Vážení přátelé,

chtěli bychom vytvořit jednotný zpěvník pro naší CVVZtku, který by mohl používat každý její účastník. Při večerním hraní se nám mnohdy stane, že tak nějak nemáme „z čeho“ hrát a tak vznikl tento projekt jehož Výstupem by měl být zpěvník připravený k vytištění ve formátu pdf, ale také v elektronické podobě použitelné například v aplikaci OnSong – tedy připraveno pro mobilní zařízení se všemi výhodami digitálního formátu. (Posun akordů, změna písma, určování rychlosti rolování textu, snadná oprava akordů, textu, vkládání poznámek.

Seznam již zařazených písniček v našem zpěvníku je k dispozici ZDE. Pokud tam nenajdete právě tu svou, kterou byste rádi obohatili CVVZkový zpěvníček, prosíme, pošlete nám jedním z následujících způsobů. (Nejlépe v pořadí, jak je uvedeno):

1) Název písně, autor a dále text písně v zadaném formátu:
a. V běžně dostupných textových editorech (přípona doc, docx, txt, rtf, odt…)
b. Jednotlivé verše (řádky písně) odděleny koncem odstavce (klávesou Enter)
c. Jednotlivé sloky odděleny dvěma konci odstavce (2× stisknutá klávesa Enter)
• Před každou slokou (a refrénem) na samostatném řádku připsat slovo „Sloka:“ („Refrén:“) a případně očíslovat.
d. Akordy pište těsně před slabiku (písmeno), kde se má hrát. Tento akord vložte do závorek. (Nejlépe hranaté, ale možno použít i kulaté, či složené.)
e. Ukázka zde:
Vlajka
Brontosauři

Sloka 1:
[Ami]Vše tone v snách a život kolem [E7]ztich
jen dole v tmách kol ohně slyšet [Ami]smích
tam srdce všem jen spokojeně [Dmi]zabuší
[Ami]z písniček známých [E7]vše jistě vytuší.[Ami]

Refrén:
[A]Vlajka [D]vzhůru [E7]letí
k radosti svých [A]dětí
[C]hned se s mráčky [D]snoubí
vlád bude [A]zas
až mládí [E7]čas
opustí [A]nás.[E7]

2) Asi většina písní je s textem i akordy již zpracována v různých internetových aplikacích, projektech, www stránkách. Je samozřejmě nesmyslné, abyste odtud zkopírovali a nám poslali uložené. Stáhneme si z internetu sami. Stačí, pokud zašlete odkaz na danou píseň. (Přesně zkopírován odkaz na danou písničku). Nezapomeňte pro kontrolu napsat i o jakou píseň se jedná a jejího autora. Seznam některých odkazů, kde lze nalézt již zpracované písničky (pozor, některé jsou bez akordů, ty, prosím, neposílejte):
a. https://www.supermusic.cz/index.php
b. https://pisnicky-akordy.cz/
c. https://www.brnkni.cz/
d. http://zpevnik.wz.cz/
e. http://www.akordytexty.cz/
f. https://akordynakytaru.com/
g. http://www.akordnik.cz/
h. http://www.skytarou.cz/zpevnik.php
i. http://www.velkyzpevnik.cz/zpevnik
j. …desítky dalších

3) V nejhorším případě zašlete například oskenovanou (ofocenou) stránku z nějakého zpěvníku, nebo třeba v jiném formátu, než textovém. (pdf, jpg, png) Prosíme, toto opravdu jen v krajním případě a rozhodně jen v množství 1–2 písniček. Takový text musíme stejně ručně přepisovat a vkládat akordy, což práci velmi nejen ztíží, ale prodlouží dobu zpracování. Jistě uznáte, že je jednodušší, pokud se vy individuálně věnujete takové úpravě (10–20 minut), než aby přišlo takových písniček k nám třeba jen 10 –> a to by pro nás znamenalo třeba další 3 hodiny práce navíc. Děkujeme.

Všechny vaše skladby a návrhy prosím směřujte na emailovou adresu zpevnik@cvvz.cz

Seznam již zapsaných písní