu.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

DOP - 47

Netradiční odměna BL a CVVZ - historie a promítání z té doby

prezentace zatím nepublikovaných filmů, fotek, amatérských časopísků s případnou oboustranou besedou s Vámi a Nemem (12) - pokud bude zájem

ProvedeníSeminář
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
Lektor
Miroslav Hrabinec (Nemo) , DUHA Zobrazit popis
zabývám se od sedumdesátých let vedením dětských uddílů - o něco později organizováním prvních CVVZ - po listopadu 89 také lesních škol - celou dobu se snaží také o dokumentování hnutí březových lístků, CVVZ a mikrokolektivů

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

MAN - 21

Projektové řízení aneb cesta k cíli (1) - základní seznámení s projekty

Tento prakticky orientovaný kurz je vhodný pro vedoucí pracovníky, ředitele, manažéry a organizátory větších a komplexnějších akcí a je zaměřen na projektové řízení neboli projektový management ve smyslu systematického úsilí o dosažení stanoveného časově, rozsahově a rozpočtově ohraničeného cíle. Projekty jsou z podstaty věci vždy nové, originální, ještě nevyzkoušené činnosti, např. stavba domu, zavádění nové služby či softwaru, zřizování pobočky organizace, uvedení výrobku na trh, nebo pořádání dětského tábora, ale vždy mají stejné zákonitosti i případná úskalí, které se účastníci kurzu naučí rozpoznávat a systematickým přístupem předcházet problémům při realizaci.

Modul: Projektové řízení 1 – základní seznámení s projekty

Obsah kurzu: Význam projektového řízení, co je a co není projekt, atributy a strategie projektu, cíl vs. přínos projektu, stanovení S.M.A.R.T. cíle projektu, trojimperativ a změnové řízení, životní cyklus projektu a jeho jednotlivé fáze.

Účastníci kurzu se orientují v použití projektového přístupu v řízení. Naučí se rozeznat, co je a co není projekt a jak správně definovat jeho cíl a přínos. Osvojí základní vědomosti o životním cyklu projektu, jaké jsou jeho fáze a jaké náležitosti je doprovázejí.

ProvedeníSeminář
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
PomůckyIdeálně konkrétní projekt který řeší či budou řešit, není to ale nezbytné.
Lektor
Aleš Nunvář , Efektivní kurzy Zobrazit popis
Ing. Aleš Nunvář Efektivní kurzy.cz - lektor kurzů Projektové řízení a odborného poradenství. Řízení a realizaci projektů se věnuje od roku 2011. Vzděláním strojní inženýr, pracoval jako projektový manažer zahraničních dodávkových projektů v oblasti sledování a řízení leteckého provozu a jako investiční projektový manažer v cementárenství. Vede neziskovou organizaci provozující centrum pohybových aktivit. Absolvované kurzy - Mezinárodní certifikát Projektového Managementu IPMA Level D, Kurzy plánování a řízení projektů, MS Project, Holcim Management Academy, BOZP kurzy pro vedoucí pracovníky v průmyslu, Time management a zvládání stresu, Prezentační dovednosti, Komunikační dovednosti.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

TVO - 04

Prýmkování aneb kouzlo sutašek

Prýmkování je výroba šperků ze sutašek a korálků. Jedná se o textilní šperky. Dají se vyrobit sponky do vlasů, brože, náušnice či náhrdelníky.

ProvedeníWorkshop
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
Pomůckyjehla, nůžky, nit bílá/černá
Doplatek na místě25
Lektor
Pavlína Solarová (Pája) , TK Zlaťáci Zaječov Zobrazit popis
Jsem učitelka na střední pedagogické škole, učím biologii a matematiku. Dělám hlavního vedoucího na letním táboře. Věnuji se mnoha výtvarným technikám a pomáhám vést výtvarný kroužek na základní škole. Na CVVZ jezdím od Českých Budějovic.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

TVO - 16

Vianočné gule so zmršťovacou fóliou

Polystyrenové gule sa dajú ozdobiť novinkou - zmršťovacími fóliami, čo je ľahký a efektný spôsob výroby napr. vianočných ozdôb (alebo aj celoročných, podľa motívu). Dozdobujú sa akrylkami, stuhami, trblietkami, dekoráciami...

ProvedeníWorkshop
Míra zapojení účastníkůvelká – účastníci budou celou dobu aktivně fyzicky zapojeni
Pomůckynožnice, plochý štetec, fén na vlasy, staršie oblečenie, keby ste sa zašpinili
Doplatek na místě30 - 50
Lektor
Mária Horníková (Majka) , Tvorítko Zobrazit popis
V oblasti práce s deťmi a mládežou sa ako dobrovoľníčka pohybujem už od roku 2004: tábory, víkendovky a iné akcie pre deti a teenagerov s kardiologickými ochoreniami najprv v OZ Klub Detskej Nádeje, teraz viac medzinárodné aktivity zatiaľ v neformálnej skupine. Moju záľubu v tvorivých výtvarných činnostiach sa snažím previesť do svojej práce, mám živnosť na tvorivé výtvarné kurzy. Rok a pol som robila externú školiteľku pre Iuventu - Slovenský inštitút mládeže v národnom projekte Komprax - Kompetencie pre prax - o neformálnom vzdelávaní v práci s mládežou. Pri práci s deťmi a mládežou ma baví venovať sa neformálnemu vzdelávaniu a prepojeniu so zážitkovou pedagogikou a medzinárodným projektom. Mám za sebou veľa medzinárodných školení a niekoľko mládežníckych výmen.

Zobrazit termíny programu

1 komentář

TVO - 31

VIDA! pokusy

Pojďte se podívat do zákulisí VIDA! science centra, zjistit, jak to tam funguje a vyzkoušet si některé pokusy, kterými můžete obohatit oddílovou schůzku, tábor, zkrátka jakoukoliv akci. Pokusy budou na téma kolo, bicykl, voda, těžiště a možná i další témata...

ProvedeníWorkshop
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
Lektor
Kristýna Moravcová , VIDA! science centrum Zobrazit popis
Čtvrtým rokem pracuji jako Vidátorka ve Vida! Science centru v Brně. Snažíme se popularizovat vědu a přiblížit ji jak dětem, tak dospělým. Vedu a vymýšlím příměstské tábory. Uvádím programy pro školy či veřejnost. Dělám science show, kde se snažíme kombinovat vysvětlování pokusů a herecké dovednosti. Studuji pedagogiku na filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Učím děti lyžovat, hraji anglické divadlo. Ráda tancuji standardní a latinsko-americké tance. Jako začátečník se věnuji acroyoze. Na CVVZ jsem počtvrté. Byla jsem v Třebíči, Brně a Šumperku. Lektoruji podruhé.
Martina Holčapková , VIDA! science centrum Zobrazit popis
Třetím rokem pracuji jako vidátorka/edutainer ve Vida! Science centru v Brně. Snažíme se popularizovat vědu a přiblížit ji jak dětem, tak dospělým. Kromě pomoci lidem v expozici vedu příměstské tábory, uvádím programy a jezdím na promo akce. Studuji Angličtinu v elektrotechnice a informatice na FEKT VUT v Brně. Ve volném čase se ráda věnuji sezónním sportům - především lyžování, snowboardingu, windsurfingu a yachtingu.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

PED - 02

Z předškoláka prvňáčkem

Přednáška je rozdělena do dvou částí. V první se věnuji především psychologii dítěte předškolního věku a konkrétním příčinám, které mají později vliv na neúspěchy dětí ve škole. Učíme se tedy vše včas podchytit a problémům předcházet. Druhá část je zaměřena na rozvoj percepcí – především sluchového a zrakového vnímání. Rodiče si všechna cvičení konkrétně vyzkouší, aby je mohli používat v praxi. Účastníci přednášky si mohou všechny hry, materiály, pracovní listy atd. prohlédnout a práci s nimi vyzkoušet. Jde o materiály různých autorů, které se za 10 let mé praxe osvědčily a při reedukaci s nimi dosahujeme úspěchů. Po celou dobu jsou rodiče aktivními partnery přednášejícího, v prožitkových cvičeních jsou stavěni do role dítěte. Vše si prakticky zkouší, aby byli schopni využívat nabyté informace při práci se svými dětmi. ÚVODNÍ ČÁST • význam šestinedělí po narození dítěte, zavinovačky, výběrová pozornost, ADHD • mentální a fyzický věk dítěte • vady zraku • ochablost svalů • problematika laterality – diagnostika dominantního oka • bytí a vědomá hypnóza • pozitivní formulace • příčiny zlobení – vědecké pokusy • motivace, samostatnost, přispívání ŠKOLNÍ ZRALOST A ROZVOJ PERCEPCÍ • hrubá a jemná motorika – náprava úchopu psacího náčiní • prostorová orientace • zrakové vnímání (diferenciace, paměť, analýza, syntéza) • sluchové vnímání (diferenciace, paměť, analýza, syntéza) • hmatové vnímání • mozková činnost při přijímání nových informací • diagnostika školní zralosti

ProvedeníSeminář
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
Pomůckypapír, propiska
Lektor
Martina Vrbická , Doučovací centrum SOVA Čáslav Zobrazit popis
Jsem absolventkou PdF UHK - obor učitelství pro 1. stupeň ZŠ, lektorka anglického jazyka, absolventka kurzů specializovaných na reedukaci poruch učení. Od roku 2009 vedu Doučovací centrum SOVA Čáslav(www.doucovanicaslav.cz), které se zaměřuje na doučování českého, anglického a německého jazyka, nápravu DYS poruch, předškolní přípravu, diagnostiku školní zralosti a výchovné poradenství. Přednášky jsou určené pedagogům i široké veřejnosti a jsou věnovány problematice poruch učení. Mám šestiletou dceru a tříletého syna. Jsem šťastná, protože moje práce je mým největším koníčkem a skutečnou radostí :)

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

TAB - 22

Zažij pravěk všemi smysly

Jak děti přitáhnout k historii? Přeci tak, že ji prožijí. Představíme si možnosti prezentace historie podle typologie účastníků, ukážeme si základní vybavení správného Kelta a hlavně poradíme, jak si ho vyrobit. Kdo vydrží až do konce, dočká se i ochutnávky pravěkých dobrot a dostane Keltský nápadník s návody a recepty.

Dozvíte se, jak je možné prezentovat historii zábavnou formou, jak se na to připravit a odejdete vybaveni Keltským nápadníkem.

ProvedeníSeminář
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
Doplatek na místě20
Lektor
Blanka Zelená , Boii z.s. Zobrazit popis
Již dvanáct let jsem členkou spolku Boii, který prezentuje Kelty a jejich kulturu široké veřejnosti. Hlavním bodem naší činnosti je živý Keltský archeoskanzen v Nasavrkách, kde pracuji jako průvodce a lektor školních a řemeslných programů. Krom toho mám i bohaté zkušenosti jako vedoucí na táborech s fantasy a historickou tematikou.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

MAN - 23

Zpětná vazba aneb jak někomu říct: "Tys to zvrtal!"

Během programu si řekneme, co je a naopak co není zpětná vazba, jak a kdy ji dávat, ale také jak ji přijímat. Vysvětlíme si několik základních pravidel dávání zpětné vazby, které si vyzkoušíme na jednoduchých příkladech. Program bude probíhat jako workshop, kdy samotné zásady a postupy dávání zpětné vazby budou účastníci objevovat sami formou řízené diskuze.

ProvedeníWorkshop
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
Pomůckytužka, papír
Lektor
Jana Turjanicová (Janica) , Pionýr Zobrazit popis
Mé CVVZtkování začalo v roce 2005 v Třebíči, od té doby jsem se účastnila již sedmi ročníků. Pomáhala jsem jako dobrovolník na CVVZ v Plzni. Již několik let se věnuji dramatickým a rukodělným aktivitám a tak bych ráda letos poprvé jako lektor předala část svých dovedností dále.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

SPH - 02

Dračí doupě a jiné RPG hry - pokročilé techniky vedení hry

Tento program je určen těm, kdo již mají zkušenosti s Dračím doupětem nebo jinými stolními hrami na hrdiny (RPG), případně se o nich dozvěděli na předchozí "začátečnické" přednášce. Dozvíte se tipy, jak obohatit hraní pomocí úprav pravidel nebo technik vedení hry. Jak odměnit hráče za dobré hraní role, jak hru více zaměřit na vztahy hrdinů mezi sebou, jak si usnadnit práci s barvitými popisy prostředí, jak vkládat do hry zajímavá morální dilemata, jak nenásilně zjistit, co lidé chtějí hrát, a další. Bude prostor pro diskusi a výměnu zkušeností.

ProvedeníSeminář
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
Lektor
Martina Magdová (Sparkle) , Tomovy hry Zobrazit popis
Přes 15 let se věnuji propagaci aktivit zpomalujících duševní stárnutí, jako jsou například společenské hry nebo tvůrčí psaní. Hodně se zaměřuji na stolní hry na hrdiny (RPG), kde vedu již léta otevřená hraní a vydala jsem jednu RPG hru knižně. Na CVVZ lektoruji s pauzami od roku 2006.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

TVO - 21

DRÁTOVÁNÍ

Vyzkoušíme základy drátování na kamínku, jednoduché i složitější vzory na rybičce nebo úplně jednoduché vánoční tvoření ze silnějšího drátu.

Ukázka výtvarné techniky, kterou zvládnou všichni, vedoucí i děcka na akcích.

ProvedeníWorkshop
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
Doplatek na místě20,- na drát a korálky
Lektor
Eva Jenčíková (Jana) , DDM Týniště nad Orlicí Zobrazit popis
Pedagog volného času v DDM Týniště, vedoucí tvořivých, herních a sportovních kroužků, organizátorka akcí pro veřejnost, lektorka výtvarných kurzů, hlavní vedoucí táborů pro děti i dospělé.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

PED - 35

Hry pro předškoláky a mladší děti

přijďte si vyzkoušet hry vhodné pro předškoláky a mladší děti, které budou vycházet z mé dlouholeté praxe vedoucí oddílu, učitelky MŠ , vedoucí táborů s dětmi a lektorky výukových programů,vyrobíme si pomůcku na principu montessori pedagogiky

ProvedeníWorkshop
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
Pomůckypapír, tužka
Lektor
Šárka Ondráčková (Alfík) , Hnutí Brontosaurus Zobrazit popis
Vedoucí dětského brontosauřího oddílu 1.Brďo Tišnov – Gingo, vedení výukových programy na Inspiro - SVČ Tišnov, kroužků pro děti školního i předškolního věku, organizování táborů, pedagog MŠ, nyní vedoucí dětské skupiny, lektor CVVZ 2007 a 2011, 2016, 2017

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

DOP - 12

Cha-cha pro začátečníky

Cha-cha pro začátečníky je určena pro lidi, kteří ať už přímo s tancem cha-cha nebo všeobecně s tancem nemají žádné zkušenosti.

ProvedeníPohyb
Míra zapojení účastníkůvelká – účastníci budou celou dobu aktivně fyzicky zapojeni
PomůckyPohodlné oblečení (může být i sukně) a pohodlnou obuv do tělocvičny
Lektor
Lukáš Vahala (Lukyn) Zobrazit popis
Je mi 18 let, studuji na matematickém gymplu v Brně. Byl jsem 11 let skautem, kde jsem dělal 5 let vedoucího. Před dvěma lety jsem se začal věnovat tanci ve veškerém svém volném čase (přičemž dělám asistenta v tanečních pro středoškoláky) zkrátka řečeno, tanec je můj nový život. Moje první CVVZ byla v roce 2013 v Třebíči (Kostka ke kostce) a následující rok (2014) jsem pomáhal organizovat CVVZku v Brně.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

PED - 15

II. Šikana mezi dětmi - jak ji rozpoznat, jak na ni reagovat, jak jí předcházet

2. Příznaky šikany (2 hodiny)
Projevy šikany v různých prostředích. Obvyklé prvky chování oběti. Obvyklé prvky chování agresora. Diagnostika vztahů mezi dětmi.

AKREDITOVANÝ KURZ MŠMT

K získání akreditačního diplomu je potřeba zúčastnit se všech čtyř seminářů

V rámci bloku budou využívány tradiční besedy a přednášky doplněné praktickými ukázkami včetně práce se zdroji – internet, odborná literatura. Vedle frontálního způsobu výuky proběhne i práce ve skupinách. Řízená diskuze bude prostupovat tématy po celou dobu kurzu. V rámci programu bude využíváno interaktivních her. Seznámení s těmito hrami proběhne zážitkovou metodou, kdy se všichni budou těchto her aktivně účastnit a následně bude proveden psychosociální rozbor a dopad každé hry.

ProvedeníDiskuze
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
Lektor
Jan Szutkowski Zobrazit popis

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

MAN - 08

Jak hodnotit. přínos naší organinzace

Jak ovlivňujeme dění v místě, kde žijeme a působíme? Jsme spolke jen sám pro sebe či mámě přínos i pro komunitu?

Naučit se podívat na naši organizaci z jiného úhlu, lze voužít i pro strategický plán rozvoje .

ProvedeníDiskuze
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
Pomůckypapír, tužka
Lektor
Zuzana Brzobohatá (Zula) , Hnutí Brontosaurus Zobrazit popis
hospodář základního článku Hnutí Brontosaurus, 30 let praxe, vaření a hospodaření na táborech, spolupráce s dalšími organizacemi neziskového sektoru

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

MAN - 09

Koučování v denním životě

Co je koučování? Kdy je vhodné? Na co si musíme dát pozor? tyto a další otázky si zodpovíme v rámci naší společné práce. Zaměříme se na základní dovednosti a zažijeme si dobrodružnou cestu proces koučování.

ProvedeníWorkshop
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
Pomůckynotes, psací potřeby, otevřené oči a duši
Lektor
Iva Kufr (Berča) Zobrazit popis
Ing. Iva Kufr - do roku 1999se věnuji studiu a praktikování Taiji. Opakovaně jsem navštívila Akademii Wudang Kungfu Taiji Quan ve městě Wudangshan. Jsem spoluzakladatelkou Akademie Wudang Kungfu Taiji Quan v Hradci Králové. Svoje znalosti a umění využívám v profesi životního kouče. Moje životní motto je : " Radost v životě - život v radosti." Více naleznete na stránkách ivakufr.cz a wudanghk.cz

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

PED - 34

Krizové situace a jak se s nimi vypořádat

Říká se: "Kdo je připraven, není překvapen." Ale není to tak úplně pravda - práce s dětmi nám často přináší situace, které nás nepříjemně zaskočí. Jak se v takových situacích zachovat, aby z toho všichni zúčastnění vyvázli co nejlépe? A jak předejít tomu, aby se nepříjemný zážitek přerodil v traumatickou zkušenost? O tom všem si budeme povídat.

ProvedeníSeminář
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
Lektor
Kateřina Palová (Katóba) , Duha Zobrazit popis
Duší táborník, srdcem romantik, profesí psycholog. Snažím se pomáhat dětem, aby se cítily dobře, a podporovat ty, kteří s nimi pracují - ať už ve škole nebo mimo ni. To je to, co mi dává smysl a co mě baví.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

MAN - 19

Kurz Efektivní komunikace I aneb Jak se dohodnout

Tento interaktivní kurz je zaměřen na oblast komunikačních dovedností. V jeho rámci účastníci získají komunikační techniky zaměřené na uzavírání dohod, trvání na jejich dodržování, poskytnutí zpětné vazby a neverbální komunikace. Okruhy témat a volba komunikačních nástrojů zohledňuje nejčastější situace v pracovních a v soukromých situacích. Mezi další témata kurzu patří: identifikace rizik komunikace a nástroje pro řešení; klíčové vlastnosti pro efektivní komunikaci a vztahy; emoční a komunikační mapa.

Účastníci kurzu získají základní přehled v oblasti komunikačních dovedností. Seznámí se a v praxi vyzkouší užitečné komunikační techniky zohledňující principy strategie vítěz/vítěz. Absolventi získají základní komunikační nástroje pro vytváření dohod, pro trvání na dohodách a pro neverbální komunikaci. Mají přehled o nejčastějších chybách v komunikaci a získají nástroje na jejich odstranění.

ProvedeníDiskuze
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
Lektor
Roman Pešek Zobrazit popis
Bc. Roman Pešek, Efektivní kurzy.cz Lektor kurzů Efektivní komunikace, Prezentační dovednosti v praxi, Time managment, Fundraising, Základní kurz pro manažery a Rozšířený kurz pro manažery. Poskytuje odborné poradenství – fundraising, komunikační dovednosti a sebeřízení. V oblasti vzdělávání, rozvoje a řízení působí téměř 15 let. V minulosti pracoval jako metodik nestátních neziskových organizací Pardubického kraje, fundraiser, personalista, lektor kurzů měkkých dovedností, moderátor odborných konferencí, kmenový vychovatel, vedoucí linky důvěry, operátor call centra a obchodník. Několik let dobrovolnicky organizoval a celoročně vedl skautský oddíl - včetně vedení táborů. Vzdělání lektora a absolvované kurzy Univerzita Hradec Králové – speciální pedagog. Výcvik v koučování, Výcvikový program manažerských dovedností, Výcvikový program selfmanažerských dovedností, Time management IV generace, Komunikační dovednosti, Moderní profesionál, Práce se stresem a duševní výkonnost, Týmová práce a spolupráce, Psychosociální výcvik, Telefonická krizová intervence, Pokračovací kurz krizové intervence, Internetové poradenství, Telefonická komunikace, Projektové řízení, Vstupní vzdělání úředníků samosprávných celků a mnohaleté individuální i týmové manažerské supervize a koučování.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

TVO - 32

Lapače snů

Společně si ukážeme, jak vyrobit jednoduchý lapač snů.

ProvedeníDiskuze
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
Pomůckynůž, nůžky, případně něco, co byste chtěli vložit do lapače snů
Doplatek na místě20
Lektor
Ivan Jung (Mexičan) , SPJF Zobrazit popis
jmenuji se jung ivan a rikaji mi maxican,predvadim a snazim se naucit ucastnikz cvvz praci s kuzi pro zacatecniky,toto muzou naucit i deti v oddilech.zucestnil jsem se skoro vsech cvvzetek,

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

DOP - 08

Na skok z komfortní zóny

Skákat nebudu jen já, ale i vy! Je pro vás mluvení před lidmi stejně nepředstavitelné jako pro mě? Pak jste tady správně! Rozhodla jsem se se svým strašákem něco udělat, ale potřebuji k tomu právě vás. Podělím se s vámi o svoje zkušenosti a doufám, že se s tím popereme společně.

ProvedeníSeminář
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
Lektor
Lenka Palánová (Léňa) , CVČ Hrubínka Zobrazit popis
Jmenuji se Lenka Palánová. Je mi 23 let a na CVVZ jezdím už asi pět let, na RVVZ o tři roky déle. V současné době se potýkám s výzvou, kterou vnímám jako zatím největší ve svém životě, a to je mluvení před lidmi. Jsem někdo, kdo se rád rozvíjí a ráda se učím novým věcem, nicméně mluvení před větším počtem lidí je pro mě ten největší strašák. Ale v rámci letošní CVVZ jsem si řekla, že to překonám a budu o tom mluvit a třeba tím někoho inspiruji nebo dodám odvahu k tomu, aby se nebál postavit před lidi a mluvit.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

MAN - 22

Projektové řízení aneb cesta k cíli (2) – rozšíření o praktické techniky

Tento prakticky orientovaný kurz je vhodný pro vedoucí pracovníky, ředitele, manažéry a organizátory větších a komplexnějších akcí a je zaměřen na projektové řízení neboli projektový management ve smyslu systematického úsilí o dosažení stanoveného časově, rozsahově a rozpočtově ohraničeného cíle. Projekty jsou z podstaty věci vždy nové, originální, ještě nevyzkoušené činnosti, např. stavba domu, zavádění nové služby či softwaru, zřizování pobočky organizace, uvedení výrobku na trh, nebo pořádání dětského tábora, ale vždy mají stejné zákonitosti i případná úskalí, které se účastníci kurzu naučí rozpoznávat a systematickým přístupem předcházet problémům při realizaci.

Modul: Projektové řízení 2 – rozšíření o praktické techniky

Obsah kurzu: WBS hierarchický rozpad prací, sestavování rozpočtu, projektový plán (harmonogram) projektu, analýza zainteresovaných stran, matice odpovědností, R.A.C.I. matice, analýza rizik, proces řízení rizik

Účastníci získají praktický návod k sestavovaní rozpočtu projektu založenou na hierarchickém rozpadu prací s cílem sestavit plán projektu tzv. harmonogram projektu. Naznačíme si jak analyzovat zainteresované strany, jak sestavovat matici zodpovědností a jak pracovat s projektovými riziky včetně vyhodnocování a návrhu opatření.

ProvedeníSeminář
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
PomůckyIdeálně konkrétní projekt který řeší či budou řešit, není to ale nezbytné.
Lektor
Aleš Nunvář , Efektivní kurzy Zobrazit popis
Ing. Aleš Nunvář Efektivní kurzy.cz - lektor kurzů Projektové řízení a odborného poradenství. Řízení a realizaci projektů se věnuje od roku 2011. Vzděláním strojní inženýr, pracoval jako projektový manažer zahraničních dodávkových projektů v oblasti sledování a řízení leteckého provozu a jako investiční projektový manažer v cementárenství. Vede neziskovou organizaci provozující centrum pohybových aktivit. Absolvované kurzy - Mezinárodní certifikát Projektového Managementu IPMA Level D, Kurzy plánování a řízení projektů, MS Project, Holcim Management Academy, BOZP kurzy pro vedoucí pracovníky v průmyslu, Time management a zvládání stresu, Prezentační dovednosti, Komunikační dovednosti.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

TAB - 26

Rekvizity (táborové) - velkolepé, věrné, hravé..

Ukážu mnoho obrázků i fyzických rekvizit, povím o výrobě, dám tipy na dostupné levné materiály. Vždy mě bavilo dělat suprový rekvizity, který utváření atmosféru celého tábora už na pohled. za posledních 18 let tak vzniklo mnoho.. od mega velkých, těžkých, přes věrné pokladovky po vyšívané drobnosti. Rád tvořím z "odpadu" tedy i velice levně, rád dávám věcem nový rozměr.

ProvedeníSeminář
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
Lektor
Václav Kappel (Monty) , Odyssea Tišnov Zobrazit popis
Monty - 19 let práce s lidmi, trenér lukostřelby ll. třídy. Vyrůstal jsem pod "vlivem" Brontosauřího dětského oddílu, později mu dělal předsedu. Prošel jsem i dalšími organizacemi, většinou zaměřenými na mládež a prožitek (Hnutí Go!, DDM Tišnov, Odyssea Tišnov, Lanové centrum PROUD..) V poslední době jsem se nezastavitelně nadchl pro instinktivní lukostřelbu. Nejprve jsem založil lukostřelecký oddíl a následně rozvíjím další aktivity zaměřené na "osvětu" okolo tradiční lukostřelby.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

TAB - 18

Rituály v životě oddílu

Oddílové rituály jako prostředek stmelení kolektivu a udržení oddílové tradice. Jaké rituály jsou vhodné pro věkové skupiny, podíl účastníků, vhodné prostředky a prostředí, výměna zkušeností účastníků dílny

ProvedeníWorkshop
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
Pomůckykarimatka
Lektor
Ludmila Pohanková (Kolčava) , Duha Modrá Střelka Zobrazit popis
Kolčava - Lída Pohanková - "matka zakladatelka" :-D

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

SPH - 10

Šerm - praktické ukázky a vyzkoušení si jak by mi to šlo doopravdy

Všechno co je potřeba v kostce vědět, když budu chtít se šermem začít. Ukázky i s jinými zbraněmi.

Pokud budu chtít pracovat se zbraní, musím- chtít, mít výdrž, učit se, dokázat snést bolest,trpělivost a to hlavní disciplína. Znamená to být samostatný, ale také umět pracovat ve skupině,umět vítězit a umět přiznat porážku.

ProvedeníSeminář
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
Pomůckysportovní oblečení,tenisky
Lektor
Zdenek Chroboczek (Hafan) , Společenství Severských pánů Zobrazit popis
Zdravím Vás.Jmenuji se Zdenek.Pracuji ve strojírenství.Mimo jiné koníčky se již delší dobu věnuji šermu-14.století-mistr Johanes Lichtenauer. Nejen, že se stále sám učím, tak v naší skupině společně s kolegou učíme všechny zájemce od dětí po dospělé šermu ale i boj z jinými zbraněmi té doby. I ve středověku bylo spousty pěkného.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

TAB - 20

Táborové zbytečnosti

Neboli motivace táborových her, stavby, doplňky a podobně. Jsou pro tábor potřeba? Nebo je to jen taková bublina, tedy "taková" zbytečnost? Budeme si povídat nejen o táborových hrách, ale o tom co jsme ochotni postavit, přivést, udělat pro naše táborové hry a proč to děláme. Klidně přineste své fotky s ukázkou. Uvidíme, co všechno na táborech vyrostlo :-) . Tento program je doplněn o výstupy z předchozích let a volně na ně navazuje.

Hlavní je motivace pro další nápady nových táborových her.

ProvedeníDiskuze
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
Pomůckysvé nápady, ukázky z táborů, pár fotek
Lektor
Tomáš Lešingr (Strejda Vláček) , ČTU Zobrazit popis
Vedoucí oddílu T.O.Kamarádi Šumperk, náčelník realizačního týmu RVVZ 2008 - 2011, 2015 a CVVZ 2012, 2017 Šumperk.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

PED - 03

Učení - bez nervů a křičení

Přednáška se zaměřuje na nelehký přechod dětí z mateřské do základní školy. V úvodní části rekapitulujeme nezbytné předškolní schopnosti dítěte. Uvádím konkrétní cvičení, na kterých lze dovednosti rozvíjet. Část zaměřená na psychologii dítěte se dotýká emocí, hierarchie lidských potřeb. Věnujeme se tématu vnější a vnitřní motivace. Většina přednášky je věnována konkrétním překážkám v učení, jejich příčinám a také fyzickým projevům, které můžeme na dítěti pozorovat. Rodiče se naučí 3 základní bariéry pojmenovat, rozeznávat a také jim předcházet. Rodiče se seznámí s technikou tvorby myšlenkových map. Po celou dobu jsou účastníci přednášky aktivními partnery přednášejícího, v prožitkových cvičeních jsou stavěni do role dítěte. Vše si prakticky zkouší, aby byli schopni využívat nabyté informace při práci se svými dětmi. ÚVODNÍ ČÁST • komunikační cvičení • emoce a jejich zvládání • hierarchie lidských potřeb • motivace • očekávání a vliv na přístup k dítěti • předškolní schopnosti dítěte – jejich důležitost při vstupu do 1. třídy TŘI PŘEKÁŽKY V UČENÍ • dostatek obrázků, názornosti • postup po krocích • nepochopená slova • praktické cvičení na nepochopená slova • tvorba myšlenkových map • vysvětlení základního principu fungování mozku • praktická ukázka zvládání vybraných kapitol z českého jazyka • představení slabikářů pro prvňáčky • genetická a analyticko-syntetická metoda čtení

ProvedeníSeminář
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
Pomůckypapír, propiska
Lektor
Martina Vrbická , Doučovací centrum SOVA Čáslav Zobrazit popis
Jsem absolventkou PdF UHK - obor učitelství pro 1. stupeň ZŠ, lektorka anglického jazyka, absolventka kurzů specializovaných na reedukaci poruch učení. Od roku 2009 vedu Doučovací centrum SOVA Čáslav(www.doucovanicaslav.cz), které se zaměřuje na doučování českého, anglického a německého jazyka, nápravu DYS poruch, předškolní přípravu, diagnostiku školní zralosti a výchovné poradenství. Přednášky jsou určené pedagogům i široké veřejnosti a jsou věnovány problematice poruch učení. Mám šestiletou dceru a tříletého syna. Jsem šťastná, protože moje práce je mým největším koníčkem a skutečnou radostí :)

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

TVO - 06

Výroba jednoduchých larpových zbraní.

Jak rychle a levně vyrobit funkční zbraně na larp nebo dřevárenskou bitvu. Štíty, šípy, ochranné prostředky. Základy výroby pokročilejších zbraní.
Seznámíte s osvědčenými a jednoduchými výrobními postupy. Dozvíte se levné zdroje materiálu a různé vychytávky.

ProvedeníSeminář
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
Lektor
Pavel Plíšek (Azrik) , DDM Helceletova Brno Zobrazit popis
Jsem pedagog v CVČ Bystrouška. Více než dvacet let organizuji dřevárny a larpy. Šestnác let systematicky pracuji s nováčky a učím šerm. Mám odučeno několik tisíc hodin v různých věkových kategoriích a zorganizováno mnoho desítek větších a menších larpů a bitev. Mám více než patnáct let zkušeností s pravidelným vedením GURPS.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

DOP - 33

Večerní biblické zamyšlení, poděkování za den

Přijďte s námi poděkovat za den. Ukážeme si, jak vypadá připravený ranní program, který používáme pro děti na našich táborech. Společnou modlitbou si pak poděkujeme za celý den.

Vysvětlení toho proč a co, si můžeme společně prodiskutovat v programu "Dětská bohoslužba na táborech" DOP - 34

Přínos programu: ukončení dne s Božím slovem

ProvedeníDiskuze
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
Lektor
Roman Buchtel (Růža) , Klub Pathfinder Zobrazit popis
Z koníčku se mi stalo povolání. Nyní jsem místopředsedou Klubu Pathfinder – snažím se o budování zázemí pro vedoucí, kteří pracují s dětmi v oddílech. Pomáhám s přípravou větších akcí, táborů a vzdělávacích kurzů. Díky této práci mohu stále zůstávat tak trochu klukem a mému okolí to nepřijde divné. :) Být Pathfinderem pro mne znamená nezapomínat, že jsme stále na cestě.

Zobrazit termíny programu

2 komentáře

DOP - 26

17. listopad 1989

Každá událost má svůj rub i líc. Která strana je která leckdy záleží na tom odkud se na ni díváte. V tomto programu se budeme z různých úhlů dívat na sametovou revoluci.

ProvedeníDiskuze
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
Pomůckynic
Lektor
Šárka Koubová (Hroch) , Kondor Zobrazit popis
Jsem vedoucí z dětské organizace KONDOR s třicetiletou zkušeností s vedením oddílu, řízení táborů, organizací zážitkových akcí a vzdělávání vedoucích i instruktorů na naší skupině. Mimo jiné působím jako lektorka ekoprogramů v mateřských školách a trenérka sportovního šermu.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

DOP - 24

5 elementů TAO pro zdraví

Základní pricipy teorie tradiční čínské medicíny - 5 elementů TAO. Co s nimi má společného naše kultura? Jak můžeme tuto teorii využít v praxi, ve svém pohybu, při svém rozhodování, stravování,..atd.

Poznání, rozšíření znalostí o čínské kultuře a základních principech života Číňanů. Seznámením s možnostmi stravování podle 5 elementů TAO, kde je jídlo považováno za lék.

ProvedeníSeminář
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
Pomůckynotes, tužka
Lektor
Iva Kufr (Berča) Zobrazit popis
Ing. Iva Kufr - do roku 1999se věnuji studiu a praktikování Taiji. Opakovaně jsem navštívila Akademii Wudang Kungfu Taiji Quan ve městě Wudangshan. Jsem spoluzakladatelkou Akademie Wudang Kungfu Taiji Quan v Hradci Králové. Svoje znalosti a umění využívám v profesi životního kouče. Moje životní motto je : " Radost v životě - život v radosti." Více naleznete na stránkách ivakufr.cz a wudanghk.cz

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

PED - 07

Důvěrovky ano či ne?

Řekneme si něco o tom k čemu slouží důvěrové aktivity a kdy je vhodné je použít a kdy naopak nikoliv. Sdílení zkušeností mezi účastníky, kteří již mají zkušenosti a diskuze k otázkám od těch co zkušenosti teprve sbírají...

ProvedeníSeminář
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
PomůckyPokud máte, tak vlastní poznatky z důvěrových aktivit, fotografie, případně samotné důvěrovky jako inspiraci pro ostatní...
Lektor
Vlastimil Jura (Kočičák) , Český svaz chovatelů Zobrazit popis
Jsem pedagog volného času působící již více jak 10 let na různých vedoucích pozicích ve své mateřské organizaci. Dále jako lektor při dalším vzdělávání převážně mládeže v rámci ČSCH, Projektu Odyssea a dalších neziskových spolcích.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

MAN - 20

Efektivní komunikace II aneb Jak se dohodnout

Tento kurz je zaměřen praktické vyzkoušení si uzavírání dohod a vyjednávání. V jeho rámci si účastníci v malých skupinkách vyzkouší v rámci modelových situací a za podpory lektora uzavřít dohodu zohledňující principy vítěz/vítěz. Získávají rozvojovou zpětnou vazbu, jejímž cílem je identifikace silných a rozvoj slabších míst v procesu vyjednávání v oblasti verbální i neverbální komunikace, díky čemuž dojde k vyšší míře připravenosti na uzavírání těchto dohod. Obsah kurzu: modelové situace ve skupinkách, definování role pozorovatele, vyjednavače a partnera v komunikaci, rekapitulace metod zpětné vazby, definování okruhů témat modelových situací zaměřených na komunikaci s donátory.

Účastníci kurzu si s ohledem na své potřeby v pracovní i v soukromé oblasti vyzkouší několik modelových situací vyjednávání a uzavírání dohod. V malých skupinkách si vyzkouší doporučení z předchozího kurzu a ze své dosavadní praxe. Získávají informaci o svých silných stránkách v oblasti komunikace a doporučení pro rozvoj stránek slabších. Zvýší se míra jejich připravenosti pro uzavírání vzájemně výhodných dohod, trvání na nich a zachování principu vítěz/vítěz.

ProvedeníWorkshop
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
Lektor
Roman Pešek Zobrazit popis
Bc. Roman Pešek, Efektivní kurzy.cz Lektor kurzů Efektivní komunikace, Prezentační dovednosti v praxi, Time managment, Fundraising, Základní kurz pro manažery a Rozšířený kurz pro manažery. Poskytuje odborné poradenství – fundraising, komunikační dovednosti a sebeřízení. V oblasti vzdělávání, rozvoje a řízení působí téměř 15 let. V minulosti pracoval jako metodik nestátních neziskových organizací Pardubického kraje, fundraiser, personalista, lektor kurzů měkkých dovedností, moderátor odborných konferencí, kmenový vychovatel, vedoucí linky důvěry, operátor call centra a obchodník. Několik let dobrovolnicky organizoval a celoročně vedl skautský oddíl - včetně vedení táborů. Vzdělání lektora a absolvované kurzy Univerzita Hradec Králové – speciální pedagog. Výcvik v koučování, Výcvikový program manažerských dovedností, Výcvikový program selfmanažerských dovedností, Time management IV generace, Komunikační dovednosti, Moderní profesionál, Práce se stresem a duševní výkonnost, Týmová práce a spolupráce, Psychosociální výcvik, Telefonická krizová intervence, Pokračovací kurz krizové intervence, Internetové poradenství, Telefonická komunikace, Projektové řízení, Vstupní vzdělání úředníků samosprávných celků a mnohaleté individuální i týmové manažerské supervize a koučování.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

MAN - 10

Erasmus+ projekt: Spoločenské hry – deskovky v neformálnom vzdelávaní

Skoro dva roky sme viedli česko-slovenský projekt z programu Erasmus+ zameraný na využitie deskoviek v neformálnom vzdelávaní, teda na rôznych akciách pre deti a mládež. Na mládežníckej výmene a tréningu pre pracovníkov s mládežou sme riešili, ako prepracovať deskovku do outdooru, ako využiť súčiastky z hier alebo princípy či pravidlá na iné aktivity. Na tréningu vznikli super nápady, ktoré chceme posunúť ďalej.

Vyskúšame si niektoré nové aktivity (alebo ukážky) vzniknuté z deskoviek, inšpirujete sa závermi z projektu. Poradím aj ako na takýto medzinárodný (aspoň česko-slovenský) projekt z programu Eramus+.

ProvedeníDiskuze
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
Pomůckysvoje tipy na aktivity z deskoviek, ak ste nejaké robili
Lektor
Mária Horníková (Majka) , Tvorítko Zobrazit popis
V oblasti práce s deťmi a mládežou sa ako dobrovoľníčka pohybujem už od roku 2004: tábory, víkendovky a iné akcie pre deti a teenagerov s kardiologickými ochoreniami najprv v OZ Klub Detskej Nádeje, teraz viac medzinárodné aktivity zatiaľ v neformálnej skupine. Moju záľubu v tvorivých výtvarných činnostiach sa snažím previesť do svojej práce, mám živnosť na tvorivé výtvarné kurzy. Rok a pol som robila externú školiteľku pre Iuventu - Slovenský inštitút mládeže v národnom projekte Komprax - Kompetencie pre prax - o neformálnom vzdelávaní v práci s mládežou. Pri práci s deťmi a mládežou ma baví venovať sa neformálnemu vzdelávaniu a prepojeniu so zážitkovou pedagogikou a medzinárodným projektom. Mám za sebou veľa medzinárodných školení a niekoľko mládežníckych výmen.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

DOP - 39

Felinoterapie v praxi - Animal terapie 2

Přijďte a na vlastní oči, uči, prsty, pokožku vyzkoušejte blahodárný vliv terapeutických zvířátek. Naše organizace se zabývá animalterapií a na tento program Vám přivezeme pouze menší část z našich mazlíčků. Menší myslíme i skutečně- koníci, beránek, kozy uvidíte třeba příště.

Máme za sebou kurzy a školení v oboru felinoterapie - což je terapie pomocí hlavně koček, ale používá se toto označení i pro ostatní menší zvířata. /Další části jsou canisterapie, hiporehabilitace, aktivity za pomoci koní -to vše patří pod animalterapii/. Vyzkoušíte si na vlastní smysly náš program upravený speciálně pro CVVZ- bude více relaxace,zábavy. Jinak je náš program určený nejen pro školská zařízení a domovy seniorů, ale nabízíme i programy pro firmy. Přivezeme nejen křečíky ,šnečky, potkánky, naše smraďošky fretečky Amálku a Agátku,ale třeba i strašilky a další. Program není pouhé povídání, ale přímá interakce se zvířátky a ukončíme náš relaxační seminář diskuzemi , kde budeme rádi i za náměty a připomínky.

Přineste si něco na sezení, ležení, počítejte s přímým dotykem zvířat a hlavně si program užijte.

ProvedeníSeminář
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
PomůckyPodložku, kdo chce ručník, popř vlhčené ubrousky, oblečení vhodné k zašpinění
Doplatek na místě20
Lektor
Hana Studená (Ryška) , Stuha z.s Zobrazit popis
Nyní učitelka mš, od r. 1999 vedoucí , animátor, pořadatel akcí, pracovník s dětmi a mládeží v občanském sdružení a jednatel, člen SPJF / nyní aktivní pouze emaily z důvodu stěhování/, šermíř, aktivní jezdec, furík, kreslíř + věnuji se netradičním uměleckým technikám, mám ráda práci s dětmi, zvířaty a ráda předávám své zkušenosti dál. na CVVZ se snažím jezdit pravidelně a ráda i lektoruji.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

SPH - 07

GURPS univerzální systém her na hrdiny

Seznámení s tímto herním systémem a jeho specifiky. Jeho výhody a nevýhody. Zkušenosti s jeho využitím při práci s mládeží.
Dozvíte se, jak tento herní systém funguje a kdy a proč by mohlo být vhodné ho používat.

ProvedeníSeminář
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
Lektor
Pavel Plíšek (Azrik) , DDM Helceletova Brno Zobrazit popis
Jsem pedagog v CVČ Bystrouška. Více než dvacet let organizuji dřevárny a larpy. Šestnác let systematicky pracuji s nováčky a učím šerm. Mám odučeno několik tisíc hodin v různých věkových kategoriích a zorganizováno mnoho desítek větších a menších larpů a bitev. Mám více než patnáct let zkušeností s pravidelným vedením GURPS.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

DOP - 13

Cha-cha pro pokročilé

Cha-cha pro pokročilé je určena pro lidi, kteří tento tanec již znají, baví je, umí nějaké figury, ale nejsou nijak profesionální tanečníci (ale pokud jsou, je možné, že nějakou figuru znát nebudou)

ProvedeníPohyb
Míra zapojení účastníkůvelká – účastníci budou celou dobu aktivně fyzicky zapojeni
PomůckyPohodlné oblečení na tanec. Pohodlná obuv do tělocvičny.
Lektor
Lukáš Vahala (Lukyn) Zobrazit popis
Je mi 18 let, studuji na matematickém gymplu v Brně. Byl jsem 11 let skautem, kde jsem dělal 5 let vedoucího. Před dvěma lety jsem se začal věnovat tanci ve veškerém svém volném čase (přičemž dělám asistenta v tanečních pro středoškoláky) zkrátka řečeno, tanec je můj nový život. Moje první CVVZ byla v roce 2013 v Třebíči (Kostka ke kostce) a následující rok (2014) jsem pomáhal organizovat CVVZku v Brně.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

DOP - 18

Jak komunikovat s člověkem, který špatně slyší

Už jste se někdy setkali s člověkem, který špatně slyší? Jak jste se domluvili? Znáte znakový jazyk? Myslíte si, že je mezinárodní? Když neslyšící dlouho mluví, bolí je ruce? Máte další otázky? Přijďte a určitě nebudete litovat.
Odezírání, tlumočení do znakového jazyka, jak se domluvit i bez tlumočníka, jak usnadnit odezírání, seznámení se znakovým jazykem,…
Přínos programu:
Získání informací o tom, jak se domluvit s neslyšícím, nedoslýchavým nebo ohluchlým člověkem. Seznámení s kulturou neslyšících, zpěvem ve znakovém jazyce apod. Odbourání ostychu ze setkání a specifické komunikace.

ProvedeníDiskuze
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
Lektor
Jitka Vrchotová (Kamzík) Zobrazit popis
Lektoruji již několik let, profesně se zabývám poradenstvím pro osoby se zdravotním postižením, se specializaci na neslyšící a zároveň jsem tlumočnicí do znakového jazyka. Ve volném čase se věnuji fotografování (již více než 20 let), nejprve analogovou, dnes digitální fotografií.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

TVO - 25

Kirigami a papírové modely

Názorná ukázka a praktická zkušenost s kirigami a papírovými modely.

ProvedeníWorkshop
Míra zapojení účastníkůvelká – účastníci budou celou dobu aktivně fyzicky zapojeni
Lektor
Vojtěch Brabenec Zobrazit popis
Obor zájmu: primárně origami (moderní i tradiční), okrajově všeobecná práce s papírem Práci s papírem se věnuji cca 20 let. Na CVVZ jsem nikdy nebyl.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

SPH - 33

Krav Maga Kapap - reálná sebeobrana

Ukázka izraelské reálné sebeobrany Krav Maga KAPAP s možností vyzkoušet si některé základní techniky a dozvědět se něco víc o tom, jak se efektivně bránit proti napadení.

