Marcela Nohelová

DOP - 23

12 kroků ke svobodě - aneb pomoc pro mladé lidi žijící v rodinách alkoholiků

Jedná se o první seznámení s programem osobní proměny člověka a tím i získat možnost založení svépomocné skupiny lidí kteří mají v rodině alkoholika, nebo jinak závislé lidi. Nejprve budou účastníci asi půl hodiny sedět a poslouchat teoretické informace o programu a asi hodinu bude probíhat samotná ukázka, do které budou účastníci aktivně zapojeni a budou mít možnost se sdílet a diskutovat.

Seznámení s jedinečným programem, který rozvíjí pojetí moderní psychologie o proměně životního modelu mít v životní model být. Praktická ukázka skupinové práce se závislými lidmi a seznámení s možnostmi založení samostatné skupiny.

ProvedeníWorkshop
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
PomůckyPsací potřeby bude-li zájem zapisovat si poznámky.
Lektor
Marcela Nohelová (Macek)
Povoláním jsem učitelka mateřské školy. Jedenáct let jsem mateřskou školu vedla jako ředitelka. Pět let se věnuji programu Al-anon. To znamená skupinu lidí závislých na alkoholikovi ( otci, matce, sourozenci, příteli..... )Jedná se tedy obecně řečeno o pomoc lidem, kteří se závislým přicházejí do styku. Skupiny jsou svépomocné. Lidé se zde zbavují nezdravých vzorců chování k alkoholikovi a pomáhají si navzájem.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů