Úvod

Důležité časové milníky

Jsou věci, které si musíte zvolit. Ale jsou také věci, které jsou pevně dané a o těch se dočtete níže:

1) Registrace
registrace příchozích účastníků se otevře v pátek 16.11.2018 od 17:00 na ZŠ Ležáků v Hlinsku

2) Zahajovací ceremoniál
v pátek 16.11.2018 od 21:­30

3) Stravování
snídaně 07:00–08:00
oběd 11:30–13:00
večeře 18:30–20:00

4) Ceremoniál
v sobotu 17.11.2018 od 22:00 v budově Multifunkčního Centra. Na něm, mimo jiné, společně vybereme město, kde se sejdeme v roce 2020

Výzva k předložení kandidatury CVVZ 2020

Obracíme se s výzvou k předložení kandidatury na pořádání CVVZ 2020. Kandidující město, popř. skupina měst zašle vyplněný formulář, kde uvede základní předpoklady, potřebné pro kvalitní realizaci a udržení kontinuity této tradiční akce.

Kandidující města mohou svojí kandidaturu prezentovat na již tradičním programu na CVVZ – Grilování kandidátů, který je zařazen na pátek 16.11. ve 22:30. Včasné předložení kandidatur je velkou pomocí pro organizátora aktuální CVVZ, aby mohl dobře připravit volbu. Ta proběhne na sobotním rituálu dne 17.11.2018

Správní rada Galénova nadačního fondu a organizátoři CVVZ 2018

CVVZtkový zpěvník

Milí kamarádi,

pokoušíme se vytvořit jednotný zpěvník pro CVVZ a rádi bychom Vás poprosili o pomoc s jeho naplněním. Každý z nás má jistě mnoho oblíbených písní, které bychom si společně třeba chtěli zahrát a zazpívat ve večerní čajovně. Přečtěte si prosím sekci Zpěvník a podle tam uvedených pravidel nám pošlete svoje návrhy.

Zpěvník bude určitě v elektronické podobě a pokusíme se jej vytisknout, když nedojde toner :)

Koule

Finanční podpora účastníků CVVZ

GN-GALÉNŮV NADAČNÍ FOND podporuje začínající vedoucí dětských a mládežnických kolektivů a také seniory a pamětníky, kteří mají zásluhy na rozvoji dětského a mládežnického hnutí. Cílem této podpory je snížit finanční bariéru k účasti na Celostátní velké výměně zkušeností (www.cvvz.cz). Mladým vedoucím tak umožnit vzdělávání a další rozvoj, pamětníkům pak umožnit účast na společných setkáních a blízký kontakt se současným hnutím dětí a mládeže.

Web je v našich rukách

Prozatím probíhají úpravy, ale i tak zde naleznete veškeré základní údaje a můžete se na CVVZ do Hlinska přihlásit. Postupně vám budeme přinášet další informace. Už teď se na vás těšíme.

Doklad o zaplacení

Pokud chcete vystavit potvrzení o zaplacení, pošlete na mail cvvz2018@gmail.com tyto údaje:
- příjemce + IČO pokud je
- jméno
- ID

Hlinecký (sr)de(č)ník

Hlinecký (sr)de(č)ník

Každé okresní město má svůj deník. Aby to Hlinsku nebylo líto, vydáváme deník vlastní. A troufáme si říci, že je daleko lepší, jak nějaký deník. Představujeme vám (sr)de(č)ník.

Kam povedou vaše první kroky

Kam povedou vaše první kroky

ZŠ Ležáků
ulice Ležáků 1449
539 01 Hlinsko
N 49.768078, E 15.913749

INFOtel.:728 733 240 (v provozu od 15:00)

Stretnutie priaznicov geocachingu

Stretnutie priaznicov geocachingu

Naši kamarádi Miloš a Dodo Kirchmayer z Bratislavy již počtvrté organizují sraz příznivců geocachingu. Sraz se uskuteční v sobotu 17.11.2018 v čase od 10:00 do 10:30 na parkovišti před plaveckým bazénem (přesné souřadnice N49°46.007 E015°54­.904). Bližší informace o události na https://coord.info/GC7Z55C.

Inzertní táborová nástěnka

Jeruzalém má Zeď nářků, Hlinsko Zeď táborů. I když o nářky tak trochu půjde i u nás. Na CVVZ vytvoříme nástěnku, kam budete moci vkládat vaše „inzeráty“, že máte volný termín, ale nemáte se o koho starat nebo naopak, že hledáte nějaké schopné vedoucí či volné tábořiště. Všechny takto zaměřené nabídky či poptávky zde budete moci zdarma umisťovat. Kde jinde se můžete setkat se zájmem, než na největším celostátním setkání pracovníků s dětmi a mládeží?

Na ceremoniál jedině s kytarou

Na ceremoniál jedině s kytarou

Stalo se zvykem, že součástí slavnostního ceremoniálu je nějaký koncert. Ani v Hlinsku od toho nechceme upustit a připravili jsme pro vás koncert kapel Devítka a Pouta. To ale není vše. Pokud si na ceremoniál vezmete kytaru, můžete se po koncertě ke kapelám přidat ke společnému muzicírování v Multifunkčním centru.

Nezapomeňte si přezůvky

Nezapomeňte si přezůvky

Pro pravidelné návštěvníky to bude pouze připomenutí, ale pro nové účastníky užitečná rada. Nezapomeňte si s sebou přibalit přezůvky. A to nejen pro pohyb ve školách, ale volte také vhodnou obuv také na programy v tělocvičnách.

QR kódy usnadní ukládání kontatků

QR kódy usnadní ukládání kontatků

Na letošní CVVZ v Hlinsku pro vás připravujeme jednu vychytávku. Na své jmenovce najdete QR kód, který bude obsahovat vaše údaje. Takže, pokud budete někomu chtít dát svůj kontakt, jednoduše mu ukážete vizitku, on si ji naskenuje pomocí mobilního telefonu a automaticky se mu uloží vaše jméno, telefon a e-mail. QR čtečka se dá stáhnout do mobilního telefonu. Pro Android existuje mnoho aplikací. Majitelům jablečných zařízení stačí načíst kód pomocí fotoaparátu.

Kyvadlová doprava z nádraží

Kyvadlová doprava z nádraží

Pokud plánujete přijet vlakem, tak máte možnost využít kyvadlovou dopravu z vlakového nádraží (staví zde také autobusy) až ke škole ZŠ Ležáků.

Časy odjezdu autobusu od vlakového nádraží v pátek 16.11.2018

17:00, 18:00, 18:30, 19:00, 20:30, 21:15, 22:45.

Jeden autobus bude připraven také v neděli 18.11.2018. Odjezd od školy ZŠ Ležáků bude ve 13:15

Kam příště? Do Náchoda!

CVVZ 2019 připravuje tým z Královéhradeckého kraje, který zajistil krásné prostory v Náchodě. V klasickém termínu 15.–17.11., na dvou sousedících školách bude dostatek prostoru pro programy, pro spaní i pro všechny tradiční aktivity, na které se celý rok těšíme. Čeká vás samozřejmě i nějaké to překvapení

Téma CVVZ 2019 bude Zapojíme všechny, v jedné síti, protože navazování přátelství, navazování zkušeností a spolehnutí se na další uzlík je pro nás všechny, zdá se nám, důležité a spolupráce celé sítě je velmi potřebná při práci s dětmi či mládeží.

Za rok se na vás těší tým pořadatelů z různých organizací pod záštitou RDM KHK – Rady dětí a mládeže Královéhradec­kého kraje

Máte doma nějaké historické materiály z CVVZ - přivezte je

V rámci letošní CVVZ připravuje Galénův nadační fond celou místnost, ve které se chce věnovat historii CVVZ a Březových lístků. Pokud máte doma nějaké historické materiály, budeme rádi, pokud je vezmete do Hlinska s sebou a na dobu CVVZ nám je zapůjčíte.

Pokud máte doma nějaké fotografie nebo videa, rádi zafinancujeme jejich zdigitalizování, aby bylo možné je na CVVZ promítnout a zachovat je v archivu pro další generace. Ozvěte se na mailovou adresu mail@janburda.cz a domluvíme se na podrobnostech.

Za Galénův nadaní fond Tatanka

Mapa Hlinska a škol

Mapa Hlinska a škol

Necelý měsíc do začátku si můžete nastudovat mapu Hlinska a škol. Jak jsme zmínili již dříve, tak ZŠ Smetanova bude celá určena ke spaní, najdete v ni také hernu a samozřejmě bufet a na ZŠ Ležáků bude probíhat převážná většina programů, sídlo zde budou mít také prodejci a čajovna a především zde najdete jídelnu. Všimněte si také parkovacích ploch, kterých není mnoho a jak se říká: „Kdo dřív přijde,…“.

Záštita nad CVVZ

Záštita nad CVVZ

Je nám velkou ctí, že letošní CVVZ se uskuteční pod záštitou senátorky za Pardubicko, Přeloučsko a Chlumecko Mgr. Miluše Horské a poslance Parlamentu České republiky Ing. Radka Zlesáka. Zároveň máme radost i ze záštity hejtmana Pardubického kraje JUDr. Martina Netolického Ph.D.

Společně autem na CVVZ

Pokud jedete k nám do Hlinska autem a máte volné místo v autě nebo se naopak nemáte na CVVZ jak dostat, je tu možnost spolujízdy. V článku naleznete aplikaci od BlaBlaCar, kde stačí zadat odkud a kam (samozřejmě do Hlinska) se potřebujete dostat. Pak už si z nabízených jízd vyberete tu nejideálnější. Nejen, že vám to ušetří finanční prostředky, ale pomůžete tím i životnímu prostředí, máte možnost se seznámit s někým ještě před příjezdem na CVVZ a také se vyhnete stresům s parkováním, protože toho pro vás v Hlinsku moc nemáme.

Ubytování na DDM

Je možnost ubytovat se na DDM. Toto ubytování je určeno pro starší, kteří potřebují trochu pohodlí a soukromí. K dispozici je 40 míst, z toho 20 na matracích na zemi a 20 na skládacích lehátkách. Pro ubytování pište na leonamarcel@centrum.cz nebo volejte na 737 114 777.

Přihlašování programů pro lektory

Spustili jsme přihlašování programů pro lektory. Pro ostatní bude přístupné od 1. října.

V tuhle chvíli je zaregistrováno přes 200 programů.

Programová kapacita CVVZ je naplněná, a proto, když pošlete program, tak ho uložíme a počkáme, jestli nějaký lektor „neodpadne“ nebo dostanete noční časový blok.

Milí lektoři, děkujeme, že jste strávili čas přípravou, abychom mohli co nejdříve otevřít přihlašování programů.

Jídelníček je na světě

Pokud již máte CVVZ zaplacenou, můžete si navolit jídelníček. Výběr je z klasického a vegetariánského jídla. Oproti minulým ročníkům je změna, že bez zakliknutí vás systém nepustí dál. Můžete zakliknout „Nechci jídlo“ v tom případě, ale skutečně nic nedostanete. Svou volbu můžete kdykoliv změnit, nejpozději však do 11.11.

Akreditované kurzy NIDV

Povedlo se nám zajistit dva akreditované kurzy: “ Agresivita dětí (a rodičů) a jak ji zvládat (v prostředí školských zařízení pro zájmové vzdělávání)“ a „Šikana mezi dětmi – jak ji rozpoznat, jak na ni reagovat, jak jí předcházet“, po jejichž absolvování účastník získá osvědčení o absolvování příslušného akreditovaného vzdělávacího programu MŠMT.

Každý kurz má 4 bloky(části). K získání certifikátu je potřeba absolvovat všechny 4 bloky (nebo části) akreditovaného programu.

Cena za jeden kurz je 150 Kč

Přednášet bude Mgr. Jan Gabriel Szutkowski

Kam se podíváme v roce 2020?

Jedno z kouzel CVVZ je, že se každý rok koná v jiném městě. Letos se návštěvníci podívají poprvé do Hlinska. Příští rok víme, že se vrátí do Hradce Králové. Co však ale nevíme je, kde se CVVZ uskuteční v roce 2020. Pokud uvažujete, že byste rádi uspořádali CVVZ 2020 ve vašem městě, můžete kandidovat. Více se dočtete v sekci Budoucí ročníky

Předchozí | 1 | Další