ProvedeníSeminář
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
PomůckyPohodlné oblečení vhodné pro sportovní aktivitu
Lektor
Jan Dymáček , ČAKMK z.s. Zobrazit popis
Jako Česká Asociace Krav Maga Kapap se zabýváme výukou izraelských systémů reálné sebeobrany a jejich propagací v České republice. Po devíti letech našeho působení cvičíme v devatenácti městech po celé republice. Na CVVZ pravidelně pomáháme hlídat bezpečnost všech účastníků.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

TAB - 22

Krize! Panika! Katastrofa!

Jistě jste každý na táboře zažehnávali krize nejrůznějšího typu, ale napadlo Vás někdy, že se stejný problém může jinde řešit jiným způsobem? Popovídejme si o nejčastějších táborových krizových situacích jakým způsobem bychom je mohly řešit.

Jak efektivně řešit každodenní obyčejné problémy dětí, ale i naléhavé krizové situace, které si žádají okamžitý zásah. Pokud zbyde čas, tak po diskuzi vyzkoušíme nějakou modelovou situaci.

ProvedeníDiskuze
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
Lektor
Monika Vodová (Mončiči) , DDM Týniště nad Orlicí Zobrazit popis
Dlouhodobě pracuji externě pro DDM Sluníčko v Týništi nad Orlicí. Zároveň také studuji v Brně, kde se snažím pomáhat a pracovat s psychiatrickými pacienty pod projektem SPOLU. Na CVVZ jezdím přes 5 let, přesto si pořád nepřipadám jako ostřílený hráč a moc ráda se naučím nové věci od ostatních.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

SPH - 26

Netradiční drobničky

Drobné, krátké a svižné hry, které se dají hrát ve vodě, na souši, v blátě i v místnosti! Budou vám budou vždy k dispozici, nepotřebujete vůbec žádné pomůcky, není potřeba žádná pekelná příprava a pravidla jsou tak jednoduchá! Společně si zahrajeme několik drobných her, které mohou vyplnit volný čas mezi velkými hrami, zabavit děti během deštivých dnů nebo jen tak zvednout náladu v celém oddílu.

ProvedeníPohyb
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
PomůckyDobrá nálada a chuť ze sebe udělat blázna :))
Lektor
Zorka Nejezchlebová Zobrazit popis
Jmenuju se Zorka a s dětmi pracuju šestým rokem. Prázdniny ráda trávím na táborech a během zimy učím děti i dospěláky na lyžích. Ráda improvizuju a problémy řeším, až když nastanou (což je někdy problém :D) Studuju na úču a ráda si užívám každý den na milion procent.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

SPH - 29

Psychomotorické hry - relaxace a masáže

Do psychomotorických her patří také relaxace a masáže - ukážeme si, jak je možné pomocí jednoduchých her relaxovat a znovu získat energii na další dny.

ProvedeníPohyb
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
PomůckyPohodlné oblečení, karimatka,
Lektor
David Lorenz (ELF) , Pionýr Zobrazit popis
Jsem dlouholetý účastník CVVZtek. Mám dlouholetou praxi v oddíle jako jeden z vedoucích, nyní pracuji jako učitel a vychovatel na ZŠ. V předloňském roce jsem absolvoval kurz psychomotorických her. Své zkušenosti využívám především v praxi při práci s dětmi.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

TVO - 18

spirála z drátku a korálků

vyrobíme si jednoduchou spirálu (sluníčko) s drátku a korálků

ProvedeníDiskuze
Míra zapojení účastníkůvelká – účastníci budou celou dobu aktivně fyzicky zapojeni
Doplatek na místě25
Lektor
Soňa Solarová , ČTU Zobrazit popis
Na CVVZ jezdím od roku 2004. Na základní škole vedu rukodělný kroužek, kde zkoušíme různé rukodělné techniky...

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

DOP - 07

Turnaj v karetní hře Malacca

Turnaj v karetní hře Malacca. Pohodové hraní a dobré ceny.

ProvedeníDiskuze
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
Doplatek na místě20
Lektor
Jiří Hovorka (Brontík) , Asociace TOM Zobrazit popis
Účast na 9 CVVZkách. Zabývám se deskovými hrami.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

SPH - 16

Adrenalinová záchranná akce

Přijďte si vyzkoušet, co my zažíváme na každém našem cvičení první pomoci v extrémních podmínkách. Psychicky a fyzicky náročná akce, kde si zkusíte zasahovat, jako pravé záchranné týmy. Oblečte si pevnou obuv a oblečení, které si určitě zašpiníte.

-Poznejte práci záchranářů na vlastní kůži
-Zkuste si první pomoc

POZOR - délka programu se může změnit!!!

ProvedeníPohyb
Míra zapojení účastníkůextrémní – program je velmi fyzicky náročný
PomůckyOblečení, které si každý účastník může zašpinit. Pevnou obuv. Baterku (Nejlépe čelovku)
Lektor
Josef Strašík , Farg - záchranná Zobrazit popis
Zdravím, jmenuji se Josef Strašík a jsem z Farg - záchranná. Zabývám se, společně s kamarády, výukou první pomoci pro studenty. Výuka první pomoci trvá jeden školní rok, kdy k nám přichází studenti, především ze SZŠ a VOŠZ Havlíčkův Brod, jednou týdně. Na začátku a konci této celoroční výuky pořádáme cvičení, kde studenti drží 24h pohotovost. Mnohdy na těchto cvičeních spolupracujeme s Hasiči a studenty jiných škol, kteří se ubírají směrem práce v IZS. Absolventi našeho výcviku by měli být schopni do dvou let vyučovat mladší ročníky jako onehdy my je.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

TVO - 12

malování světlem

Fotíš? A znáte malování světlem? Zajímá tě co to je a jak to funguje? Chceš "vymalovat světlem"? Můžeš přijít! Pokud máš fotoaparát Olympus, tak MUSÍŠ přijít! :)
Bude to experiment! ...ale bude nás to bavit!

Ukážeme si jak udělat moc zajímavé fotky pomocí fotoaparátu Olympus, jeho funkce "light composite" a obyčejné baterky za pár korun. Jako bonus možná vyzkoušíme i různě světlo obarvovat, vytvářet zajímavé barevné pozadí nebo psát světlem.

ProvedeníWorkshop
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
Pomůckyfoták (ideálně Olympus OM-D nebo PEN), stativ, baterka nebo jiné zdroje světla
Lektor
Tomáš Pospíšil (Stoupa) , Duha Zobrazit popis
V dětském oddíle jsem začal pracovat jakou vedoucí v mých asi 18-ti letech. Nyní už asi od roku 1995 působím v Lutíně v oddílu DUHA Křišťál Lutín. Fotografií a videem se zabývám relativně dlouho - v podstatě také někdy od roku 1995, kdy jsem udělal své první snad použitelné oddílové video. V roce 2001 jsme pořádali s Mussurem a mnoha dalšími lidmi z Olomouckou CVVZetku. Od té doby jsem sem tam lektoroval na CVVZ, na školeních DUHY i Olomouckého Pionýra (tehdy). Po dlouhé době jsem byl až na CVVZ v Brně 2014 a potom v Chrudimi a Šumperku. Letos v Hlinsku se také rád přidám, něco ukážu, s něčím pomůžu a snad se i něco nového dozvím. :) Něco kolem focení: Zhruba 4-5 roků se zabývám ve svém volnu už jen focením - začalo mě to asi opravdu bavit (www.fotit-me-bavi.cz). :D

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

DOP - 28

QUO VADIS CVVZ

Zamyšlení nad letošní CVVZkou a nad její budoucností.

ProvedeníDiskuze
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
Lektor
Jan Burda (Tatanka) , Rada dětí a mládeže kraje Vysočina Zobrazit popis
Jsem dlouholetý oddílový vedoucí, představitel několik neziskovek, náčelník CVVZ v Třebíči...

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

DOP - 06

Nedělní Bang!

Turnaj v karetní hře Bang! na úvod CVVZ. Pohodové hry a dobré ceny.

ProvedeníWorkshop
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
Doplatek na místě20
Lektor
Jiří Hovorka (Brontík) , Asociace TOM Zobrazit popis
Účast na 9 CVVZkách. Zabývám se deskovými hrami.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

PED - 32

Celoroční činnost kroužku mladých chovatelů ČSCH

Nabídka předání mnohaletých zkušeností z práce s dětmi, která chovají různá zvířata a jejich celoroční činnost v kroužku v rámci Českého svazu chovatelů

ProvedeníSeminář
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
PomůckyBlok a propisku na poznámky
Lektor
Vlastimil Jura st. (Vlastík) , Český svaz chovatelů, z.s. Zobrazit popis
Přes 30 let pracuji s dětmi a mládeží v Českém svazu chovatelů. Můj chovatelský obor jsou kočky, od mala se zabývám organizací výstav zvířat a dalších akcí s chovatelskou tématikou. Jedinečné jsou ale letní mezinárodní dětské tábory se zvířaty nebo celostátní kola Olympiád mladých chovatelů. Zúčastnil jsem se už osmi CVVZ počínaje Plzní.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

SPH - 36

Fyzické hry a orvávací hry

Odreagování se, zablbnutí. Zahrajeme si několik her založených hlavně na fyzickém kontaktu, někdy označované jako orvávací hry.

Budeme volit spíše tradiční hry a program slouží primárně jako možnost si zahrát tyto hry v kolektivu sobě rovných. V průběhu budeme dbát na bezpečnost a pevně věříme, že se nikomu nic nestane.

ProvedeníPohyb
Míra zapojení účastníkůextrémní – program je velmi fyzicky náročný
PomůckySportovní oblečení a obuv. Vše se může v průběhu aktivit poškodit či úplně zničit
Lektor
Adéla Jašková (Adél) Zobrazit popis
Jsem Adél. Na CVVZ jezdím už 5 let. Celý léto trávím na táborech a přes rok jsem v SVČ. Chybí mi být dítětem, takže si to můžu kompenzovat alespoň na akcích jako je CVVZ!

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

PED - 16

III. Šikana mezi dětmi - jak ji rozpoznat, jak na ni reagovat, jak jí předcházet

3. První pomoc a prevence (2 hodina)
Jak reagovat v situaci, když dochází k násilí. Ochrana oběti. Koho zažádat o pomoc. Aktivity posilující soudružnost ve třídě.

AKREDITOVANÝ KURZ MŠMT

K získání akreditačního diplomu je potřeba zúčastnit se všech čtyř seminářů

V rámci bloku budou využívány tradiční besedy a přednášky doplněné praktickými ukázkami včetně práce se zdroji – internet, odborná literatura. Vedle frontálního způsobu výuky proběhne i práce ve skupinách. Řízená diskuze bude prostupovat tématy po celou dobu kurzu. V rámci programu bude využíváno interaktivních her. Seznámení s těmito hrami proběhne zážitkovou metodou, kdy se všichni budou těchto her aktivně účastnit a následně bude proveden psychosociální rozbor a dopad každé hry.

ProvedeníDiskuze
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
Lektor
Jan Szutkowski Zobrazit popis

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

PED - 04

Jak efektivně studovat

Úvodní část je zaměřena na stanovování studijních cílů. Dále se budeme zabývat překonáváním překážek v učení. Dozvíte se, jak si lépe pamatovat, vytvoříme si myšlenkovou mapu. Řeč bude o čtení s porozuměním a práci se slovníky.

ProvedeníSeminář
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
Pomůckypropiska, papír
Lektor
Martina Vrbická , Doučovací centrum SOVA Čáslav Zobrazit popis
Jsem absolventkou PdF UHK - obor učitelství pro 1. stupeň ZŠ, lektorka anglického jazyka, absolventka kurzů specializovaných na reedukaci poruch učení. Od roku 2009 vedu Doučovací centrum SOVA Čáslav(www.doucovanicaslav.cz), které se zaměřuje na doučování českého, anglického a německého jazyka, nápravu DYS poruch, předškolní přípravu, diagnostiku školní zralosti a výchovné poradenství. Přednášky jsou určené pedagogům i široké veřejnosti a jsou věnovány problematice poruch učení. Mám šestiletou dceru a tříletého syna. Jsem šťastná, protože moje práce je mým největším koníčkem a skutečnou radostí :)

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

MAN - 07

Jak komunikovat s místní samosprávou

Chcete podporu od obce nebo aby se o Vás vědělo? Jak se stát partnery obce.

ProvedeníDiskuze
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
Pomůckypapír, tužka
Lektor
Zuzana Brzobohatá (Zula) , Hnutí Brontosaurus Zobrazit popis
hospodář základního článku Hnutí Brontosaurus, 30 let praxe, vaření a hospodaření na táborech, spolupráce s dalšími organizacemi neziskového sektoru

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

MAN - 15

Jak nezastřelit hajného aneb jak uspořádat akci a nezbláznit se!

(snad i) vtipné povídání o tom jak zorganizovat akci a na jaké všechny nástrahy můžete během nich narazit. Víte jak nezastřelit hajného? Jak nechytit běhavku? Čím uplácet? Proč platí pravidlo 2x řež? Zda rozdávat kondomy? Kdy lze sekat hlavy a kdy trávu? Kdy kam volat a psát? Zkrátka povídání o tom co se nám všem při pořádání stalo, jak tomu zabránit a jak akci uspořádat lépe a bez mrtvol (a nebo s nimi).

ProvedeníDiskuze
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
Lektor
Michal Truhlář (Mealtiner) , Moravian LARP, o.s. Zobrazit popis
Jsem organizátor a hráč larpů, kterými se zabývá přes 12 let. Mám za sebou 10 let jako hlavní organizátor jednoho z největších českých larpů Pán Prstenů a jsem předseda brněnského sdružení Moravian LARP. Každý rok se podílím na pořádání zhruba 15 jedno- i vícedenních larpových akcí. Zabývám se propagací larpu na veřejnosti (výstavy a přednášky pro školy, oddíly, volnočasové skupiny). Když zrovna neorganizuji larpy, vystupuji se skupinou historického šermu, lektoruji v DDM, snažím se jezdit na výpravy, pomáhám na kurzech první pomoci, A místy také studuji, učím a zkoumám fyziku pevných látek. Účastníkům se podle možnost popularizaci fyziky. Rád ukazuji experimenty.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

DOP - 09

Jdu si za svým snem

Snili jste někdy o tom, že procestujete svět, naučíte se nový cizí jazyk nebo že překonáte nějaký svůj strach, ale pořád se vám to nedaří? Nezoufejte, na sny se musí pomalu. O to lepší pak máte pocit z výsledku.

ProvedeníWorkshop
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
PomůckyVáš největší sen :) papír a barevné pastelky nebo fixy (libovolný počet)
Lektor
Lenka Palánová (Léňa) , CVČ Hrubínka Zobrazit popis
Jmenuji se Lenka Palánová. Je mi 23 let a na CVVZ jezdím už asi pět let, na RVVZ o tři roky déle. V současné době se potýkám s výzvou, kterou vnímám jako zatím největší ve svém životě, a to je mluvení před lidmi. Jsem někdo, kdo se rád rozvíjí a ráda se učím novým věcem, nicméně mluvení před větším počtem lidí je pro mě ten největší strašák. Ale v rámci letošní CVVZ jsem si řekla, že to překonám a budu o tom mluvit a třeba tím někoho inspiruji nebo dodám odvahu k tomu, aby se nebál postavit před lidi a mluvit.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

TAB - 27

Kritické myšlení na schůzkách

Cítíte se nejistí ve světě manipulace, fake news, ve světě plného zpráv, při jejichž čtení se sebe musíte ptát – mám tomu věřit nebo ne? A jak tomuto světu mají porozumět děti? Chtěli byste na schůzkách předat informace o tom, co lze od mediálního prostředí očekávat a jak se v něm pohybovat, ale nevíte, jak na to? V rámci tohoto programu si vyzkoušíte různé hry, které můžete použít v rámci družinových schůzek a na kterých můžete ilustrovat, jak fungují média, podle čeho volit vhodné zdroje, jak poznat manipulativní tendence apod. Ráda bych vytvořila hravé a podnětné prostředí, ve kterém se budeme moci vzájemně inspirovat k vymýšlení nových vzdělávacích her.

ProvedeníWorkshop
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
Pomůckyžádné
Lektor
Pavla Kafková , Klub Pathfinder, z.s. Zobrazit popis
Jmenuji se Pavla Kafková. Jsem studentkou pedagogiky a psychologie v Praze na Karlově Univerzitě. Od roku 2011 pracuji jako dobrovolnice v organizaci Klub Pathfinder. V této organizaci vedu družinové schůzky, jezdím na víkendové výpravy a také pravidelně připravuji program našich táborů. Absolvovala jsem stáž ve Skautském institutu. Zajímám se o alternativní pedagogické směry a snažím se přinést do naší organizace nové způsoby práce s dětmi.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

TAB - 13

Lasování nejen pro pokročilé

Prohloubíte své znalosti a dovednosti, ruce nás budou bolet všechny :)

Podmínkou je zvládnutí nahození krinolíny a vytočení talíře. Na tomto základu budeme stavět různé prvky. Točení s dvěma lasy. Točení pusou, nohou. Chytání do lasa. Velkou krinolínu. Výhozy, vskoky, přechody a další. Způsoby jak učit lasování. Vzájemně se od sebe něco naučíme. Je vhodné i pro absolventy programu pro začátečníky. Připravím Vás na to:) Štít budeme proskakovat až příště:o)

ProvedeníPohyb
Míra zapojení účastníkůvelká – účastníci budou celou dobu aktivně fyzicky zapojeni
PomůckySvé laso, pokud nemají, budu mít pár na půjčení s možností odkoupení přímo na místě. Doporučuji si takové laso zamluvit.
Lektor
Radek Bendakovský (ALF) , Junák - SZT - PrPom Zobrazit popis
Lasuji od dětství, již jen pro radost a pobavení kamarádů, na soutěže už není čas. Těším se na vás :)

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

SPH - 32

Matematika živě a v pohybu

Ukážeme si netradiční zážitkové metody výuky počtů a geometrie, na které jsem přišel během své učitelské praxe na alternativních školách. Jak je možné skrze pohyb či rytmus pochopit a zažít si zlomky, násobilku, společné násobky či dělitele? Jak sčítat úhly v trojúhelnících i mnohoúhelnících bez tužky a papíru, jen pohybem? Jak od pohybu přejít k vnitřní představě a počítání zpaměti? Jak zároveň vtáhnout rychlé i pomalejší žáky? Jak nasadit vysokou laťku a přitom nikoho neodradit? Vše si zažijete na vlastní kůži.

Naučíte se, jak dětem přiblížit zdánlivě abstraktní pojmy. Jak si děti vytvářejí pojmy na základě zážitků. Jak se dá rozvíjet vnitřní představivost. Proč geometrie souvisí s pohybem a počty s rytmem. Dozvíte se, jak zapojovat žáky různé úrovně a nikoho nenudit ani nepřetěžovat. A přitom vysoko postavit laťku ... A jde to i s velkými třídami ...

ProvedeníWorkshop
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
Pomůcky-
Lektor
Pavel Kraemer , Institut pro podporu inovativního vzdělávání Zobrazit popis
Vystudoval teoretickou matematiku na MFF UK, učil matematiku, fyziku, zeměpis a cizí jazyky na waldorfských školách u nás, v Německu, Švýcarsku a na Ukrajině. V zahraničí navštívil celou řadu svobodných škol – Solvikskolan, Ščetininovu školu, školy Krishnamurtiho a Sri Aurobinda a desítky waldorfských škol. Organizuje vzdělávání učitelů ve waldorfské a intuitivní pedagogice, besedy o nových proudech ve vzdělávání Škola Života a festivaly inovativních škol InoEduFest. Mentoruje učitele v inovativních školách a školám poskytuje supervizi. Založil Institut pro podporu inovativního vzdělávání, který propojuje různé alternativní proudy ve vzdělávání a poskytuje jim podporu.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

DOP - 16

Mírně pokročilá Akrojóga a párová akrobacie

Pro všechny kteří už někdy akrojógu nebo párovou akrobacii zkusil a chtějí se naučit i něco nového. Vhodné nejen pro účastníky páteční lekce. Open level.

Posuneme hranice dosavadních zkušeností. Individuálnější přístup.

ProvedeníPohyb
Míra zapojení účastníkůextrémní – program je velmi fyzicky náročný
PomůckyKarimatka nebo jógoška stačí pro dva. Pohodové "sportovnější" oblečení. Pití a ručník dle libosti.
Lektor
Michal Man (Anča) , Javořice, z.s Zobrazit popis
Jsem instruktorem ve smíšeném dětském oddíle osmým rokem (tábory, víkendovky, schůzky). Hodně mě baví outdoorové aktivity, zážitková pedagogika a obecně blbnutí venku i vevnitř - instruktor na lezecké stěně a v lanových parcích. V civilu se můžeme potkat třeba v Praze, kde dělám do outdooru. Na CVVZ nejsem poprvé.
Gabča Tóthová Zobrazit popis
Hlavní náplní mojeho života jsou cestování, hory, outdoorové aktivity a pro někoho možná netradiční sporty a jiné zajímavé aktivity jako např. akrojóga, vzdušný tanec apod. V "práci" mě můžete potkat na horách či zájezdech pro různé CK či při výuce první pomoci zážitkem.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

DOP - 35

Návštěva v Zemi Keltů

Přijeďte mezi Kelty. Navštivte Keltský archeoskanzen v Nasavrkách, prozkoumejte rekonstrukci pravěkého města - oppida a naučte se tradiční řemesla od našich Keltů. Budeme křesat oheň, odlévat keltské mince a šperky a ukážeme si i práci se dřevem a jak se staví keltské domy.

Získáte náměty k činnosti při dlouhodobějších programech nebo táborech - řemesla a činnosti náročnější na prostor, čas a vybavení. Naučíte se rozdělávat oheň. Projdete si skanzen s průvodcem. Odnesete si keltskou minci a měděný šperk a zpoustu nových zkušeností :Získáte náměty k činnosti při dlouhodobějších programech nebo táborech - řemesla a činnosti náročnější na prostor, čas a vybavení. Naučíte se rozdělávat oheň. Projdete si skanzen s průvodcem. Odnesete si keltskou minci a měděný šperk a zpoustu nových zkušeností :)

ProvedeníExkurze
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
PomůckyOblečení a obutí na ven, počítat s možným deštěm a morkou loukou. Pití a sváču, budete ve skanzenu půl dne :)
Doplatek na místě90
Lektor
Blanka Zelená , Boii z.s. Zobrazit popis
Již dvanáct let jsem členkou spolku Boii, který prezentuje Kelty a jejich kulturu široké veřejnosti. Hlavním bodem naší činnosti je živý Keltský archeoskanzen v Nasavrkách, kde pracuji jako průvodce a lektor školních a řemeslných programů. Krom toho mám i bohaté zkušenosti jako vedoucí na táborech s fantasy a historickou tematikou.

Zobrazit termíny programu

1 komentář

SPH - 15

Netradiční hry v klubovně III.

Sbírám hry a rád si hraji. Protože dobrých her není nikdy dost, rád bych Tě pozval na workshop, kde se nebude moc přednášet, ale kde si budeme hlavně hrát a zkoušet nové hry.

Cíl programu: každého účastníka naučit alespoň dvě nové hry, které nezná.

Program uvádí jiné hry než program Netradiční hry v klubovně I a II.

Naučíte se nové hry, které jsou vhodné do klubovny. Budou to hry s pomůckami i bez pomůcek, hry rozvíjející paměť, strategii, postřeh, pozornost, smysly, důvtip a hry, které dokážou pobavit.

ProvedeníWorkshop
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
PomůckyZápisník a tužku
Lektor
Stanislav Prais (Permon) , Asociace TOM Zobrazit popis
Dlouholetý vedoucí turistického oddílu, starám se o vzdělávání v rámci Asociace TOM, vedu různá školení pro vedoucí táborů, instruktory, hodně se věnuji věkové skupině 15 -25 let, organizuji zážitkové kurzy. Lektoroval jsem na CVVZ Plzeň, Hradec, Šumperk....

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

DOP - 44

Peklo, Peklo, Peklíčko

Návštěva spojená s prohlídkou Pekla Čertovina. Velkého zábavního centra v trochu jiném stylu.

ProvedeníExkurze
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
Lektor
František Hronek (Koule) , Centrum Jana XXIII. Zobrazit popis
Pracuji jako oddílový vedoucí Klubu Pathfinder. Již mnoho let připravuji tábory a poslední tři roky jsem připravoval trochu jiné příměstské tábory. Dělám co dělám a myslím, že jedinou cestou jak růst je vzájemně se sdílet a proto lektoruji.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

TVO - 28

Pískové mandaly

Seznámení s jednoduchou technikou výroby pískových obrázků. Technika kterou leze uplatnit při práci s dětmi od 6 let. Pomocí barevných písků, které se sypou do samolepících šablon, si každý vytvoří svou originální mandalu.

Každý si odnese 1 vlastnoručně vyrobenou pískovou mandalu, kterou si může vyzdobit svůj domov.

ProvedeníWorkshop
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
Doplatek na místě45
Lektor
Lucie Pacnerová (Luciper) , Duha Zobrazit popis
Jsem odchovanec oddílu Duha Tuláci Olomouc. Vše krásné co oddílový život přináší jsem poznala již v první třídě a nyní se víc než 15 let snažím dětem našeho oddílu dávat vše co jsem sama jako malá dostala. Jsem tvořivý typ a baví mě všechny kreativní činnosti. Miluji život a snažím se vychutnávat ho plnými doušky....

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

DOP - 40

Píšeme funkční články

Jak napsat článek tak, aby ho lidé (do)četli? Jak ho správně poskládat vzhledem k cílovému médiu? Co má obsahovat, čemu se vyhnout, jaký zvolit jazyk či formu - to všechno probereme a ukážeme si konkrétní příklady. Články z vaší činnosti už nikdy nezůstanou ležet bez povšimnutí! V případě zájmu si doneste vlastní (ne)úspěšné texty ke konzultaci a diskuzi.

Naučíte se, jak postupovat při psaní článků a reportáží z vaší činnosti na web, sociální sítě, do novin či oddílového časopisu. Budete vědět, jakým nejčastějším chybám se vyhnout, jak zaujmout či kdy články zveřejňovat.

ProvedeníWorkshop
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
PomůckyVlastní (ne)úspěšné texty, zveřejněné na webu či sociálních sítích.
Lektor
Martin Vérteši (Sova) , SPJF Zobrazit popis
Jsem členem Sdružení přátel Jaroslava Foglara, kde pořádám akce pro děti a veřejnost a mám na starosti třeba externí komunikaci. Profesně se věnuji redaktorské a PR činnosti, aktuálně pracuji pro Masarykovu univerzitu. Spolupořádal jsem dvě CVVZ v Šumperku (2012, 2017). Mám za sebou několik velkých úspěšných projektů, třeba Čichovou mapu Brna či Stínadla».

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

SPH - 30

Psychomotorické hry, aneb jak využít psychomotorické hry v praxi - 2 - rozšíření

Pozor! Tento program je určený pro ty, co již jednou se mnou zažili psychomotorické hry 1! Zde se účastníci dozví další nové spektrum her, které si vlastnoručně vyzkouší.

V opačném případě využijte prosím Psychomotorické hry, aneb jak využít psychomotorické hry v praxi 1.

ProvedeníPohyb
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
PomůckyOblečení do tělocvičny, dobrou náladu :)
Lektor
David Lorenz (ELF) , Pionýr Zobrazit popis
Jsem dlouholetý účastník CVVZtek. Mám dlouholetou praxi v oddíle jako jeden z vedoucích, nyní pracuji jako učitel a vychovatel na ZŠ. V předloňském roce jsem absolvoval kurz psychomotorických her. Své zkušenosti využívám především v praxi při práci s dětmi.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

MAN - 17

Sociální dávky (zaměřeno na "mateřskou", porodné, přídavky, příspěvek na bydlení)

Jsem sociální právník a řeším sociální dávky, jak na běžícím páse. Takže se přijďte zeptat, co Vám vyjde, když... Čas je sice omezený, ale z minulých CVVZ / RVVZ vyplynulo, že mladé zajímá, jak to budou mít, když budou mít děti, takže se dotýkáme toho, "jak správně odejít na mateřskou", jaké je porodné, přídavky a příspěvek na bydlení. Dá se také mluvit o důchodech, ale to většinou mladé netíží :).

ProvedeníSeminář
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
Pomůckytužka, papír, kalkulačka (stačí na mobilu)
Lektor
Radka Pešlová (Lobi) , www.socialniradce.cz Zobrazit popis
Profesně se věnuji sociální oblasti (od roku 1999). Jsem právník (se specializací na sociální právo). Učím na Karlově Univerzitě, vzdělávám sociální pracovníky a pracuji pro firmy v sociální oblasti (pečující, poskytující péči, opatrovnictví apod.). Na CVVZ a RVVZ až na pár výjimek jezdím od roku 1998.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

TVO - 01

Šperky z kroužků od záclon

Pomocí bavlnky a kroužků od záclon a jehly si vytvoříme originální šperk (přívěsek nebo naušnice).

ProvedeníWorkshop
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
Pomůckyjehla, bavlnka pokud máte oblíbenou barvu a bojíte se, že já ji nemám :) nůžky, vlastní kroužky pokud máte a nevíte co s nimi
Doplatek na místě15
Lektor
Pavlína Solarová (Pája) , TK Zlaťáci Zaječov Zobrazit popis
Jsem učitelka na střední pedagogické škole, učím biologii a matematiku. Dělám hlavního vedoucího na letním táboře. Věnuji se mnoha výtvarným technikám a pomáhám vést výtvarný kroužek na základní škole. Na CVVZ jezdím od Českých Budějovic.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

SPH - 23

Tradiční lukostřelba

Představení tradiční - instinktivní - 3D lukostřelby, technika a samotné střílení pod vedením zkušeného lektora. Lukostřelbě se může věnovat každý - může být sportem, relaxací i meditací, ideální jako program na táboře, do rodiny nebo i jiné akci.

Ti co rádi střílí se mohou výrazně zdokonalit a rozšířit si obzory, ti kteří chtějí teprve začít, mají velikou výhodu, že přeskočí zbavování se zlozvyků :). Ti co střílí s dětmi na táboře ať čekají také velký posun.

ProvedeníWorkshop
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
Lektor
Václav Kappel (Monty) , Odyssea Tišnov Zobrazit popis
Monty - 19 let práce s lidmi, trenér lukostřelby ll. třídy. Vyrůstal jsem pod "vlivem" Brontosauřího dětského oddílu, později mu dělal předsedu. Prošel jsem i dalšími organizacemi, většinou zaměřenými na mládež a prožitek (Hnutí Go!, DDM Tišnov, Odyssea Tišnov, Lanové centrum PROUD..) V poslední době jsem se nezastavitelně nadchl pro instinktivní lukostřelbu. Nejprve jsem založil lukostřelecký oddíl a následně rozvíjím další aktivity zaměřené na "osvětu" okolo tradiční lukostřelby.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

DOP - 19

Znakový jazyk - komunikace s neslyšícími

Znaky, gesta, pantomima, prstová abeceda,… co z toho je a co není znakový jazyk? Je znakový jazyk mezinárodní? Je znakový jazyk jiný v Praze a jiný na Moravě? Jaké jsou zvyky neslyšících? Slyšeli jste někdy o kultuře znakového jazyka a kultuře neslyšících? Přijďte a určitě nebudete litovat.

ProvedeníWorkshop
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
Lektor
Jitka Vrchotová (Kamzík) Zobrazit popis
Lektoruji již několik let, profesně se zabývám poradenstvím pro osoby se zdravotním postižením, se specializaci na neslyšící a zároveň jsem tlumočnicí do znakového jazyka. Ve volném čase se věnuji fotografování (již více než 20 let), nejprve analogovou, dnes digitální fotografií.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

SPH - 27

Capoeira

Brazilské bojové umění kombinující, tanec, hudbu, akrobacii a především velkou dávku zábavy s dvěma podivíny, kteří se nemohou dočkat, až vám ji představí.

Kromě různých technik, kopů, úhybů a akrobatických prvků, které se s námi můžete naučit, je Capoeira ideální k tomu abyste si protáhli tělo a zjistili co vše vlastně umí, dokáže a kde jsou jeho meze.

ProvedeníPohyb
Míra zapojení účastníkůextrémní – program je velmi fyzicky náročný
PomůckySportovní oblečení (př:tepláky a triko)
Lektor
Václav Bueno (Bueno) Zobrazit popis
Ahoj jmenuji se Vašek. Jsem student a Capoeiře se věnuji osmým rokem, ale mezi mé koníčky patří i Parkour, Horolezectví a jazyky. Na CVVZ jsem poprvé a proto doufám, že se zde něco přiučím a předám své zkušenosti ostatním.
Veronika Kvapilová Zobrazit popis

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

DOP - 36

Drobné hry v oddíle

Desetiminutovky, drobničky, každý jim říká jinak. Správný instruktor a vedoucí má po ruce vždy nějakou krátkou a zábavnou hru, ke které nejsou potřeba žádné pomůcky a využije ji, když např. čeká s oddílem na vlak.

ProvedeníWorkshop
Míra zapojení účastníkůvelká – účastníci budou celou dobu aktivně fyzicky zapojeni
Pomůckypravidla oblíbéné hry v oddíle (stačí v hlavě; bez pomůcek)
Lektor
Martin Vašek (Matematik) , Pionýr Zobrazit popis
Jsem vedoucím brněnského pionýrského oddílu ve skupině Zeměpisná společnost "PCV", i díky škole se zkušenostmi s vedením lidí. Proto do programů zahrnuji poznatky nejenom z oddílu, které by možná bohatě stačily.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

PED - 17

IV. Šikana mezi dětmi - jak ji rozpoznat, jak na ni reagovat, jak jí předcházet

4. Reflexe získaných poznatků. (2 hodiny)
Zopakování probraných témat. Naplánováni aplikace nových informaci v reálných situacích účastníků kurzu.

AKREDITOVANÝ KURZ MŠMT

K získání akreditačního diplomu je potřeba zúčastnit se všech čtyř seminářů

V rámci bloku budou využívány tradiční besedy a přednášky doplněné praktickými ukázkami včetně práce se zdroji – internet, odborná literatura. Vedle frontálního způsobu výuky proběhne i práce ve skupinách. Řízená diskuze bude prostupovat tématy po celou dobu kurzu. V rámci programu bude využíváno interaktivních her. Seznámení s těmito hrami proběhne zážitkovou metodou, kdy se všichni budou těchto her aktivně účastnit a následně bude proveden psychosociální rozbor a dopad každé hry.

ProvedeníDiskuze
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
Lektor
Jan Szutkowski Zobrazit popis

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

DOP - 46

Křesťanské tábory a my

Přijďte se sdílet, povídat si a vyměňovat zkušenosti z naší práce s dětmi. Pojďme se společně sdílet v typech pro práci s dětmi, jak jim přibližovat Boha a jak je zaujmout a nadchnout.

ProvedeníDiskuze
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
Lektor
Běla Šturcová (Běla) , Pathfinder Zobrazit popis

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

DOP - 22

Maskování zranění

Viděli jste už někdy ve filmech ošklivá zranění a přemýšleli, co je to za odstrašující líčení? Víte, jak se maskuje na velkých IZS nebo vojenských cvičeních? My vám to rádi ukážeme!

-Uvidíte z čeho se maskuje
-Vysvětlíme, jak se vyrábí umělá kůže a krev
-Objasníme vám různé triky a vychytávky
-Popíšeme, jak si udělat vše sám

ProvedeníSeminář
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
Lektor
Josef Strašík , Farg - záchranná Zobrazit popis
Zdravím, jmenuji se Josef Strašík a jsem z Farg - záchranná. Zabývám se, společně s kamarády, výukou první pomoci pro studenty. Výuka první pomoci trvá jeden školní rok, kdy k nám přichází studenti, především ze SZŠ a VOŠZ Havlíčkův Brod, jednou týdně. Na začátku a konci této celoroční výuky pořádáme cvičení, kde studenti drží 24h pohotovost. Mnohdy na těchto cvičeních spolupracujeme s Hasiči a studenty jiných škol, kteří se ubírají směrem práce v IZS. Absolventi našeho výcviku by měli být schopni do dvou let vyučovat mladší ročníky jako onehdy my je.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

DOP - 31

Meditace a relaxace aneb Jak jednoduše být

"V této době vládne velký zmatek a utrpení, protože lidé nedokáží jednoduše být". Přijďte si vyzkoušet meditaci v sedě a několik dalších cvičení pro uvolnění těla a mysli, rozvoj laskavosti k sobě i druhým a tréninku přirozené stability mysli - schopnosti být sám sebou. Vše prakticky k použití pro sebe, mládež a starší děti. Program je vhodný pro všechny.

ProvedeníWorkshop
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
Pomůckypohodlné oblečení; hodí se karimatka a sbalený spacák jako polštář na pohodlné sezení se skříženýma nohama
Lektor
Filip Rosenkranc (Filip) , Klub Hrádek Zobrazit popis
15 let jsem působil dobrovolník na dobrodružně-tábornických akcích pro děti a mládež pod DDM Třebíč, vedl jsem řadu víkendovek a letních táborů. Bokem jsem vystudoval mezinárodní vztahy na VŠE. Strávil jsem 9 měsíců jako dobrovolník v několika zemích Afriky. Nyní tvořím a lektoruji programy globálního vdělávání ( Diakonie, Charita, Adra). Živí mě (nejen finančně) manažerská práce v organizaci podporující pěstounské rodiny (Rozum a Cit). 9 let zkoumám svou mysl s pomocí meditace.

Zobrazit termíny programu

1 komentář

CES - 03

Národní tradice a zvyky Ruska

Pro tradičně značný zájem o toto téma, které srovnává české národní tradice s ruskými, proběhne opět toto vzájemné setkání se zájemci o Rusko jako takové. Pokusíme se zodpovědět i položené otázky a vyslechnout si zkušenosti ostatních účastníků z cestování po Rusku

ProvedeníDiskuze
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
Pomůckyjenom dobrou náladu a zvídavé otázky
Lektor
Elena Yurova (Lenočka) , Český svaz chovatelů, z.s. Zobrazit popis
Zúčastnila jsem se už sedmi CVVZ Hradec Králové, Šumperk, Třebíč, Brno, Chrudim, Jihlava a Šumperk, z toho jsem na posledních šesti lektorovala. Jako členka a funkcionářka ČSCH se věnuji mladým chovatelům, především pomáhám při organizaci jedinečného mezinarodniho letního tábora se zvířaty a dalších akcích pořádaných pro děti a mládež naší organizací.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

TVO - 13

nedělní sedánek nad fotkami

Fotili jste na CVVZ? - představ nám své best-fotky a můžeme udělat i jejich společné zhodnocení. Můžeme si říct jak dál, jak fotit ještě lépe, najděme své chyby i nadání a cestu ke zdokonalování. :)

Každý kdo chce, tak si připraví svých 3-10 fotek (počet upřesníme), které sám představí a okomentuje. Ostatní se k nim budou moct technicky, kompozičně i jinak vyjádřit. Předpokládá se společné učení na vlastních výtvorech, takže program je přínosný pro účastníky i přednášející (každé se má stále co učit). ;)

ProvedeníDiskuze
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
Pomůckyvlastní fotky (idálně z této CVVZ) na SD kartě nebo USB médiu, které nahrajeme do NB a promítneme na plátno
Lektor
Tomáš Pospíšil (Stoupa) , Duha Zobrazit popis
V dětském oddíle jsem začal pracovat jakou vedoucí v mých asi 18-ti letech. Nyní už asi od roku 1995 působím v Lutíně v oddílu DUHA Křišťál Lutín. Fotografií a videem se zabývám relativně dlouho - v podstatě také někdy od roku 1995, kdy jsem udělal své první snad použitelné oddílové video. V roce 2001 jsme pořádali s Mussurem a mnoha dalšími lidmi z Olomouckou CVVZetku. Od té doby jsem sem tam lektoroval na CVVZ, na školeních DUHY i Olomouckého Pionýra (tehdy). Po dlouhé době jsem byl až na CVVZ v Brně 2014 a potom v Chrudimi a Šumperku. Letos v Hlinsku se také rád přidám, něco ukážu, s něčím pomůžu a snad se i něco nového dozvím. :) Něco kolem focení: Zhruba 4-5 roků se zabývám ve svém volnu už jen focením - začalo mě to asi opravdu bavit (www.fotit-me-bavi.cz). :D

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

TAB - 17

Obřady a rituály v dlouhodobých hrách

Povídání pro ty, kteří si chtějí ujasnit k čemu obřady a rituály v táborových hrách slouží, zjistit, že je dobré využívat jejich kouzla a najít inspiraci, pro jejich provedení.

ProvedeníDiskuze
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
Pomůckynic
Lektor
Šárka Koubová (Hroch) , Kondor Zobrazit popis
Jsem vedoucí z dětské organizace KONDOR s třicetiletou zkušeností s vedením oddílu, řízení táborů, organizací zážitkových akcí a vzdělávání vedoucích i instruktorů na naší skupině. Mimo jiné působím jako lektorka ekoprogramů v mateřských školách a trenérka sportovního šermu.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

MAN - 14

Organizování velkých outdoorových akcí

V čem se liší malé a velké akce (300+ účastníků). Co je potřeba řešit navíc a co není. Na čem lze ušetřit (finance, lidské síly, energii) a do čeho je potřeba investovat víc. Jak podobný projekt řídit - rozdávání úkolů. A obecně vše o organizování velkých akcí. Vše na základě reálných zkušeností a problémů získaných v posledních 15 letech organizování.

ProvedeníDiskuze
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
Lektor
Michal Truhlář (Mealtiner) , Moravian LARP, o.s. Zobrazit popis
Jsem organizátor a hráč larpů, kterými se zabývá přes 12 let. Mám za sebou 10 let jako hlavní organizátor jednoho z největších českých larpů Pán Prstenů a jsem předseda brněnského sdružení Moravian LARP. Každý rok se podílím na pořádání zhruba 15 jedno- i vícedenních larpových akcí. Zabývám se propagací larpu na veřejnosti (výstavy a přednášky pro školy, oddíly, volnočasové skupiny). Když zrovna neorganizuji larpy, vystupuji se skupinou historického šermu, lektoruji v DDM, snažím se jezdit na výpravy, pomáhám na kurzech první pomoci, A místy také studuji, učím a zkoumám fyziku pevných látek. Účastníkům se podle možnost popularizaci fyziky. Rád ukazuji experimenty.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

PED - 34

Proč se někdy vztekám aneb každé chování má svůj důvod

Přestože si to mnohdy neuvědomujeme, všechno naše chování má svůj důvod. Někdy chceme, aby si nás druhý všiml, jindy toužíme mít druhé ve své moci. A děti to mají velmi podobně. Cílem přednášky je nabídnout účastníkům tak trochu jiný pohled na dynamiku lidského chování a nastínit možnosti předcházení obtíží ve vztazích s dětmi. Opírat se budeme o poznatky Alfreda Adlera a jeho následovníků.

ProvedeníSeminář
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
Lektor
Kateřina Palová (Katóba) , Duha Zobrazit popis
Duší táborník, srdcem romantik, profesí psycholog. Snažím se pomáhat dětem, aby se cítily dobře, a podporovat ty, kteří s nimi pracují - ať už ve škole nebo mimo ni. To je to, co mi dává smysl a co mě baví.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

SPH - 24

R.U.R.

Dramatická hra o cestování čase na motiv románu R.U.R. od Karla Čapka. Tuto hru si můžete hrát na víkendovkách nebo táborech. Může být použita i seznamovacích akcích.

ProvedeníWorkshop
Míra zapojení účastníkůvelká – účastníci budou celou dobu aktivně fyzicky zapojeni
Pomůckyšátek na oči
Lektor
Tomáš Lešingr (Strejda Vláček) , ČTU Zobrazit popis
Vedoucí oddílu T.O.Kamarádi Šumperk, náčelník realizačního týmu RVVZ 2008 - 2011, 2015 a CVVZ 2012, 2017 Šumperk.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

TAB - 25

Tábor na webu

Prezentace a propagace činnosti na webu by měla být součástí zájmu každého dobrého oddílu. Podporuje dobré jméno, kontakty a může zvýšit příliv nováčků do oddílu. Jak napsat článek o oddílu a jak popsat zajímavý tábornický postup? Přijďte napsat článek s redakcí Ostrova nápadů.

Vyzkoušíte si, jak připravit článek, jak propagovat práci svého oddílu a naučíte se zásady práce s texty na internetu. Pokud si donesete vlastní notebook a pár fotografií z konkrétní činnosti na táboře, napíšete rovnou svůj první článek s možností publikace na webu Ostrov nápadů.

ProvedeníDiskuze
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
PomůckyKdo chce rovnou zkusit psaní článku, potřebuje s sebou notebook a pár fotografií z konkrétní táborové činnosti (nejlépe tábornické) ale účast je možná i bez notebooku.
Lektor
Jiří Červinka (Brko) Zobrazit popis
Jsem členem Ligy lesní moudrosti a také jsem zakládající vedoucí oddílu experimentální archeologie Mamuti, který bude zanedlouho mít za sebou 40 let činnosti. Jsem autor několika publikací s náměty pro oddíly: Výpravy do pravěku (spoluautor), Výpravy do přírody, Hurá na tábor. Jsem dlouholetým editorem webových stránek a publikací o outdorovém vybavení. V současnosti publikuji na webu Ostrovnapadu.cz náměty pro dětské tábornické a zálesácké oddíly.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

TAB - 28

Vodácký putovní tábor

Putovní tábor má svá specifika a ještě specifičtější je putovní tábor vodácký. V programu se budeme zabývat tím, jak takový tábor naplánovat, uspořádat, na co všechno se soustředit a na co nezapomenout. Budeme si povídat o vhodném výběru řeky, plánování jednotlivých tras, ubytování na řece a doplňkovém programu na putovním táboře.

ProvedeníSeminář
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
Pomůckypapír, psací potřeby
Lektor
Kristýna Petrová (Týna) Zobrazit popis
Pracuji jako zástupce ředitele pro Dům dětí a mládeže při základní škole, věnuji se tedy volnému času dětí i dospělých. Dříve jsem několik let učila na prvním i druhém stupni (ČJ, NJ, HV a další) a kromě toho vedu již bezmála 20 let dívčí skautský vodácký oddíl. V rámci své diplomové práce jsem zpracovala týdenní putování po řece Ploučnici včetně doprovodného programu pro dětské kolektivy se zaměřením na ekologii a ochranu přírody a krajiny - a tu jsem později v rámci krajského projektu vydala jako odbornou publikaci.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

DOP - 42

Vyhodnocení - Podívej se hendikep z jiného úhlu. Zažij ho.

Vyhodnocení a diskuse nad vlastními zážitky z programu.

ProvedeníDiskuze
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
Lektor
Ladislava Blažková Zobrazit popis
Jsem koordinátorem osvětové kampaně Přisedni si. Vedu besedy o hendikepu na základních a středních školách. Na Lize vozíčkářů pracuju také v časopisu Vozíčkář. Studuju žurnalistiku a sociální práci.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů